• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 42-es kocka

Megérkezett a GA- tól a 42 literes kockám. Kb. 2 hetet csúszott, mert hibásan kapták meg. Minden elismerésem, mert egyből hívtak, mikor kiderült, s hajtották az ügyet. Bónusznak kaptam 1-1 macrot és microt is, plusz cserét a rózsaszín ada növényre. Köszönet érte.

A setup:

35*35*35 cm
Chihiros c2 led
Oase filtosmart60 seacjem matrixszal (ennél eddig az alap eheim sokkal jobbnak tűnik)
Tropica táptalaj plusz talaj
Kő dekor
Monte carlo
Anubias nana petite
Ludw. P. Super red
Ada rózsaszín (chai, csak telón nem akarok keresgélni)
Rotala hra (akváriumból)
St. Repens (akváriumból)

Holnapután lesz majd benne co2

Vettem bele 3 red mooret is, de nem érzem, hogy kellene bele.

Betelepítettem a növényeket. A szűrő piszok levegős. Holnap lesz majd benne vízcsere. Alighanem 10 liter, annyi kannám van. :)

Terveztem bele bucét meg még anubiast, de nem látok neki sok helyet. Gondolkodok még rajta.

A hardscape úgy jött létre, hogy pakolgattam így is, úgy is a köveket egy csomó ideig, amíg a feleségem be nem jött a szobába, ránézett a kövekre, s elrendezte ezt a kis kaput. Én meg csak mögé tettem egy követ meg pár kisebbet még az aljára perlonnal, hogy ne tudjon kifolyni a talaj.

Ez amúgy az első scape-em, meg az eddigi legnagyobb akváriumom. (Régen csak 35 literesem volt kettő. Egyszer egy exnek vettem egy 100 literest, de az nem az enyém volt. :) )
 

Attachments

  • IMG_20211022_141646.jpg
    IMG_20211022_141646.jpg
    643.6 KB · Megtekintések: 39
Utoljára módosított:
Terveztem bele bucét meg még anubiast, de nem látok neki sok helyet. Gondolkodok még rajta.
A köveken még rengeteg hely van :D egy kis pillanatragasztóval bármikor felvihető rá. kérdés, hogy mennyit akarsz elfedni belőle :D
Ez amúgy az első scape-em, meg az eddigi legnagyobb akváriumom.
Tök jó lett, nagyon tetszik :) kíváncsi leszek a rózsaszín chai hogy fog fejlődni. azért van egy olyan tippem, hogy ez a marketing színe és egy kicsit visszafogottabb lesz később. kislányomnak még nem mertem megmutatni, előbb megnézem nálad mit produkál :)
 
A köveken még rengeteg hely van :D egy kis pillanatragasztóval bármikor felvihető rá. kérdés, hogy mennyit akarsz elfedni belőle :D

Tök jó lett, nagyon tetszik :) kíváncsi leszek a rózsaszín chai hogy fog fejlődni. azért van egy olyan tippem, hogy ez a marketing színe és egy kicsit visszafogottabb lesz később. kislányomnak még nem mertem megmutatni, előbb megnézem nálad mit produkál :)
Jól gondold át, hogy tényleg meg akarod-e mutatni :) A végén még csinálnod kell egy Barbis akváriumot is :)
 
@Szmóki val bartereztünk növényt növényre (bucephalandra és anubias csiliszószra), így picit bővült az állomány. Nagyon nem látványos még, a kő réseiben van a különbség. Nekem tetszik.

Közben az emersen nevelt növények levele elkezdett olvadni, a saját rotalánál pedig megjelent az első buborékeregetés. Plusz az egyiken az áthozott fonalalga, de pont azt vissza akartam ültetni a kicsibe. A co2re pedig felkerült a visszafolyásgátló.

