• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium balesetek

viktorlantos

Alapító
Admin
Időnként mindenkivel előfordul, hogy történik valami baleset az aki körül.

Most mondhatnám az eltört diffúzort amit sikeresen átnyomtam a tenyeremen, a csavarás közben elfáradt visszafolyásgátlót, vagy műanyag bubiszámlálót.
Vagy a Dennerle nano co2 szettet ahol egy patron majdnem belefagyott a kezembe a rossz reduktor miatt...

De vannak ennél komolyabb balesetek is ami nem mindig egyszerűen orvosolható:

Az Aquatic Eden tulaja épp arra panaszkodik, hogy pár napra lelépett hálaadásra, és az automata adagolója szépen mellé adagolta a tápot ki a földre a tappancsok miatt amik elengedtek:
http://www.aquatic-eden.com/2009/11/spo ... -luck.html

Ugyanitt ír arról, hogy egy új Marineland fűtő hogy tört darabokra, mert vízcsere közben efelejtette kihúzni.

Egy másik bejegyzés ahol ugyanez a profi fűtő jól megrázta az aki tulaját:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... eater.html

Vagy guitarfish blogján ahol az akvárium néhány új kődekoráció behelyezése után megadta magát:
http://www.guitarfish.org/2009/11/28/rip-54g-aquarium

Bár lehet én vagyok paranoiás, de a kockázatok minimalizálása érdekében veszem a megbízhatóbb termékeket is. Elég nekem a saját ügyetlenségemen aggódni időnként ;)
 
Időnként mindenkivel előfordul, hogy történik valami baleset az aki körül.
Ez a diffiuzort törni élőben, már tanúja voltam!
Barátom nyomta az aki falához,megcsúszott és az ütőerét súrolta az üveg !
Hát megállt bennünk az ŰTŐ!
 
Tört már el nálam diffúzor, és drop checker, az utóbbit lelőket miközben fotóztam HAC-ra :roll: a difi meg már el volt törve mikor délután hazaértem :idea: Máig nem tudom hogy tört el, mert hogy nem nyúltam hozzá...
 
zsotyi said:
Ja,ja,nem árt biztosra menni néha.Pl. vastagabb üvegű akvárium?.... :D
0kOo8ZFnCOc
Szegény halak, vagy akármi ami benne volt(ak) :( :(

De erre csak azt tudnám mondani: "Izmos kockahas, üres fej, te is csak ...."' :lol:

No meg a végső töréstesztet sem szabad elfelejteni, ha más "állatot" is tartunk :D ....
YQyODCSC2vo&feature=related

Növényes akváriumhoz, metszőolló: :D
A5JpWWTtVMo&feature=related

És miért ne tartsunk cápás akváriumot?
eVdlKf-3GGo&feature=PlayList&p=D32D7AEC52434DD3&playnext=1&playnext_from=PL&index=33
(Ti és észrevettétek? A pali nagyon hasonlít valakire/valamire!! Talán a jégkorszak-ból a mókusra? :lol: )
 
Nyitott akvárium.Azt hiszem a mozgó víz látványa nagyon megnyugtató.De mi van,ha az embernek macskája van.Vadászó,gyűjtögető macska.Még alig fél éves.A minap arra lettem figyelmes.hogy víz van a kis nano aki körül.Mi van,folyik a szűrő?Az Amanda lazacok nagyon félénk állatok,mindig a növények közé bújnak,nem lehet őket látni.Hát a disznó nem kizabálta őket! A 15 darabból 4 maradt,az Ottóból is egyet látok.De honnan a fenéből tudta,hogy ott halak vannak.Én sem látom őket.Etetéskor is mint a villám közlekednek,fel a felszínre,majd rögtön vissza a növények közé.Az aki egy akkora állványon van,amekkora az a medence.Csak a lámpának van kialakítva egy kis patka.
A jó múltkor a párom csalihalakat vett a pecához.Vödörbe tette őket,másnapra egy darab nem volt benne.

...át kell értékelnem a nagy akvárium nyitottá tételét.... :roll:
 
Nagyon vigyázni kell velük. Attól sem riadnak vissza, hogy beöltözzenek, ha a mancsukkal már nem érik el...

scuba-cat-6.jpg

Természetesen ha tudják megoldják egy szűrő pipával is, vagy amit találnak...

