• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kék, A Kicsike meg a Wabi

CRS akvárium.
73880

Anno lecseréltem a ledes Odyssea lámpát a régi T5 fénycsövesre, amiben egy 24w 6500K fénycső volt és egy 24w Plant cső. Semmi máson nem változtattam, a növények rohamos fejlődésbe kezdtek, ami szépen látszik a Blyxán, ez előtte eléggé csoppadtka volt, most uralja a középső részét az akváriumnak.
73883

A CRS-ek megvannak, nem tudom mennyien, egyszerre 3-4 db-nál többet nem látok, kezd dzsungel lenni,a HM is szépen bokrosodik hátul. A Punk garnéla szerintem elengedte a kicsiket, ma már nem láttam petésnek.

7388573884

És elcsábultam. Remélem nem hoztam rossz döntést, de beszereztem ide és a másik Kék akváriumba egy-egy Törpe gömbhalat.
73886

Egyelőre úgy látom, hogy a terület határait méri fel, szépen halad körbe az akvárium szélénél az üveg mentén. A HM bokrot szeretni fogja.

73893
 
Utoljára módosított:
Itt beindult a garnéla bébigyár. Végül feladtam a garnéla szelektálást, maximum a vadas garnélákat fogom kiszedni. Olyan sok helyre el tudnak bújni, hogy lehetetlen a válogatás. Marad a világoskék, sötétkék, majdnem fekete vegyes garnélás akvárium. Volt, hogy pirosat is láttam köztük, azt gyorsan kikaptam.
A Betta is megvan még, de nagyon bújkál,a kedvéért hagyom a hínárt felnőni a vízfelszínig.

73891,

Lekapcsoltam a CO2-t. Nagyon algásodom, zöld fonalas alga van sok, a Lilyt a Spin-re cseréltem. Teli volt ecsetalgával, és amerre ment az áramlat, ott is ecsetesek voltak a növények.

73894

Hát igen, ide is került egy Törpe gömbhal.
 
Utoljára módosított:
Itt beindult a garnéla bébigyár. Végül feladtam a garnéla szelektálást, maximum a vadas garnélákat fogom kiszedni. Olyan sok helyre el tudnak bújni, hogy lehetetlen a válogatás. Marad a világoskék, sötétkék, majdnem fekete vegyes garnélás akvárium. Volt, hogy pirosat is láttam köztük, azt gyorsan kikaptam.
A Betta is megvan még, de nagyon bújkál,a kedvéért hagyom a hínárt felnőni a vízfelszínig.

View attachment 73891,

Lekapcsoltam a CO2-t. Nagyon algásodom, zöld fonalas alga van sok, a Lilyt a Spin-re. Teli volt ecsetalgával, és amerre ment az áramlat, ott is ecsetesek voltak a növények.

View attachment 73894

Hát igen, ide is került egy Törpe gömbhal.
A gömbik szuper jó fejek!
De szerintem a bébi garnikat levadásszák....
Nagyon jópofák mikor lassan kutatva haladnak a növények között, mint vmi mini tengeralattjáró..
 
CRS akvárium.
View attachment 73880

Anno lecseréltem a ledes Odyssea lámpát a régi T5 fénycsövesre, amiben egy 24w 6500K fénycső volt és egy 24w Plant cső. Semmi máson nem változtattam, a növények rohamos fejlődésbe kezdtek, ami szépen látszik a Blyxán, ez előtte eléggé csoppadtka volt, most uralja a középső részét az akváriumnak.
View attachment 73883

A CRS-ek megvannak, nem tudom mennyien, egyszerre 3-4 db-nál többet nem látok, kezd dzsungel lenni,a HM is szépen bokrosodik hátul. A Punk garnéla szerintem elengedte a kicsiket, ma már nem láttam petésnek.

View attachment 73885View attachment 73884

És elcsábultam. Remélem nem hoztam rossz döntést, de beszereztem ide és a másik Kék akváriumba egy-egy Törpe gömbhalat.
View attachment 73886

Egyelőre úgy látom, hogy a terület határait méri fel, szépen halad körbe az akvárium szélénél az üveg mentén. A HM bokrot szeretni fogja.

View attachment 73893
En is ki fogok probalni egy fenycsoves pilacsot az uj akva projekten. Kivancsi leszek mit produkal. En ezzel a komboval fogom tolni.
 

Attachments

  • 20190116_174440.jpg
    20190116_174440.jpg
    143.8 KB · Megtekintések: 15
A Caloglossa nagyon csúnyán rátelepedett a többi növényre. Főleg a Bucekra és az Anubiasokra, a Microsorumra.
20190420_212525.jpgreceived_687042055043477.jpegreceived_2409819285718420.jpeg
Szerencsére ezek kövekre voltak rögzítve, így ki tudtam szedni. Carbó fürdős blackout-ot kaptak a növények, félidőben kiszedtem és lekapirgáltam róluk a Caloglossát.

Most ilyen az akvárium.
received_812979385735281.jpeg
Holnap takarítás, kiszedem az üres csigaházakat. Az üres helyre valószínű visszakerülnek a Bucek és az Anubiasok. Megpróbálom ágakra vagy kis Dragon kövekere rákötözni.

A Crs akváriumot megszüntettem, a garnélák a 112 literes akváriumba kerültek. A Törpe gömbhalak pedig már másnál eszegetik a csigákat.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére