• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Hát elsősorban én megkérdezném a fórumon valami topikban. Többeknél láttam ilyen lényeket :) talán a garnélát keresben elfér.
Kagylósrákból nekem is rengeteg van, de azok nagyon aprók. szerintem többféle rákot is tarthatsz egy üvegben.
élő mysis "haleledel" kell hogy legyen valamelyik akvarisztikában Budapesten, én a helyedben körbetelefonálnék, úgy hamar kiderül.
amit még javasolnék, hogy nézz meg: tócsarák, triops.
 
Javasolnám a triops rákot. Nem próbáltam, ez csak egy ötlet. Lehet rendelni petét, amit egyszerű otthon kikelteni.
kerestem a nevét de beelőztél :D
szerinted egyébként mennyire érdemes/lehet több ilyen békés rákfélét együtt tartani? az is érdekes lehet...
 
kerestem a nevét de beelőztél :D
szerinted egyébként mennyire érdemes/lehet több ilyen békés rákfélét együtt tartani? az is érdekes lehet...
A triops tudomásom szerint ragadozó és elég nagyra nő. Tehát nem igazán marad meg mellette a társaság :) Daphniát, kagylósrákot, bolharákot vagy cyclopsot biztos lehet együtt tartani. Ezek elég aprók, ezért nem túl látványosak. Mysist még nem láttam élő eleségként, de ettől még lehet, hogy árulják valahol. A vízi ászka is jó lehet, de ilyennel sem találkoztam még soha.
 
Utoljára módosított:
És mi lenne, ha "tócsarákkal (Branchinella thailandensis sanoamuang)" próbálkoznál?
Nehéz felnevelni öket (kb mint artémiát).

Én régebben póbálkoztam velük, egy reszük ki is kelt, de sajnos csak pár napig maradtak életben. Hatha te viszont szerencsésebb,ügyesebb lennél ;)
 
És mi lenne, ha "tócsarákkal (Branchinella thailandensis sanoamuang)" próbálkoznál?
Nehéz felnevelni öket (kb mint artémiát).

Én régebben póbálkoztam velük, egy reszük ki is kelt, de sajnos csak pár napig maradtak életben. Hatha te viszont szerencsésebb,ügyesebb lennél ;)
Leírnád a tapasztalataid? Hátha tanulnék belőle. Elvileg sikerül szereznem triopsot és fairy shrimpet. Kipróbálom mindkettőt.
 
Leírnád a tapasztalataid? Hátha tanulnék belőle. Elvileg sikerül szereznem triopsot és fairy shrimpet. Kipróbálom mindkettőt.
Nálam csak nagyon kevés rák kelt ki, pedig mindent úgy csináltam, ahogy a leirasban szerepelt. Aztán pár nap múlva elpusztultak, pedig több mindennel próbáltam öket etetni.
Talan 3-4 szer probaltam újra, de egyszer sem jártam sikerrel. :(


Kérlek, mindenképp dokumentáld, hogy mik történnek!
 
Nálam csak nagyon kevés rák kelt ki, pedig mindent úgy csináltam, ahogy a leirasban szerepelt. Aztán pár nap múlva elpusztultak, pedig több mindennel próbáltam öket etetni.
Talan 3-4 szer probaltam újra, de egyszer sem jártam sikerrel. :(


Kérlek, mindenképp dokumentáld, hogy mik történnek!

Aki a petéket küldi írta, hogy ezt olvassam el. Ha van rá időd átfutod?
 
Back
Oldal tetejére