• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 288 L - Samurai Rock

Cipo3

VIP kertész
Sziasztok!

Rám nagy hatással volt Balázs 650L-ben megépített Samurai Rock szikla kompozíciója.
Tudtam, hogy 288L-ben ez nem lesz olyan, de mivel 60 cm magas azért lehet benne alkotni.

Szép lassan 20 kilónként veszegettem a sziklákat, mert bődületes ára van. Arról nem beszélve, hogy nem szerettem volna 150KG-ot megvenni amiből csak 85Kg-ot használok fel.

Pedig az lett volna a járható út, végül 100Kg-nál álltam meg. Sajnos nehéz úgy válogatni Törökbálinton hogy a kövek másik fele otthon van és ahhoz passzoljon. Lett is belőle fejfájás itthon, mivel sehogy sem állt össze. Konkrétan fél évig tologattam, s mindig egy hajszállal jobb lett.

Ezeket a sziklákat vágni sem lehet, mert hófehérek a vágás mentén. Az eróziótól lesz piros.

Üveg:
120x40x60 magas.

CO2:
5kg-os palack + reaktor

Kövek:
Samurai Rock 85KG

Gyökér:
red moor

Talaj:
ADA Colorado Sand dekorhomok - 8kg
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 9.6kg 160-250 literre
ADA Aqua Soil Amazonia 9L

Fény:
Odyssea Quad 4x54 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed

Szűrés:
2db Oase 600. Mátrix és BioRio vegyesen.

Télen kezdtem a munkákat bár csak a tavaszi szünetben akartam a rescapet elkezdeni, hisz ott van 1 hét rá.

IAPLC-hez sajnos túl közel, arra még nem tud beérni.

IMG_0057_kicsi.JPG

Mondanom sem kell az összeragasztott köveknek van súlya rendesen és behelyezéskor 1-2 évet öregedtem amikor koppantak az akvárium alján. Hiába volt alatta szivacs.....vagyis fene se tudja talán épp az mentett meg a töréstől.

A köveket sok helyen ragasztottam. Impa 3560 3729 SUPER ANCORA VERTICALE ragasztóval. Sima akril festékkel színeztem.
 

Attachments

  • IMG_3847_iaplc_thumb.jpg
    IMG_3847_iaplc_thumb.jpg
    606.7 KB · Megtekintések: 27
Waooo. Nekem is az eddigi legszebb akvarium cimet nyerte el, nagy orom, hogy felidezed. Kivancsi leszek a vegeredmenyre. Figyelemmel kiserem majd. Viszont a 60cm eleg magas, nem lesz keves a feny? Bar ha alulra kevesebb fenyt igenylo noveny kerul,... Befogom nem pofazok bele! Varom a tovabbiakat. En is keszulok egy hasonlora, mert szerintem a descentet szet boritom... Kussolok. :rolleyes:
 
Utoljára módosított:
6 órája küzdők, hogy a jpg fájl belementse a színprofilt a képbe de nem megy így különböző nézegetőkkel más színe van a fájlnak, na mindegy, remélem mindenki színesnek látja, mert pl XnView-be fakó.
Ezt küldtem be a versenyre. Sajnos csak 2 hónapos volt és éppen kezdett ébredezni, de kellett volna neki még 1 hónap. Vagy több pénz, hogy több növényt vegyek.
Így ez csak a 992. helyre volt elég. Bemelegítésnek okés, de faraghattam volna még 100-200 helyet ha be is fejezem a scapet időre.

A jobb felső sarok üres, oda még kell egy szikla. A bal oldalt pedig "liánokkal" szeretném összekötni a 2 sziklát. Aztán lehet az már sok. 1-2 héten belül megcsinálom. A kiszáradt fa maradna kiszáradt.

IMG_3847_iaplc.jpg
 
Az külön öröm, hogy algamentes vagyok indítástól egészen mostanáig. Egyetlen baki volt, mégpedig az IAPLC versenyfotó okozta. Elfeledtem visszadugni a Twinstart (tényleg csinál valamit) rá 4 napra megjelent a 2 homokból kibukkanó kicsi sziklán a zöldalga. 2 nap alatt kikarbóztam és azóta nincs semmi, Istennek hála.

Látszik, hogy kezdő vagyok így másfél év után is. Most már annyi a montecarló, hogy kitakarja a "napot". Nyírás közbeni a lenti fotó. Fogalmam sincs hogy kell nyírni. Sajnos 1 cm vágás alatt már barna az MC a napfénytelenségtől. Valószínű 2-3 hetente vágni kellene, nem kellett volna várni fél évet. :( Vegyesen tettem MC-t és Cubát. Legfőképpen azért, hogy jól meg tanuljam végre ránézésre, hogy mi a különbség. Hát ez nem jött be, fogalmam sincs már hol mi van.

