• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

20 literes akváriumhoz bútor

adomok

Főkertész
Sziasztok,

sok-sok év után, ismét csináltam egy akváriumot. Jelenlegi helyhiány miatt egy Dennerle 20 literes tank lett. A gondom a bútorral van, mert méretben egy 30X30X80-as lenne ami beférne (a magasság persze rugalmasabb), de ilyen méretet kész bútorból (legalábbis kifejezetten akváriumhoz készült bútorból) nem találok. Pontosabban találtam, de csak olyan külföldi boltokban, akik nem szállítanak Magyarországra. A GA is tudna ilyen méretet gyártani (nagyon profi bútorok), de árban kedvezőbb megoldást keresek jelenleg. Számításaim szerint az akva bruttó súlya most olyan 20 kiló lehet. Jelenleg egy általános komódon van, de nem szeretném ezen tárolni, mert a víz nem tesz jót neki :) A kérdésem az lenne, hogy van-e valaki, aki hasonló méretű bútort használ és nem saját gyártás, hanem valamilyen kész bútor?

Találtam egy fürdőszobai alsó szekrényt, ami számomra tökéletes méretű lenne, a vizet is bírná, hiszen fürdőbe készült. Azt nem tudom, hogy elbírná-e a 20 kilót, extra merevítés nélkül? Sajnos a bolt nem tud a terhelhetőségről infóval szolgálni. A méretei: 30X33,5X82

szekrény

Low tech akváriumról van szó, akasztós szűrővel, így extra kivezetésekre sincs szükségem.

Lehet, hogy túlparázom a dolgot, 20 éve a 150-es akvához magam készítettem állványt, de most nem nagyon van lehetőségem a saját gyártásra és próbálok költséghatékony megoldást találni.

A válaszokat előre is köszönöm!
 
Szia

Találtam egy fürdőszobai alsó szekrényt, ami számomra tökéletes méretű lenne, a vizet is bírná, hiszen fürdőbe készült. Azt nem tudom, hogy elbírná-e a 20 kilót, extra merevítés nélkül? Sajnos a bolt nem tud a terhelhetőségről infóval szolgálni. A méretei: 30X33,5X82
Simán elbírná, persze. Egyvalamiről kellene meggyőződnöd, hogy a hátfala milyen anyagból van, illetve van-e neki egyáltalán. Ha az is bútorlap, akkor pipa. Ha nincs, akkor ezt pótolni kell, legalább egy 20 cm-es sávban. Ha van és vékony HDF, akkor gondoskodnod kellene annak stabil rögzítéséről (pl. plusz csavarokkal), ugyanis ez az elem adja meg a keresztmerevítést, hogy a szekrény ne tudjon oldalirányba kimozdulni. Ha ez rendben lesz, 200 kilót is simán elbír.
A szekrény anyagköltsége egyébként max 15 ezer forint. Ha neked megér 35-öt ;) , jó választás lesz.
 
Sziasztok,

sok-sok év után, ismét csináltam egy akváriumot. Jelenlegi helyhiány miatt egy Dennerle 20 literes tank lett. A gondom a bútorral van, mert méretben egy 30X30X80-as lenne ami beférne (a magasság persze rugalmasabb), de ilyen méretet kész bútorból (legalábbis kifejezetten akváriumhoz készült bútorból) nem találok. Pontosabban találtam, de csak olyan külföldi boltokban, akik nem szállítanak Magyarországra. A GA is tudna ilyen méretet gyártani (nagyon profi bútorok), de árban kedvezőbb megoldást keresek jelenleg. Számításaim szerint az akva bruttó súlya most olyan 20 kiló lehet. Jelenleg egy általános komódon van, de nem szeretném ezen tárolni, mert a víz nem tesz jót neki :) A kérdésem az lenne, hogy van-e valaki, aki hasonló méretű bútort használ és nem saját gyártás, hanem valamilyen kész bútor?

Találtam egy fürdőszobai alsó szekrényt, ami számomra tökéletes méretű lenne, a vizet is bírná, hiszen fürdőbe készült. Azt nem tudom, hogy elbírná-e a 20 kilót, extra merevítés nélkül? Sajnos a bolt nem tud a terhelhetőségről infóval szolgálni. A méretei: 30X33,5X82

szekrény

Low tech akváriumról van szó, akasztós szűrővel, így extra kivezetésekre sincs szükségem.

Lehet, hogy túlparázom a dolgot, 20 éve a 150-es akvához magam készítettem állványt, de most nem nagyon van lehetőségem a saját gyártásra és próbálok költséghatékony megoldást találni.

A válaszokat előre is köszönöm!
Szia!
Keress rá erre az m betűs bútoráruházban:
Virágtartó Oszlop Scott 4
Egyébként nem saját ötlet, hanem itt a fórumon találkoztam ezzel a bútorral.
Tettem a terejére egy 30×30-as bútorlapot és fél éve tart egy 30×30×35- ös betta lakot. Hibátlan.
 
Szia


Simán elbírná, persze. Egyvalamiről kellene meggyőződnöd, hogy a hátfala milyen anyagból van, illetve van-e neki egyáltalán. Ha az is bútorlap, akkor pipa. Ha nincs, akkor ezt pótolni kell, legalább egy 20 cm-es sávban. Ha van és vékony HDF, akkor gondoskodnod kellene annak stabil rögzítéséről (pl. plusz csavarokkal), ugyanis ez az elem adja meg a keresztmerevítést, hogy a szekrény ne tudjon oldalirányba kimozdulni. Ha ez rendben lesz, 200 kilót is simán elbír.
A szekrény anyagköltsége egyébként max 15 ezer forint. Ha neked megér 35-öt ;) , jó választás lesz.

Szia,

nagyon köszönöm a gyors választ! Ha jól láttam a szokásos vékony hátlapja van. De akkor egy 20 centis merevítéssel, bármilyen hasonló alap bútor megfelelne?
Igazad van a költségekkel kapcsolatban, de most nem tudom megoldani, vagy csak nagyon macerásan a saját gyártást...
 
Szia!
Keress rá erre az m betűs bútoráruházban:
Virágtartó Oszlop Scott 4
Egyébként nem saját ötlet, hanem itt a fórumon találkoztam ezzel a bútorral.
Tettem a terejére egy 30×30-as bútorlapot és fél éve tart egy 30×30×35- ös betta lakot. Hibátlan.

Szia,

remek ötlet, köszönöm! Szemeztem is hasonló fém keretes virágállványokkal. Azért vetettem el a dolgot, mert a szekrény funkciót elveszteném, így az akva kellékeket nem tudnám tárolni benne. Illetve a magasság annyiban fontos, hogy van egy kiskutyám, aki 50 centinél még elérné az akvát, 70-től már nem :) Nem egyszerű a helyzet :)
 
Ezek a bútorlapok anyagukban nagyon terhelhetők, így élükre állítva meg főleg. A kis alapterület miatt nem kell behajlástól (vagy beszakadástól) sem tartani, sokkal nagyobb súly esetén sem. Egyedül az elemek egymással bezárt szögét kell lefixálni, erre való a merevítés. Ez pedig azon alapszik, hogy egy háromszög oldalai meghatározzák saját belső szögeit. Jelenleg merőlegesen csatlakoztatott elemek vannak csak (alap vs oldal, ill. tető vs oldal), nincs ami rögzítse azok szögét (vagyis van, a hátlap). Erre a keresztmerevítésre elégséges lenne egy léc is keresztben, de az csak a két rögzítési pont által merevít, míg a hátlapot ahány ponton csavarozod, annyi újabb és újabb merevítő háromszög jön létre (feltéve hogy legalább két egymásra merőleges laphoz hozzácsavarozod).
Ezért mondtam hasraütésszerűen a 20 centi magasságot (20x30 cm lap, ahol a ~30 a bútor szélessége), mert a 20 centin már el tudsz osztani 2-3 csavart, hogy erősebb legyen a merevítés. De nyilván akkor a legeslegstabilabb :) ha teljes a hátfal.
A fém keretnél azért nem kell (vagy nem feltétlenül kell) ilyen, mert a fém keret egybe van öntve, vagy az összehegesztés alapból olyan erős kötés, hogy önmagában rögzíti a bezárt szöget.
 
Köszönöm! Akkor megnyugodtam, hogy nem kell túlzásba esnem, ha a hátfalnál van megfelelő merevítés. A linkelt bútornál van költséghatékonyabb is, csak ez tűnt alapból is masszívnak. De akkor így beérem egy olcsóbb alapszekrénnyel, amit inkább megerősítek a hátoldalán.
 
De hát ez is egy alap bútor :D
Az ajtó nyilván semennyit sem merevít, illetve a fenti fiók sem, más meg nincs rajta... (na jó, alul van még egy kis előlap, de az meg nudli).
Nekem is van amúgy ilyesmi szekrényem, ITT valamennyire látszik a fotón, 36x36 cm az alapterülete, fent egy fiók, alatta meg egy ajtó...
 
