• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Tegnap bekerültek a halak, 24 zöld neon és 15 kubotai törperazbóra.
Kicsit még ma is meg vannak illetődve, de azért csináltam egy videót:
A neonok nagyon el vannak foglalva a bal első sarokkal egyelőre, a kubotaik jobban beússzák a teret egyelőre.

Neonból hoztam volna többet de, de ennyi volt az összes a boltban. :)
Szerintem nagyon jól néznek ki így együtt a törperazbórákkal. Még lehet hogy az amanda lazac is jól mutatna mellettük egy kis narancssárgával, volt egy ilyen tervem is, hogy mind a három fajtából legyen.
 
Egy kis helyzetjelentés.
Megvolt az első nagy metszés, a hátsó sor borzasztó gyorsan megnőtt a MicMac hatására. Kivéve az Egeria, az nem akar megindulni mióta kidobtam az alját és újraültettem a hajtásokat. A rotala is nagyon lassú, de már kezd kicsit kibukkanni. Ültettem még egy kis hirsutát is, nem nagyon akart megindulni/megmaradni
Került be még 15 amanda lazac is, szerintem baromi jól néz ki ez a három faj/szín együtt.
A nitrát szintem a MicMac-tól sem lett jobb, a foszfát 1.8 fölött van, a nitrát 1 és 3 között.
 

Attachments

  • IMG_4784.jpg
    IMG_4784.jpg
    539 KB · Megtekintések: 71
  • IMG_4792.jpg
    IMG_4792.jpg
    465.9 KB · Megtekintések: 68
Nemsokára következik:

Amúgy is gondoltam már rá, aztán most BlackFriday alatt nem is tudtam megállni, hogy ne.
Aztán itthon most kicsit lelombozódtam miután kiderült, hogy ennek a Dennerle akvának, valami borzasztóan elképesztően nagyon csúnya a ragasztása. Viszont már megvettem minden növényt, úgyhogy nem tudom mitévő legyek. :(
 

Attachments

  • IMG_20211126_195306739.jpg
    IMG_20211126_195306739.jpg
    261.7 KB · Megtekintések: 54
Nemsokára következik:

Amúgy is gondoltam már rá, aztán most BlackFriday alatt nem is tudtam megállni, hogy ne.
Aztán itthon most kicsit lelombozódtam miután kiderült, hogy ennek a Dennerle akvának, valami borzasztóan elképesztően nagyon csúnya a ragasztása. Viszont már megvettem minden növényt, úgyhogy nem tudom mitévő legyek. :(
Cseréld ki egy szebb ragasztásúra.😉
 
Ügyes felépítmény. 🙂 Hány darabból raktad össze, és mivel rögzítetted?A sarokban ARM van? Az elé majd idővel tegyél valami alacsonyabban tartható, kevésbé piros, de nem is zöld gazt. Valami sárgás-narancsost, mert ütni fog a harsogó piros. 😉
Valaszoltam a masik naploban. ;)
 
Egy ideje már tervben volt pedig, de a fotózásra meg írásra sose maradt idő a munka mellett...

Szóval így néz ki a pár nappal ezelőtti karbantartás után:
IMG_4818.jpg
Túlélte a karácsonyi távollétet, illetve januárban is voltam távol 9 napot munka miatt.
Mondjuk ugye csak etetés nem volt, minden más automatizálva van.

A Ceratopteris thalictroides azóta kikerült, nagyon elburjánzott, és nem is volt szép ahogy metszés után nőtt tovább. A helyét a Hygrophila difformis vette át bal oldalt, középen pedig előrébb hoztam a rotalákat, itt jobban is érzik magukat mint leghátul.
Megnőtt jól a bacopa, és a crypto is, nem is nagyon maradt talajfelület már, pedig próbálkoztam ott egy kevés Eleocharis mini-vel, meg jó sok hirsutával, de nem nagyon tudtak kibontakozni végül.

