• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

216L Ryuboku

Köszi Viktor!

A rotala esetleges későbbi kiszedését én is beterveztem az akvárium indításánál. Előbb viszont meg akarom várni, hogy ha a heteranthera rendesen bebokrosodik, akkor a két növény hogyan fog egymáshoz, illetve az akvárium egészéhez passzolni. Jelen pillanatban tényleg zavaró egy kicsit és ha később is az lesz, akkor csak a heteranthera fog megmaradni.
 
Le a kalappal N-dee, ismét sikerült egy gyönyörű akváriumot összeraknod! Nagyon tetszik - és nagyon természetesnek is hat - ahogyan az apróbb köveket (is) elhelyezted az akiban. A kő fajtája egyébként remek választásnak tűnik. Mi volt a beszerzési forrás?
 
Ámulok és bámulok, egyszerűen mesteri.
Minden elismerésem és tiszteletem a tied, ez az aki gyönyörű.
;)
 
Uh te jó ég. Gyönyör a köbön. Elsőosztályú a látvány, mellesleg a fényképek minősége is dicséretes. ;)
 
Nagyon gyönyörű az aki, hihetetlen a változás. Az elrendezés nagyon tetszik, szívesen elfogadnám itthonra.
Nyugtass meg hogy nem indulsz a versenyen :twisted: :lol:
 
Köszönöm szépen mindenkinek örülök, hogy tetszik az aki :)

oRphEus: A köveket Keszthelyen egy dekorkő kereskedésben vettem, kb.30kg mennyiséget. Egyébként ez egy bazalt fajta, felénk Atlasz kő néven forgalmazzák.

Dani: Nem nyugtatlak :twisted: :D
 
Megjöttek a várva várt halaim :D . Egyelőre tízen vannak, de a későbbiek folyamán csak 2, max. 3 párt szeretnék megtartani. Gondolkodom a növényzet enyhébb átalakításán is, mert ezek a kis szépségek igen csak díjazzák a hosszúlevelű fajokat, mint pl. a valisneria félék, úgyhogy valószínűleg a rotala egy jó része repülni fog az akiból :) Lőttem gyorsan pár képet róluk, a minőségük elég sz@r lett és még a halak is elég nyúzott állapotban vannak, mert kb. 3 órája érkeztek meg Szlovákiából. Majd pár nap múlva lesznek normális képek is. Ja, az akvárium nem döglődik, csak most lett kopasztva :D

5349015_a1a9111fbccd24e6e46d8043b39302e6_m.jpg
5349017_f478f46d01a33acc4042e805cebea95a_m.jpg
5349019_edda8d51f076e3fd838038c9183ef3a1_m.jpg
 
Na, ma voltak kerek szemeim :shock: . Haverommal elküldtem laborba 1,5L közvetlen vízcsere előtti akivizet, egy kis tesztelésre. Gyanús volt, hogy egy-két dolog nincsen jelen a megfelelő koncentrációban, de ezek az eredmények még engem is megleptek. Az excel táblázat szerint, a mintavétel napján a következő számok körül kellett volna valahol mozognia az eredményeknek: NO3: 28.08 , PO4: 3.52, Fe: 0,64. Ehhez képest a következők jöttek ki: NO3: 10.01 , PO4: 0.86 , Fe: 0.36! Tudom, hogy a növények tápanyagfelvétele nincsen belekalkulálva a táblázatba, de ez akkor is durva főleg, hogy per pillanat a világítás is csak 0.75W/L körül van. Na mindegy, a tápoldatozást most szépen megemelem, aztán 2-3 hét múlva újabb mérés. A többi érték: NO2: 0.028 , gH: 24.5 , kH: 16 , pH: 7.3 Kíváncsi leszek, ha elkészül a 6x39W pilács mennyi anyagot kell majd nyomatnom, mert ezek szerint a tápanyaghiánytól vákuum lesz az akiban :D A nitrit szintnek örültem, ezek szerint a DIY szűrés szépen teszi a dolgát ;)
 
Nem igazán értem mi a bajod a mért tápanyag értékekkel. Szerintem teljesen rendben vannak. Addig amíg semmi nem fogy ki a vízből, nem kell aggódni. (Sőt még akkor se lenne gond, ha minden nap annyit adagolnánk, hogy pontosan 0-ra jöjjön ki minden tápanyag, vagyis csak annyit amennyit a növények felvesznek, de ez természetesen nem kivitelezhető, ezért inkább ráhagyással dolgozunk, hogy biztosra menjünk.) Felesleges emelni az adagot, mivel a limitáló faktor a co2 és a fény. Amit plusszban beleöltesz megy majd a lefolyóba. Szerintem a fényt is felesleges emeleni, 0.75 w/l még az én kis 70 literesemhez is elég, nemhogy egy 200 literes akváriumhoz. A növényeid se indokolják, hogy több fényt használj. Ha fellógatsz 6x39 wattot, valószínűleg komoly gondjaid lesznek az algákkal.
Egyébként szép akvárium, nekem nagyon tettszik.
 
"A növényeid se indokolják, hogy több fényt használj. Ha fellógatsz 6x39 wattot, valószínűleg komoly gondjaid lesznek az algákkal."
Fene tudja miért, de én nem nagyon féltem N-Dee-t! ;) Nem szeretnék alga lenni az Ő akváriumában, nem sok esélyem lenne... A 6x39W valóban nagyobb kihívás lesz, de meg fog birkózni vele, a 0,75W/L szintet egyszerűen "kinőtte", attól függetlenül, hogy milyen gyönyörűséget csinált vele. Ez az akvárium a HAC-on nem lesz könnyű ellenfél! Én csak :shock: :eek:
 
Back
Oldal tetejére