HUM1206.jpg


hogy aztán a végén diadalmasan fogyassszák kedvenc élő eleségüket :D

FishingCat%20XX.jpg


Egy nano sosincs biztonságban sajnos...
 
Ezt a kettőt ma csináltam öt(!)perc leforgása alatt.Ügyes vagyok,mi? :clap:
Persze,hogy nincs több,így kari előtt...
Most lefeküdtem a földre,ott nem rontok el talán semmit....Asszem iszom egy sört,vagy kettőt.....

http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/difi.jpg
 
Kb. fél éve volt egy hasonló pech szériám... Fotózás közben lezuhant az üveg haletetőm és még aznap egy üveg difit is eltörtem. Meg tudom érteni mit érzel.... :crazy:
 
Labirintkopoltyus said:
Na ezért veszek külső reaktort:D

Ott a csatlakozások a kritikus pontok. Hallottam már bokáig eláztatott lakásról külső difi miatt.
 
:clap: (bocs ez gonosz volt)
Uhh, ez ciki.
Ezért "csinálok" inkább reaktort :D (azt is elfogom törni)
 
Az én diffijeim is (értelemszerűen) ilyen törékenyek, ezért a csövet egy öngyújtóval egy kicsit megmelegítem mielőtt ráhúznám, és/vagy levenném.
 
Hát igen. Még ha hímes tojásként bánsz is a difivel akkor is megeshet. Ez az üveg ára. De legalább jól néz ki! :D :lol: ;) Én még egyelőre megúsztam. De azért gyorsan le is kopogom! :arrow: Kopp...kopp...kopp...
 
Cserélni akartam,sikerült is a cső lehúzása.Visszahelyezésnél kicsit ferdének találtam,próbáltam egy hangyányit elfordítani a csövön.Nem kellett volna.
Szitkozódás,koszos difivel be a fürdőbe,gyorsan kipucolom egy kis domestosal.Csúszós lett a kezem tőle,potty,bele a csapba.... :shock:

Ma egyébként úgy indítottunk a párommal,hogy autóztunk a csúcsforgalomban 10km-t az Auchanba.Persze az egész bevásárló lista otthon maradt.Tegnap összetörtem az egyetlen jégkaparómat,persze sehol nincs most.
Holnap fel sem kelek. :?
 
Az új setupban a vízforgatásra szolgáló eheim pumpába - nem vettem észre - leálláskor bemászott egy cherry.
DARABOKBAN JÖTT KI! :(
HORROR VOLT :(
Sajnálom haver!
RIP!
 
15 perccel ezelőtt épp olvasgatok a gépen, ülök a kanapén, mellettem a 100l-es akvárium. Alatta DIY külső szűrő, 8 literes PVC tartály Eheim 1048-as szivattyúval.
Halk csöpögésre figyelek fel, ami átvált finom csordogálásba. Hülyén nézek hogy mi is lehet ez, mintha túllocsoltuk volna a virágot? Nem is locsoltunk. Majd rájöttem hogy itt valami nem stimmel, odaguggoltam az akvárium elé, és ekkor lelökte a kifolyócsövet a szivattyú. Gyorsan kikapcsoltam az elosztót, elzártam a csapokat.
Szumma: kifolyt fél-egy liter víz.
Ha ez 2-3 órával később illetve korábban történik meg, akkor a bútoroknak annyi lenne illetve alattunk is elég mérgesek lennének, főleg hogy a negyediken lakunk, 100 liter víz az elég sok ha kifolyik, főleg panelban.
 
A héten serényen készülődtünk a HAC eseményekre. A stemes akin durván pörög a CO2 általában.
Egy difi tisztítás után másnap reggel arra értünk be, hogy minden hal és garnéla lefordulva CO2 porlasztóból ömlik a gáz.....

Brutál szellőztetés, Lily, porlasztó, koralia, kb 80%-os vízcsere, mire 5-6 óra múlva helyreállt a rend.

Porlasztókkal vigyázni! :geek: Egy makulátlan CO2 porlasztó és egy szennyezett cucc között ég és föld a beoldás minősége és hatásfoka.

A gebasz meg mindig akkor jön amikor a legjobban nem számítunk rá ;)
 
Back
Oldal tetejére