• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Én lejjebb tolnám a homokhoz. 😉 De ott is jó ahol van.
Én is erre gondoltam, hogy valszeg ha letolom is visszatalál a víz a túloldalról, és akkor legalább a homokos részről is van elszívás rendesen.

Most egy igényesebb ki/befolyó szetten gondolkozok, csak a tető nehezíti a dolgot (tető nélkül is ugyan ez lenne a helyzet, mert oldalra nem tennék akkor se kifolyót és csövet, mert mindig leverném ahogy megyek a konyhába).
Mindenképpen szeretnék venni egy Aquario Neo Flow szettet, csak nem találtam még olyan Lily szerűséget amit rá tudnék rakni az akril csőnek a végére. Féleg hogy a Dennerle-s túl kicsi lenne a OASE Biomaster 850-hez.
Egy átlós áramlás mennyire lenne működőképes amit a csatolt képen rajzoltam? Betenném a sarokba a Neo Flow kifolyóját a 90 fokos pipával, és Lily nélkül menne előre a víz átlóba.
Majd ha megnőnek a háttérnövények biztos zavaró lenne, mert eltolná őket, de addig még van egy kis időm találni valamit, hogy át tudjam tenni oldalra.
Külföldön se nagy a választék, egy féle akril Lily harangot rendeltem aukciós oldalról, meglátjuk az milyen ha megjön.
 

Attachments

  • aramlas.jpg
    aramlas.jpg
    46.1 KB · Megtekintések: 71
Én nem vagyok meggyőzve ezeknek az aquario neo akril cuccoknak a korszakváltóságáról. De ettől még lehet jó, csak látszik hogy nem mindenkinek jön be. Én skimmert próbáltam és nagyon nem jött be.
Számomra teljesen egyértelmű lett hogy skimmelni csak szívó oldalon érdemes.
A befolyóval ha jól értem ugyanaz a problémád mint nekem, hogy hátul vannak a csövek. Ha teheted inkább vegyél üveg lilyt, hidd el nem véletlenül az a legnépszerűbb. :) Van forgatható fejű is, én is azt használom már pár hete, csak még nem dicsekedtem vele. :)
 
Én nem vagyok meggyőzve ezeknek az aquario neo akril cuccoknak a korszakváltóságáról. De ettől még lehet jó, csak látszik hogy nem mindenkinek jön be. Én skimmert próbáltam és nagyon nem jött be.
Alapvetően az alap szettet néztem, skimmer meg reliever nélkül, és leginkább azért merült fel, mert ezzel látom megoldhatónak, hogy oldalra tudjak tenni kifolyót.

A befolyóval ha jól értem ugyanaz a problémád mint nekem, hogy hátul vannak a csövek. Ha teheted inkább vegyél üveg lilyt, hidd el nem véletlenül az a legnépszerűbb. :) Van forgatható fejű is, én is azt használom már pár hete, csak még nem dicsekedtem vele. :)
Igen, tulajdonképpen igen. Ezért nem nagyon jöhet szóba az üveg Lily, legalábbis azt gondoltam eddig. Te milyet használsz? Neked a sarokban van, és nagyjából átló irányú az áramlás?
 
Te milyet használsz? Neked a sarokban van, és nagyjából átló irányú az áramlás?
"Tf üveg kifolyó toldható lily pipe-al 16/22"
A befolyó, skimmer az pont a sarokban van, a lily a hátsó oldalon kb 8cm-re a saroktól. Azért így is jó szerintem.
Eddig GA lilym volt aminek nem forgatható a feje. A gyári tapadókorongok helyett ilyen tartotta, hogy valamennyire forgatható legyen. így majdnem átlós volt.
Ezzel a TF-fel viszont meg tudom célozni a távoli rövid oldal közepét. Így sokkal jobb szerintem.
Képet azért nem raktam még a naplómba róla, mert nincs időm metszeni és konkrétan semmi nem látszik belőle a növényzettől. :D A régi megoldásomról láthatsz azért képet.

Még egy érvet szeretnék felhozni :) Szerintem egy jó edzett üveg sokkal erősebb mint az a vékonyka akril. Egyszer még a GA lilym véletnenül hozzávertem az akvárium éléhez, de úgy rendesen. Le is pattant egy darab, az akváriumból :D
 
Egy átlós áramlás mennyire lenne működőképes amit a csatolt képen rajzoltam? Betenném a sarokba a Neo Flow kifolyóját a 90 fokos pipával, és Lily nélkül menne előre a víz átlóba.
Szerintem ez nem a legjobb megoldás. Nem tudom, hogy pl a hátsó sarok mennyit érezne a flow-ból ilyen elrendezés mellett....

Bár nem vagyok profi flow mester, a sajátjaimban is sokat szenvedek vele a mai napig, de szinte biztos vagyok abban, hogy a fronttal párhuzamos megoldás kell, hogy a tuti legyen....

Az okosabbak majd kritizálnak, de a naplók túlnyomó részében ilyenek a ki-be folyók elrendezései...
 
Hmm, ennek ez a levehető Lily része hogyan néz ki, mekkora a belső átmérője? Ha bele lehetne dugni egy akril csövet (azért az akril, mert az könnyen alakítható/szabható otthon), akkor ezt fel tudnám tenni középre is valószínűleg.
Érdekes az ötleted. ha beválik lehet hogy lekoppintom :) de magamtól nem erőlködnék vele. Ha jól rémlik akkor a TF-nél lehet külön lily fejet is kapni.
Bocs, most nem akartam szétszedni ha nem fontos (szűrőt leállítani vagy fröcskölni). így a csövet mértem meg amire az O gyűrűvel fel van cuppantva a lily fej: 16,7mm közvetlenül a fej mellett.
Amúgy szerintem ez az érdekes neked, ilyen vastag csőre tudod ráhúzni. Mérjek még valamit esetleg?
 
Elkészült a világítás vezérlés kódja is, csatoltam egy képet, hogy miket tud: estére holdfény, majd átmenet a napfelkeltébe, ott egy napfelkelte program, onnan átmenet egy alacsony világítású szakaszba, onnan a teljes fénybe, majd naplemente, és újból holdfény.
A felhasználói felületen 5 paramétert lehet változtatgatni, a világítás kezdetét, az alacsony és a teljes fény szakasznak a hosszát, és a százalékos értékét a két módnak. Ez az alacsony világítású szakasz opcionális, most épp nullára van véve.
A többi program hossza fix, de a kódból azok is egyszerűen átírhatók, és ehhez tartozik egy 156 soros kód, ami percenként kiszámolja, hogy épp melyik szakasz melyik pontján járunk, és hogy mennyinek kell lennie éppen az 5 féle ledszalag értékének (természetes fehér, hideg fehér és RGB).
Én egy kicsit extrémnek találom a világítási időt... Gondold át ha nem akarsz alga land-et.
 
Érdekes az ötleted. ha beválik lehet hogy lekoppintom :) de magamtól nem erőlködnék vele. Ha jól rémlik akkor a TF-nél lehet külön lily fejet is kapni.
Bocs, most nem akartam szétszedni ha nem fontos (szűrőt leállítani vagy fröcskölni). így a csövet mértem meg amire az O gyűrűvel fel van cuppantva a lily fej: 16,7mm közvetlenül a fej mellett.
Amúgy szerintem ez az érdekes neked, ilyen vastag csőre tudod ráhúzni. Mérjek még valamit esetleg?
Tudtommal a TFnek nincs lilyje, csak lehet rá rakni kompatibilis fejet.
 
Érdekes az ötleted. ha beválik lehet hogy lekoppintom :) de magamtól nem erőlködnék vele. Ha jól rémlik akkor a TF-nél lehet külön lily fejet is kapni.
Bocs, most nem akartam szétszedni ha nem fontos (szűrőt leállítani vagy fröcskölni). így a csövet mértem meg amire az O gyűrűvel fel van cuppantva a lily fej: 16,7mm közvetlenül a fej mellett.
Amúgy szerintem ez az érdekes neked, ilyen vastag csőre tudod ráhúzni. Mérjek még valamit esetleg?
Valószínűleg akkor pont nem jó. Illetve nem tudom mennyire passzos, de a gumigyűrűs tömítés miatt valszeg a Lily fej felső átmérője már 17mm környéke, vagy egy picit nagyobb is, és nem szorulna bele az akril cső. Arra meg hiába húzok tömítőgyűrűt, valszeg ebben a Tf-es verzióban van egy kis nút csinálva neki az üvegben, hogy ne mozduljon el.
 
