• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos A misztikus CO2 táblázat - mennyi CO2 kell az akváriumba

Reggel 7.2 este 6.2 félidőben 6.8
Kíváncsiságból fogok mérni én is hétvégén, szerintem a 6,2 estére már picit sok... Ami magyarázat lehet még a reggeli 7,2-re, az a túlzott vízfelszín fodrozás. Én reaktorral oldom be a gázt, hétvégén megmérem és jelentkezek ;)
 
Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget mi történik. Csináltam egy teljes ciklusra vonatkozó mérést, és érdekes amit kaptam.
Akva 80x40x45, 144L, nettó kb 120 lehet. Reaktoros beoldás (egyik amit nézni akartam, hogy jól működik-e), JBL teszt szerint KH 6.
Új Co2 palack, 90 bubi / perces kiengedésre állítva. Előtte egy hétig nem volt Co2, és világítás biztonsági okokból.
PH mére ADWA-AD-12 egy teljesen új (ennek az értékei szerepelnek itt) és egy hibás (Hőmérsékletet össze vissza írja, kontrollnak).
Táblázat alapján az ideális PH érték 7.1 és 6.8 között van

Félórás mérési eredmények.

co2chart.JPG

Nem volt közben tápozás, vízcsere, semmi, 0:00-kor kis halkaja ment be.

Kérdések:

Induló PH kapásból a zöld tartományban van (7,05), anélkül, hogy co2-t oldanék bele. Ez normális?
Miért nem áll vissza a PH az eredeti szintre még másnap sem? Láthatóan 6,70-6,75 körül stabilizálódott.
A KH időközben már 7 (kő keményít, gondolom), de ez alapján be sem kéne oldanom a CO2-t ma.)

A hibás mérő mérési eredményei a változás irányát értve konzisztens a jó(nak gondolt) mérő értékeivel.
A Co2 direct cseppteszt is kb azt mondja, mint a táblázat (35-40mgl).
A dropchecker színe is annak tűnik, zöldes, nem kékes, mint induláskor volt (még ha nem is lime, szóval a 6.7 értékkel nem stimmel, csak azzal, hogy alacsonyabba PH)
Egyedül a PH cseppteszt mutatja azt, amit várnék (7 körüli érték). valahol a kék és a zöld között.

Én nem értek valamit jól vajon?
 
Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget mi történik. Csináltam egy teljes ciklusra vonatkozó mérést, és érdekes amit kaptam.
Akva 80x40x45, 144L, nettó kb 120 lehet. Reaktoros beoldás (egyik amit nézni akartam, hogy jól működik-e), JBL teszt szerint KH 6.
Új Co2 palack, 90 bubi / perces kiengedésre állítva. Előtte egy hétig nem volt Co2, és világítás biztonsági okokból.
PH mére ADWA-AD-12 egy teljesen új (ennek az értékei szerepelnek itt) és egy hibás (Hőmérsékletet össze vissza írja, kontrollnak).
Táblázat alapján az ideális PH érték 7.1 és 6.8 között van

Félórás mérési eredmények.

View attachment 158385

Nem volt közben tápozás, vízcsere, semmi, 0:00-kor kis halkaja ment be.

Kérdések:

Induló PH kapásból a zöld tartományban van (7,05), anélkül, hogy co2-t oldanék bele. Ez normális?
Miért nem áll vissza a PH az eredeti szintre még másnap sem? Láthatóan 6,70-6,75 körül stabilizálódott.
A KH időközben már 7 (kő keményít, gondolom), de ez alapján be sem kéne oldanom a CO2-t ma.)

A hibás mérő mérési eredményei a változás irányát értve konzisztens a jó(nak gondolt) mérő értékeivel.
A Co2 direct cseppteszt is kb azt mondja, mint a táblázat (35-40mgl).
A dropchecker színe is annak tűnik, zöldes, nem kékes, mint induláskor volt (még ha nem is lime, szóval a 6.7 értékkel nem stimmel, csak azzal, hogy alacsonyabba PH)
Egyedül a PH cseppteszt mutatja azt, amit várnék (7 körüli érték). valahol a kék és a zöld között.