Szóval nagyjából megyegetnek a dolgok, bár elégedett az nem vagyok. Van zöld pont alga az üvegen mindig, meg a köveken, homokon is. Meg 1-2 növény is algásodik. Hátul a Ludwigia repens nem boldogul magával, az alsó levelek folyton elolvadnak, vagy csak simán leesnek, de hasonló tüneteket mutat bal oldalt a bacopa is:
IMG_4830.jpgIMG_4828.jpg
Illetve úgy amúgy is van, hogy 1-2 levél elolvad. Amikor váltottam GA MicMac-ra, akkor high tech adagolás alapján nyomtam (10-10ml), azóta kicsit visszább vettem (7-7ml), illetve az alga miatt a fényt is még visszább vettem (60%), így megy most már pár hete, nem kifejezetten lett jobb, úgy veszem észre.

Befejeztem végre a bútor tető részét is, felkerült előre is a takaróprofil, majd erről is be akarok számolni, hogy milyen lett ez az eldobozolt akvárium bútor (nekem tetszik). Az ajtót még azóta is lusta voltam rá megrendelni.
 
szépen benőtték a növények, nekem így tetszik :) túlzás is lenne még talajmenti növény is ide. A C.thalictroides H.difformisra cserélése is tökéletes választás volt, sokkal barátibb növény.
A bacopák és ludwigiák levelei nem szeretik az árnyékot, ez van. szerintem ez normális. ahogy minimális alga is. Szóval örülök, hogy itt minden jól megy és grat :) A sok munkához meg kitartás!
 
Én akartam azt is, de azt olvastam, hogy kifejezetten ellenjavalt. Mert így a halak tudják hogy ha valami sötét alak mozog az akvárium előtt, akkor az enni fog nekik adni.
Ha meg nincs ez a visszacsatolás, akkor még félősebbek lesznek a kinti mozgásra.
Ez nálam csak akkor igaz mikor megy az etetési idő. Minden más időpontba mikor megyek az akva felé, mind elúszik, az üvegnek nekimennek félelmükben.
 
Közben már egyébként a hordóból tudom csinálni a vízcseréket, egy Atman AT-1500 pumpát vettem hozzá. Annyi, hogy az automata RO vezérlő rendszer még nincs kész, így a hordó feltöltését manuálisan kell csinálni.

Eredetileg az volt a terv, hogy egy nettó 60L-es RO tartályt veszek, és akkor minden milyen kényelmes lesz, de aztán olvastam azt víztisztítós fórumokon, hogy az RO tartályok nagyon lerontják a hatásfokot, mert a végén ahogy már egyre jobban tele van a hordó, ahogy nyomás ellen kell dolgozzon a membrán az arány akár 1:20-ra is leromolhat. Így aztán ezt az ötletet dobtam, és igazából a nagy RO hordó árából bőven kijött a műanyag hordó pumpával, RO vezérléssel, mindennel.

Úgy néz ki most, hogy az akváriumhoz már el lett vezetve egy 3/8-as RO cső az eredeti ötlet miatt, és ugyan ha erre kötöm a szivattyút akkor is működik, csak nagyon lassan. De meghagyom ezt a részt is, ezzel fogom csinálni a napi vízpárolgás utántöltést, a nagy vízcserék visszatöltését pedig egy 3/4-es locsolótömlővel, mivel szerencsére nagyon közel van a hordó az akváriumhoz. Egyelőre még manuálisan kell váltani hogy a pumpa épp melyik ágra dolgozzon, de ezt majd lecserélem pár műanyag idomra, és két csapra.
 
Ez nálam csak akkor igaz mikor megy az etetési idő. Minden más időpontba mikor megyek az akva felé, mind elúszik, az üvegnek nekimennek félelmükben.
Igen, nálam is félnek ettől függetlenül. Kicsit rá is nevel, hogy ne rohangáljak a lakásban az akvárium előtt, hanem szépen lassan közlekedjek a környékén :D
Egyébként az amanda lazacokkal és a törperazbórákkal nincs nagy gond, inkább csak a zöld neonok félnek. De azok néha annyira, hogy úgy elbújnak hátul, hogy ha nem tudnám, hogy vettem belőlük 24-et, azt hinném, hogy nem is vettem egyáltalán. :D
 
Back
Oldal tetejére