Köszönöm! Akkor megnyugodtam, hogy nem kell túlzásba esnem, ha a hátfalnál van megfelelő merevítés. A linkelt bútornál van költséghatékonyabb is, csak ez tűnt alapból is masszívnak. De akkor így beérem egy olcsóbb alapszekrénnyel, amit inkább megerősítek a hátoldalán.
Bocs, hogy belevau, én hasonló cipőben járok, a svéd sárga-kék bútorboltban találtam olyat, ami tetszhet neked is:
EKET szekrény, ajtóval és 1 polccal. Sötétszürke és fehér színben is van. (35*35*70 a mérete)
 
Akkor úgy fogalmazok, hogy olcsóbb bútor :) Élőben a bútorlap masszívabbnak tűnt, a súlya alapján is masszívabb mint a hasonló, de olcsóbb szekrények. Akkor már csak egy kérdés lenne, az pedig a stabilitása ezeknek a keskenyebb, négyzet alapú szekrényeknek. Ha nem középre helyezem az akvát, hanem a front felé eltolva, problémás lehet a stabilitás, vagy a súly miatt megáll mint a cövek?
 
Bocs, hogy belevau, én hasonló cipőben járok, a svéd sárga-kék bútorboltban találtam olyat, ami tetszhet neked is:
EKET szekrény, ajtóval és 1 polccal. Sötétszürke és fehér színben is van. (35*35*70 a mérete)

Ne viccelj, hálás vagyok, hogy jönnek az ötletek! Ezt is néztem és tetszene is, csak ez a pattintós illesztés riasztott meg, Te már beszerezted és használod, vagy csak szemezel vele?
 
Bocs, hogy belevau, én hasonló cipőben járok, a svéd sárga-kék bútorboltban találtam olyat, ami tetszhet neked is:
EKET szekrény, ajtóval és 1 polccal. Sötétszürke és fehér színben is van. (35*35*70 a mérete)
Ezekkel azért óvatosan! Nem mondom hogy nem oké, de én biztosan nem választanám.
Sem a 45°-os anyag-összeillesztés, sem a farostlemez hátlap, sem a papírrácsbetétes alapanyag nem győzött meg, hogy enyhén fejezzem ki magam.
 
Ezekkel azért óvatosan! Nem mondom hogy nem oké, de én biztosan nem választanám.
Sem a 45°-os anyag-összeillesztés, sem a farostlemez hátlap, sem a papírrácsbetétes alapanyag nem győzött meg, hogy enyhén fejezzem ki magam.
Még jó, hogy felvetettem... ;)
 
De hát ez is egy alap bútor :D
Az ajtó nyilván semennyit sem merevít, illetve a fenti fiók sem, más meg nincs rajta... (na jó, alul van még egy kis előlap, de az meg nudli).
Nekem is van amúgy ilyesmi szekrényem, ITT valamennyire látszik a fotón, 36x36 cm az alapterülete, fent egy fiók, alatta meg egy ajtó...

Erre ránézel: Bűtor

A görgők helyett állítható lábat kapna. A szerelési rajzon azt látom, hogy bútorlap a hátlap is. Az eddigiek alapján ennek el kellene bírnia.
 
Ne viccelj, hálás vagyok, hogy jönnek az ötletek! Ezt is néztem és tetszene is, csak ez a pattintós illesztés riasztott meg, Te már beszerezted és használod, vagy csak szemezel vele?
Csak szemezek. Az enyém egyelőre jó helyen van, de ártani nem használ, ha egy helyre össze tudom rakni az összes akvás cuccot.
 
Ha nem sos, most keszul egy 30x30x96cm butor a 30x30x30 akvam ala, alap terv, hogy 18mm-es MDF, belul feher laminalt, kivul fenyezheto olyan szinre amit szeretnel.
Allithato labakkal, ajtokilokovel.

Igyekszem minimal arbol kihozni, es megosztani.
Remenyeim szerint egy heten belul lesznek infok
 
Erre ránézel: Bűtor
Stabil, de alacsony. Szerintem minimum 70, de inkább 100 magasság kell egy ilyen kis akváriumhoz.
Egy ilyen kis szekrényt nem nagy kunszt összerakni. Főleg, hogy sok lapszabászatban - kérésre, díj ellenében - akár minden szerelést előkészítenek, mint pl. pánthelyek fúrása, lamellózás, furatolás stb. Elhozhatod onnan úgy az anyagot, kvázi mintha bútorbolt lapra szerelt termékét vennéd át, csak egy-két bútorszerelvényt és a csavarokat kell külön megvenned.
Ha mégis a gyári, bútorboltos vonalon akarsz maradni és a fiók+ajtó vonalat megtartani, akkor ezt javaslom (hasonlít a legelső linkelt bútorhoz és fele annyiba kerül): Norton K1D1S komód
Illetve a fürdőszobai bútorok szekcióban lehet még alkalmasakat találni, EZ is csinos pl...
 
Utoljára módosított:
Köszönöm, hogy megnézted! Jogos, később vettem észre, hogy alacsony lesz. Mindenképpen 70 fölött gondolkodom. Igen, már hajlok rá, hogy mégis magam készítem el a bútort, de még nézelődöm olcsóbb fürdőszobai alsószekrények körében. A saját gyártáshoz is elkezdtem összeírni a szükséges anyagokat.
 
Back
Oldal tetejére