Én nem értek valamit jól vajon?
Milyen talajod van? Nem lehet, hogy az tartja lent stabilan a pH-t?
Mivel és mennyit tápozol?
 
Micmacbol 5ml most. Mérés előtt tettem bele nem sokkal, előtte egy hétig nem. Amazonia ver2. De most, hogy mondod, leszúrtam tápkapszulákat este.

Azt nem értem igazán, hogy a jbl cseppteszt kh, co2 direct és ph teszt miért mondd ellen egymásnak a táblázat alapján.
 
Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget mi történik. Csináltam egy teljes ciklusra vonatkozó mérést, és érdekes amit kaptam.
Akva 80x40x45, 144L, nettó kb 120 lehet. Reaktoros beoldás (egyik amit nézni akartam, hogy jól működik-e), JBL teszt szerint KH 6.
Új Co2 palack, 90 bubi / perces kiengedésre állítva. Előtte egy hétig nem volt Co2, és világítás biztonsági okokból.
PH mére ADWA-AD-12 egy teljesen új (ennek az értékei szerepelnek itt) és egy hibás (Hőmérsékletet össze vissza írja, kontrollnak).
Táblázat alapján az ideális PH érték 7.1 és 6.8 között van

Félórás mérési eredmények.

View attachment 158385

Nem volt közben tápozás, vízcsere, semmi, 0:00-kor kis halkaja ment be.

Kérdések:

Induló PH kapásból a zöld tartományban van (7,05), anélkül, hogy co2-t oldanék bele. Ez normális?
Miért nem áll vissza a PH az eredeti szintre még másnap sem? Láthatóan 6,70-6,75 körül stabilizálódott.
A KH időközben már 7 (kő keményít, gondolom), de ez alapján be sem kéne oldanom a CO2-t ma.)

A hibás mérő mérési eredményei a változás irányát értve konzisztens a jó(nak gondolt) mérő értékeivel.
A Co2 direct cseppteszt is kb azt mondja, mint a táblázat (35-40mgl).
A dropchecker színe is annak tűnik, zöldes, nem kékes, mint induláskor volt (még ha nem is lime, szóval a 6.7 értékkel nem stimmel, csak azzal, hogy alacsonyabba PH)
Egyedül a PH cseppteszt mutatja azt, amit várnék (7 körüli érték). valahol a kék és a zöld között.

Én nem értek valamit jól vajon?
A Te ADWA műszeredet nem ismerem, de az én ADWA AD12 műszerem egy rakás... (és most képzelj ide egy nagyon-nagyon vulgáris szót)!
Egy másik hozzászólásomban már megemlítettem ezt. Össze-vissza mér butaságokat, akár hová kalibrálom. A szervizben azt mondták, hogy ők beszokták csapni: 4.01-7.01 kalibrálást állítanak be és közben 4.00-6,86 löttyel mérik, meg 10.01-et állítanak be, és közben 9,18-al kalibrálják, vagy fordítva, meg ilyesmi... "A románok erre képesek." Ezt a magyaroszági szervizes mondta. Szóval van egy ilyen eladó műszerem! ;) Fél éves, de az első pillanattól ilyen. Az eltérés a valósághoz képest 0,3-0,7pH!

Ami rendesen mér, az a sárga, olcsó, kínai, neten vett műszerem. Az "etalonom" a JBL pH tesztfolyadék. Azzal 0,01-0,05 pH-n belül együtt fut (persze itt a színskála leolvasási hibáját is bele kell nézni). Tehát a sárga minimum egy nagyságrenddel pontosabb, mint az ADWA 12-m.
 
Sziasztok! Végigolvastam a topicot, és ami azt illeti egy kicsit elbizonytalanodtam. Adott a 45L-es (nettó 32) üvegem, melyről részletesen a naplóban olvashattok.

https://akvakertesz.hu/threads/minden-kezdet-nehez-es-draga.9290/

A CO2-re olyan tanácsot kaptam a helyi kis növényes akvarisztikában, hogy 20-25 bubi/percre lőjem be a gázt. A DC színe nem változott. Most jó ideje 44-48 bpm re van állítva, így sötét zöld a DC (ami a diffi mellett 10 centire, a kifolyó sodrásában van elhelyezve hogy a lehető legtöbb áramlat érje).