IMG_3954-Edit.jpg
 
Az külön öröm, hogy algamentes vagyok indítástól egészen mostanáig. Egyetlen baki volt, mégpedig az IAPLC versenyfotó okozta. Elfeledtem visszadugni a Twinstart (tényleg csinál valamit) rá 4 napra megjelent a 2 homokból kibukkanó kicsi sziklán a zöldalga. 2 nap alatt kikarbóztam és azóta nincs semmi, Istennek hála.

Látszik, hogy kezdő vagyok így másfél év után is. Most már annyi a montecarló, hogy kitakarja a "napot". Nyírás közbeni a lenti fotó. Fogalmam sincs hogy kell nyírni. Sajnos 1 cm vágás alatt már barna az MC a napfénytelenségtől. Valószínű 2-3 hetente vágni kellene, nem kellett volna várni fél évet. :( Vegyesen tettem MC-t és Cubát. Legfőképpen azért, hogy jól meg tanuljam végre ránézésre, hogy mi a különbség. Hát ez nem jött be, fogalmam sincs már hol mi van.

View attachment 61144
Brutál szép. A tápozásról írnál valamit?
 
Brutál szép. A tápozásról írnál valamit?
Köszönöm. :)

Tápozásban nincs semmi extra.

Heti 50% vízcsere mellett a Green Aqua féle Micro Macro-ból nyomok bele 14-14ml-t.

S. Excel 7ml

Mást nem. Kevés használt amazónia van benne itt-ott, ahova parvulát akartam telepíteni. De mivel használt, így az már telített, nem szívja el a foszfátot és minden mást a növényektől. Így külön nem adagolok foszfátot.

Pofátlanul keveset tisztítom a 2 Oase szűrőt. Mivel 2 cm híján nem tudom kiszedni az prefilter rudat csak ha az egész készüléket kiszedem.

Negyedévente egyszer kitakarítom a 2 szűrőt. Ez kb 40 perc.

Heti vízcsere nekem csapról megy, ez kb fél óra, de 6 perc a tényleges fizikai jelenlét. Tiszta dedikált kerti slag van fenntartva erre a feladatra. Nyírást kellene bevezetnem 3 hetente, hogy gyakorlatom legyen. De mindig inkább félek mint nekiesnék.
 
Köszönöm. :)

Tápozásban nincs semmi extra.

Heti 50% vízcsere mellett a Green Aqua féle Micro Macro-ból nyomok bele 14-14ml-t.

S. Excel 7ml

Mást nem. Kevés használt amazónia van benne itt-ott, ahova parvulát akartam telepíteni. De mivel használt, így az már telített, nem szívja el a foszfátot és minden mást a növényektől. Így külön nem adagolok foszfátot.

Pofátlanul keveset tisztítom a 2 Oase szűrőt. Mivel 2 cm híján nem tudom kiszedni az prefilter rudat csak ha az egész készüléket kiszedem.

Negyedévente egyszer kitakarítom a 2 szűrőt. Ez kb 40 perc.

Heti vízcsere nekem csapról megy, ez kb fél óra, de 6 perc a tényleges fizikai jelenlét. Tiszta dedikált kerti slag van fenntartva erre a feladatra. Nyírást kellene bevezetnem 3 hetente, hogy gyakorlatom legyen. De mindig inkább félek mint nekiesnék.
Mármint naponta 14ml-t ugye?
 
Ha szabad picit belepofádzani, annyit javasolnék kipróbálásra, hogy ahol a felszínhez elég közel van az MC bokor, engedd kinőni a felszín fölé, mert nagyon jól tud kinézni, szép tömött bokor lesz levegőn is és semmi plusz törődést nem igényel.
A másik: ahol lehet és adja magát, pár szálat engedj lógni, szép függönyt lehet nevelni belőle.
A kövek kissé még steril hatást adnak, de azért jól néz ki.:)(y) (én minden scape-nél szeretem, ha a dekoron van egy kis zöld alga, mert hitelesebb és a patina is jól szokott állni)
 
Irgalmatlanul ütős lett, fogadd minden elismerésem!
A kövek drámaisága és az MC-k lágysága gyönyörű kontrasztot alkotnak. Ez fogott meg leginkább.
 
Ha szabad picit belepofádzani, annyit javasolnék kipróbálásra, hogy ahol a felszínhez elég közel van az MC bokor, engedd kinőni a felszín fölé, mert nagyon jól tud kinézni, szép tömött bokor lesz levegőn is és semmi plusz törődést nem igényel.
A másik: ahol lehet és adja magát, pár szálat engedj lógni, szép függönyt lehet nevelni belőle.
A kövek kissé még steril hatást adnak, de azért jól néz ki.:)(y) (én minden scape-nél szeretem, ha a dekoron van egy kis zöld alga, mert hitelesebb és a patina is jól szokott állni)
Igen, hagyom, ott kinő rendesen. Sajnos a lámpák rajta vannak az akva tetején, amitől nagy a meleg a vízközelben. Szó szerint megsülnek az MC-k, barna ropogós néhány helyen ami víz felett van. Tervezem felfúrni azaz belógatni az Odyssea lámpákat.
 