A mai mérések (tegnap este volt vízcsere):
pH: 6,5
GH: 8, KH: 0 (Neptun teszt még mindig nem tudja kimutatni), TDS: 140
NO3: 3, PO4: 0.1
NH4: <0.02 (Seachem Alert)
Az opálosodás már szinte nincs is, a Crypto-k egyre jobban szenvednek, de az Egeria is elkezdett kicsit sárgulni, a Riccardia mohák felső része meg barnulni. A Ceratopteris thalictroides viszont eléggé beindult, már legalább 2x olyan magas.

Lehet elszaladok egy JBL-es KH tesztért, hátha az jobban mér.
 
Na megjelent az alga éjszaka, legalábbis a tegnapi vízcserekor még nem tűnt fel, hogy lenne, legalábbis nem ennyi.
Van a homokon gazdagon, de a köveken és az üvegen is elkezdett lenni bőven.
Ami most aggaszt, azok a Bucék (Mini Needle Leaf verzió), kicsit mintha ezeknek is olvadna a levelük, illetve az egyik olyan mint ha csupa pókhálós/penészes lenne, de gondolom ez is egy féle alga.
A másik pedig a Riccardia mohák tetejének barnulása. Ez mondjuk már nem most kezdődött, hanem bőven az algák előtt.
Tegnap volt egy hetes egyébként az akvárium.
 

Attachments

  • alga1_buce.JPG
    alga1_buce.JPG
    212.5 KB · Megtekintések: 34
  • alga1_homok.JPG
    alga1_homok.JPG
    218.5 KB · Megtekintések: 33
  • alga1_ko_homok.JPG
    alga1_ko_homok.JPG
    191.4 KB · Megtekintések: 27
  • alga1_riccardia.JPG
    alga1_riccardia.JPG
    204.1 KB · Megtekintések: 28
  • alga1_uveg.JPG
    alga1_uveg.JPG
    130.4 KB · Megtekintések: 49
Na megjelent az alga éjszaka, legalábbis a tegnapi vízcserekor még nem tűnt fel, hogy lenne, legalábbis nem ennyi.
Van a homokon gazdagon, de a köveken és az üvegen is elkezdett lenni bőven.
Ami most aggaszt, azok a Bucék (Mini Needle Leaf verzió), kicsit mintha ezeknek is olvadna a levelük, illetve az egyik olyan mint ha csupa pókhálós/penészes lenne, de gondolom ez is egy féle alga.
A másik pedig a Riccardia mohák tetejének barnulása. Ez mondjuk már nem most kezdődött, hanem bőven az algák előtt.
Tegnap volt egy hetes egyébként az akvárium.
A Neadle leaf nálam is pont így nézett ki - mostanra már egy levele sincs (ma 3 hete volt a start) - de lassan elkezdi az új leveleket hozni, én kivettem az akvából és csap alatt leszedtem az olvadó leveleket, hogy maradjon erő új levelekre a rizómában. Egyelőre úgy fest újra hajt, de én is kíváncsi vagyok!🙄🤞
 
A Neadle leaf nálam is pont így nézett ki - mostanra már egy levele sincs (ma 3 hete volt a start) - de lassan elkezdi az új leveleket hozni, én kivettem az akvából és csap alatt leszedtem az olvadó leveleket, hogy maradjon erő új levelekre a rizómában. Egyelőre úgy fest újra hajt, de én is kíváncsi vagyok!🙄🤞
Így néz ki nálam a dolog 3 hét után :)
 

Attachments

  • IMG_0427.jpg
    IMG_0427.jpg
    356.8 KB · Megtekintések: 38
Back
Oldal tetejére