A táblázat alapján viszont nagyon sok a CO-m.
kH 4,5-5 ; pH 6,2-6,3 délután mérve. Nekem folyamatos a beoldásom, mert 2 mágnes szelepem is úgy melegszik mint a rossznyavaja, égeti a kezem ha megfogom. Nem bízom benne.

A DC színe éjszaka sem megy át lime-ba.

Van ötletetek/javaslatok?

U.i.: a növények szépen nőnek, bár sem a rotala rotundifolia, a rotala rotundifolia hra nem szeretne pirosodni.
 
Sziasztok! Végigolvastam a topicot, és ami azt illeti egy kicsit elbizonytalanodtam. Adott a 45L-es (nettó 32) üvegem, melyről részletesen a naplóban olvashattok.

https://akvakertesz.hu/threads/minden-kezdet-nehez-es-draga.9290/

A CO2-re olyan tanácsot kaptam a helyi kis növényes akvarisztikában, hogy 20-25 bubi/percre lőjem be a gázt. A DC színe nem változott. Most jó ideje 44-48 bpm re van állítva, így sötét zöld a DC (ami a diffi mellett 10 centire, a kifolyó sodrásában van elhelyezve hogy a lehető legtöbb áramlat érje).

A táblázat alapján viszont nagyon sok a CO-m.
kH 4,5-5 ; pH 6,2-6,3 délután mérve. Nekem folyamatos a beoldásom, mert 2 mágnes szelepem is úgy melegszik mint a rossznyavaja, égeti a kezem ha megfogom. Nem bízom benne.

A DC színe éjszaka sem megy át lime-ba.

Van ötletetek/javaslatok?

U.i.: a növények szépen nőnek, bár sem a rotala rotundifolia, a rotala rotundifolia hra nem szeretne pirosodni.
Már nem bubizunk egyébként, hanem finomhangolunk. Beállítasz egy értéket, 2óra múlva ránézel és ha nem változik a DC akkor megint tekersz rajta. Addig tolhatod, amíg a halak nem pipálnak... Éjszaka meg feleslegesen tolod, a növények a sötétben nem hasznosítják. Lámpa kapcsolás előtt 2órával bekapcsolod, lámpa oltásnál meg lekapcsolod.
A rotalád akkor fog pirosodni ha alacsony a NO3 színted, különben csak narancsos lesz.
Ja és a diffúzort érdemesebb a befolyó csővel szembe rakni.
 
Megnéztem a naplódat is, leginkább több kisebb tényező optimalizálása lenne az, ami talán előrelépést jelenthetne. Na de kezdjük az elején.

Akkor bizonyára láttad EZT a hozzászólásomat is. Így van beállítva az áramlás és a diffúzor? Így viselkednek a buborékok mint a videón?
Láttam. Nekem a poppy típusú kifolyó van. Nem tudom úgy rakni, hogy lefelé lökje a buborékokat. Az üveg sarkában van a kifolyó, előtte a diffúzor. Töltök fel videót.

Már nem bubizunk egyébként, hanem finomhangolunk.
Igen láttam, csak referenciaként írtam le. Annyi, hogy a pH és kH alapján soknak “kellene” lennie a CO2-nak.

Éjszaka meg feleslegesen tolod, a növények a sötétben nem hasznosítják. Lámpa kapcsolás előtt 2órával bekapcsolod, lámpa oltásnál meg lekapcsolod.
Azt értem… csak oxyturbo ide vagy oda, olyan nehéz beállítani a reduktort hogy inkább menjen éjszaka is, mint minden reggel állítgatni. Nehéz belőni oda ahol volt.

A rotalád akkor fog pirosodni ha alacsony a NO3 színted, különben csak narancsos lesz
Nekem full zöld mindkét faj. Chihi A2 max pilács van egyébként. Nem is feltétlen pirosat várnék, hanem valami szép narancsosat. A crypto és a ludvigia az vörös-rozsdabarna.


 
A beoldás így nem hatékony. Válts inline diffúzorra vagy reaktorra. