• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P a másodikon :)

A bubi számlálóba zöld olajos folyadékot vettem Ga-ba. Feltöltöttem 3/4-ig és 2 nap alatt több mint a felét beküldte az akvába. Hogyan lehet ezt orvosolni? Van egy visszafolyás gátló alatta és felette is az inline reaktor előtt. Gondolom indulásnál kap egy nagy löketet és az emeli fel az olajat.
A mágnes szelepet tedd minél közelebb a reduktorhoz!
Igazából fémből kapható olyan közdarab, amivel közvetlenül a tűszelepre tudod kötni a mágnes szelepet.
Ha hazaérek megpróbálom megkeresni.

Szuper. Reggel lekattintottam az elosztót vízcsere miatt majd vissza. Ennyit tud a chihiros? 🥹 Már égnie kellene. Elveszti a beállításokat ha elmegy az áram? 🤯🙄
IMG_1162.png

Komolyan mondom agyvérzést kapok. Minden nap egy csomó monte carlo lebeg a felszínen mikor hazaérek. :D Este a saját szememmel láttam, hogy a garnélák húzgálják ki őket a talajból. Már rendesen megkopasztották az állományt.

Komolyan mondom agyvérzést kapok. Minden nap egy csomó monte carlo lebeg a felszínen mikor hazaérek. :D Este a saját szememmel láttam, hogy a garnélák húzgálják ki őket a talajból. Már rendesen megkopasztották az állományt.
ilyen ez, ha nem várod meg, hogy gyökeret eresszenek a növények... én ültetés után két hét, vagy több mikor garnikat telepítek be...

ilyen ez, ha nem várod meg, hogy gyökeret eresszenek a növények... én ültetés után két hét, vagy több mikor garnikat telepítek be.
Kénytelen voltam átrakni mindent a másik askiból. :D De akkor várok türelmesen aztán meglátom mi marad meg belőle. :oops: Tegnap már csak 5 volt a nitrátom és 0,5 a foszfát. Kezd stabilizálódni a rendszer. Még pár napja tápozás nélkül volt 60 a nitrát. A bucephalandrák nagyon megindultak, illetve a rotala is.

Sajnos az indulás óta 2 galaxy-m is kiugrott. :/ Így már csak 12-en vannak. Ami viszont érdekes, hogy nem tiszta a víz. Nem ködös, hanem mintha barna porszemek úsznának a vízbe. Létezik, hogy az áramlás az üveg végén elsiklik a talaj fölött és őrli az Amazoniát? Másra nem tudok gondolni. Olyan apró szöszök, hogy még a szűrő sem tudja kiszedni.

Sajnos az indulás óta 2 galaxy-m is kiugrott. :/ Így már csak 12-en vannak. Ami viszont érdekes, hogy nem tiszta a víz. Nem ködös, hanem mintha barna porszemek úsznának a vízbe. Létezik, hogy az áramlás az üveg végén elsiklik a talaj fölött és őrli az Amazoniát?
Létezhet. Nem minden eresztés egyforma. Ha ez a baj oka, növény szőnyeg összefedése után ennek meg kell szűnni.
Másra nem tudok gondolni. Olyan apró szöszök, hogy még a szűrő sem tudja kiszedni.
Perlonnak meg kellene fogni. A szöszök meg lehet, hogy apró kukacok. Rhabdcoela talán. Túl sok bomló anyag jelenlétére utal, ha ők azok.

Szombaton 1 hónapos az üveg. Hétfőn volt vízcsere. Ma mértem pár értéket.
Gh 4
Kh 2
Po4 0,4 (túltoltam)
No3 20
Fe 0,2
Algásodás elfogadható. Minden nő mint a gomba kivéve a pusilla. Nem tudom mi baja van. Terjed, mert hozott 2-3 cm-re sarjakat amik szépek, de összességébe nem az igazi. 😏 Mi lehet a baja? A lámpa 40w-on megy. A co-n emeltem kicsit ma hátha.

Attachments

• IMG_1336.jpeg
    IMG_1336.jpeg
    471.7 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_1338.jpeg
    IMG_1338.jpeg
    642 KB · Megtekintések: 9
Szombaton 1 hónapos az üveg. Hétfőn volt vízcsere. Ma mértem pár értéket.
Gh 4
Kh 2
Po4 0,4 (túltoltam)
Nem igaz. NO3 : PO4 helyes aránya10-15:1
A N03 : Fe pedig 100:1
No3 20
Fe 0,2
Algásodás elfogadható. Minden nő mint a gomba kivéve a pusilla. Nem tudom mi baja van. Terjed, mert hozott 2-3 cm-re sarjakat amik szépek, de összességébe nem az igazi. 😏 Mi lehet a baja? A lámpa 40w-on megy. A co-n emeltem kicsit ma hátha.
Mondd, nyírtad már? Mert a kertészeti levelei nem víz alattiak általában. Illetve akkor lesz szép tömött, ha kényszerítik nyírással. Lehet, hogy itt az ideje.

Nem igaz. NO3 : PO4 helyes aránya10-15:1
A N03 : Fe pedig 100:1

Mondd, nyírtad már? Mert a kertészeti levelei nem víz alattiak általában. Illetve akkor lesz szép tömött, ha kényszerítik nyírással. Lehet, hogy itt az ideje.
Még nem nyírtam. Holnap nekiesek. Mennyire nyírjam le?

Foszfátot elkezdem emelni. 20-as nitráthoz akkor egy 2-őt illene belőni igaz?
Hááát, én a 15:1-et szoktam jobban favorizálni. De igen, jól számoltad. 1,3-2ppm-ig jó vagy. Más kérdés, hogy a 20ppm nitrát kinek kevés, kinek sok? Emlékeim szerint a Green Aqua Micro Macro 10-15ppm nitrátra belőve is jól ment. Minél hamarabb eléri a végleges képét az üveg, annál nehezebb visszafogni, hogy tovább tartson ez az ideális állapot. Én nem vagyok híve a gyakori bontásnak. Persze egy sugárhajtóműves modellező helyében nem tudom, mi lenne a távlati cél. 🚀🧑‍✈️ 😉

Back
Oldal tetejére