Igen, hagyom, ott kinő rendesen. Sajnos a lámpák rajta vannak az akva tetején, amitől nagy a meleg a vízközelben.
Az emers részeken nekem is ez az örök dilemma, de annyira szeretem, amikor egy tömött bokor ott díszeleg a víz fölött, hogy mindig kísértésbe esek. Jár is az agyam egy kis bűvészkedésen, remélem, még az ősszel lesz is belőle valami.:)
Ha kicsit fentebb tudod majd emelni a pilácsot, akkor sokkal szebbek lesznek majd;)(y)
 
Azt hittem könnyű lesz videót készíteni, de hát ehhez is sok tapasztalat kell. Ferde lett meg minden. Ami a legjobban zavar, hogy vagy beég vagy sötét, de sehogy se találom az egyensúlyt.
@viktorlantos help, pár tanácsot tudsz adni? Mitől van az, hogy egyszerre beégett és egyszerre sötét egy kép?

Canon 70D + sigma 150mm macro vagy Sigma 17-70mm f/2.8-4 -al bénázgatok.


 
Utoljára módosított:
Azt hittem könnyű lesz videót készíteni, de hát ehhez is sok tapasztalat kell. Ferde lett meg minden. Ami a legjobban zavar, hogy vagy beég vagy sötét, de sehogy se találom az egyensúlyt.
@viktorlantos help, pár tanácsot tudsz adni? Mitől van az, hogy egyszerre beégett és egyszerre sötét egy kép?

Canon 70D + sigma 150mm macro vagy Sigma 17-70mm f/2.8-4 -al bénázgatok.


Nagyon szep. A bemozgast lehet stabilizalni akar ha koltesz bele, de maga a video, a zenei alafestes,.... engem az effele megnyugtato, letisztult stilus fog meg igazan. Tobb ilyet.
 
Előttem, Csilla és Henrik már leírta, így csatlakozom. Meg kell hagyni ezt a Grand Canyon-os érzést.
Bitang jó az akváriumod, no, és a videó sem rossz. ;)

Nem lehetne ebből egy egészestét verziót csinálni?
Annyira átjár a relax, hogy laza lettem, mint egy Riga lánca.
 
Köszönöm mindenkinek. Most mindenképpen rá akarok gyúrni a videó témára, hogy valamennyit fejlődjek abban is. Ez a kézremegés engem is meglepett. Oké 70mm-en volt az obi, tehát valahol érthető, de meg kell oldanom...ki kell találnom. @Molnár Máté féle fél milliós giroszkópos tartó értelem szerűen nem jöhet szóba.

Máté naplóját most felkerestem. Meglep, de lemaradtam róla eddig. Értem mire gondoltok, eltűnt a dzsungelben a scape. Az van, hogy nem tudok még bánni az ollóval, de most legalább már csinálom. Már 2 hetente tuti nyírok valamit, valamennyit. Nincs még érzékem, hogy maradjon lelógós is meg ritkított is az MC, de rajta vagyok. Sima gyepként használt MC teljesen más mint itt fazonírozni.
Metszés közben könnyű nagyobb kárt is csinálni. Nem voltam túl durva mégis egy egész "sapka" elhagyta a szikla tetejét és fent úszott a felszínen egy gumóban. 3 hétre rátettem egy üvegpoharat és visszakapaszkodott. :)
 
Köszönöm mindenkinek. Most mindenképpen rá akarok gyúrni a videó témára, hogy valamennyit fejlődjek abban is. Ez a kézremegés engem is meglepett. Oké 70mm-en volt az obi, tehát valahol érthető, de meg kell oldanom...ki kell találnom. @Molnár Máté féle fél milliós giroszkópos tartó értelem szerűen nem jöhet szóba.

Máté naplóját most felkerestem. Meglep, de lemaradtam róla eddig. Értem mire gondoltok, eltűnt a dzsungelben a scape. Az van, hogy nem tudok még bánni az ollóval, de most legalább már csinálom. Már 2 hetente tuti nyírok valamit, valamennyit. Nincs még érzékem, hogy maradjon lelógós is meg ritkított is az MC, de rajta vagyok. Sima gyepként használt MC teljesen más mint itt fazonírozni.
Metszés közben könnyű nagyobb kárt is csinálni. Nem voltam túl durva mégis egy egész "sapka" elhagyta a szikla tetejét és fent úszott a felszínen egy gumóban. 3 hétre rátettem egy üvegpoharat és visszakapaszkodott. :)
Ugyan ne viccelj. Nem kell hozza felmillios giroszkopos valami. Gimballos grippet mar kapsz egy huszas korul ami jo. Azt nezd hany kg-os gepig jo. Ha erdekel adok kolcson egy mini dollyt 90cm sinnel, magic armmal. Mozgo grippes, kozelitos, tavolitos videokhoz hasznaljak. En csinaltam es tul jol sikerult.
 
Back
Oldal tetejére