IMG_20211025_192316.jpg

IMG_20211025_192254.jpg
 
Ma belekerült a sodastar co2. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. Dici reduktoros. Most 10 másodpercenként egy buborék a tempó, de zöld a dropchecker.
View attachment 156786

A be- és kiömlő elég randa, a csövezése borzalmasan rövid. Majd idővel cserélem.
tetszik az akva :) szerintem a co2-t emelheted nyugodtan 1 bubi/ másodperc. A képen nagyon nem látszódik de én mélyzöldnek nézem a checkert. Az sem mindegy milyen folyadék van benne 20 vagy 30 mg/l? :)

én a ki és befolyót egy oldalra tettem ellentétes sarkokba, elég volt a gyári cső hozzá bőven, még vágtam is le belőle. A kifolyót cseréltem, mert a gyári nálam is túl mélyre mutatott és a felszínt nem mozgattam rendesen :S
 
tetszik az akva :) szerintem a co2-t emelheted nyugodtan 1 bubi/ másodperc. A képen nagyon nem látszódik de én mélyzöldnek nézem a checkert. Az sem mindegy milyen folyadék van benne 20 vagy 30 mg/l? :)

én a ki és befolyót egy oldalra tettem ellentétes sarkokba, elég volt a gyári cső hozzá bőven, még vágtam is le belőle. A kifolyót cseréltem, mert a gyári nálam is túl mélyre mutatott és a felszínt nem mozgattam rendesen :S
Köszönöm. Emelek akkor rajta, valóban nem limezöld. Az élesztősben az. :)

Kissé merevek a gyári csövek. Nem tudom, hogy azért van-e, mert kb. egy éves a szűrő vagy alapból ilyen. A hossza tök elég lenne, de nem tudom tetszés szerint hajlítani. Néztem, hogy tudok-e venni hozzá, de 10 millis sajna sehol sincs. (Értsd GA és más akvarisztikai üzletek - nem tudom, máshol hol lehet venni.) Van amúgy esőztető is hozzá, de a csövek merevsége miatt azt sem tudom teljesen jól berakni, ráadásul azzal mókolni kellene (nagyobbítani a lyukakat), mert nemcsak hogy a felszínt fodrozná, de frankó ringlispílt is csinálna. :)
 
Köszönöm. Emelek akkor rajta, valóban nem limezöld. Az élesztősben az. :)

Kissé merevek a gyári csövek. Nem tudom, hogy azért van-e, mert kb. egy éves a szűrő vagy alapból ilyen. A hossza tök elég lenne, de nem tudom tetszés szerint hajlítani. Néztem, hogy tudok-e venni hozzá, de 10 millis sajna sehol sincs. (Értsd GA és más akvarisztikai üzletek - nem tudom, máshol hol lehet venni.) Van amúgy esőztető is hozzá, de a csövek merevsége miatt azt sem tudom teljesen jól berakni, ráadásul azzal mókolni kellene (nagyobbítani a lyukakat), mert nemcsak hogy a felszínt fodrozná, de frankó ringlispílt is csinálna. :)
Hajszárítóval melegítsd egy kicsit fel, attól belágyul a szilikoncső. (igaz, utána vissza fog keményedni, de talán megtartja azt a formát, amit vársz tőle, ha formára hajtod) Kertészeti áruházban, de főleg azokban, ahol borászati eszközök is vannak, ott lesz átlátszó, élelmiszeriparilag is használható szilikoncső. Elég sokféle méretben adják. 😉
 
Hajszárítóval melegítsd egy kicsit fel, attól belágyul a szilikoncső. (igaz, utána vissza fog keményedni, de talán megtartja azt a formát, amit vársz tőle, ha formára hajtod) Kertészeti áruházban, de főleg azokban, ahol borászati eszközök is vannak, ott lesz átlátszó, élelmiszeriparilag is használható szilikoncső. Elég sokféle méretben adják. 😉
Köszi, megpróbálok szombaton eljutni a gazdaboltba. Úgyis kell az áfonyáknak nagyobb ültetővödör. :)
 
Köszi, megpróbálok szombaton eljutni a gazdaboltba. Úgyis kell az áfonyáknak nagyobb ültetővödör. :)
az árukeresőbe írd be chihiros cső :) 2390 ft-ért van 3 méteres darab. Amennyiben budapesti vagy itt lehet beszerezni 1037 Budapest, Bécsi út 267. 9. épület /A

nekem így nézz ki, de ha avégleges helyére kerül majd szebbre megcsinálom.

6.jpg
 
Back
Oldal tetejére