• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A három jeles szürke nanója

Sziasztok!

Csináltam pár reggeli, vízcsere előtti képet (ezért az ösvény nem tiszta és vannak egyéb zavaró tényezők is a fotókon):

K%25C3%25A9p%2520077.jpg


K%25C3%25A9p%2520078.jpg


K%25C3%25A9p%2520079.jpg


A.ttila
 
Nagyon szépen bedúsult az Elatine gyep. (y) Gondolom a bekevert mini parvulának nem sok esélye volt/van.
Az előző oldalon lévő képekkel összehasonlítva nagyon szembetűnő a változás.
 
Tényleg nagyon durva az Elatine gyep, ismerve a körülményeket meg pláne(y)
A jelek a növények térhódítása miatt kicsit háttérbe szorultak ugyan, de gondolom nem bánod. A zöldségek kárpótólnak:)
 
Nagyon szépe egészséges gyep! :)
Látom, a parvula is elvan, lassan terjeszkedve biztos hogy még inkább feldobja majd az elatine-t.
Példaértékű ez a no-tech aki! :)
 
Sziasztok!

Nagyon szépe egészséges gyep! :)
Látom, a parvula is elvan, lassan terjeszkedve biztos hogy még inkább feldobja majd az elatine-t.
Példaértékű ez a no-tech aki! :)

Köszönöm Laci!
Igen szépen terjeszkedik a parvula ha nem is fű, hanem Elatine alatt!

Persze az életem hirtelen változása miatt nem lett versenyre fotózva a kedvencem.
A költözést jól viselte, igaz a kövek egyáltalán nem látszanak most.
Minden buzog benne.
Rá férne már egy nagy ritkítás!
A nagy garnélák közül egy jobb létre szenderült, de van utánpótlás bőven (50-60 apróság)!
A Kh 4-esre csökkent, miután a "Sárkány állkapcsát" innen öntöztem és többször Ro vízzel pótoltam a hiányt így kicsit leszaladt a keménység!
Ezt a "francos Blyxák" (Kedvesem akváriumában nem akarnak így kinézni, ezért kapták Tőle a "jelzőt") igen jól viselik.
Azért elkezdtem kicsit visszakeményíteni.

Egy régebbi kép:
IMG_5664.jpg

A.ttila
 
Sziasztok!

A kis 15 literes akvárium szétszedésre került a múlt héten.
Az utóbbi időben már megérett rá, mert nagyon elburjánzott benne a növényzet és kicsit el is hanyagoltam.
Egy éves pályafutása során a szűrővel üzemeltetési időt leszámítva szinte algamentesen működött.
Jó kísérlet volt a minimál technikás növényezésre, magam sem hittem hogy ilyen sikeresen alakul.
Egyedül a Ranunculus nem maradt meg, a többi növény remekül vette az akadályokat.
Egyszer kellett restartolni a szintén túlnőtt növényzet miatt.
Nagyon szerettem a mindig nyüzsgő kis ékszerdobozt.
Példa értékű a természet részéről hogyan lakja be a vegetáció a neki szánt teret, miként él egyensúlyban a növényzet (Blyxa, Elatine, Elocharis parvula, Rotala indica, Jávai és Fissidens moha) a lebontó szervezetek (apró rákok, csigák és garnélák, ha a szabad szemmel nem láthatókról nem beszélünk) és a ragadozók (a folyamatosan éhes Hydrák).
Sajnos igazi versenyformába nem került, mindig valamelyik növény nem mutatta a legjobb formáját, a költözés után pedig már nem volt energiám foglalkozni vele.
A Hógolyó garnélák 40 fősre duzzadt állományát egy kicsit ismerős, de új berendezésű akvárium várja.

Köszönöm az érdeklődést és a lájkokat!
Kérem tisztelettel a Moderátorokat, hogy a " Befejezett akváriumok" közé tegyék át a naplót!

Köszönettel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére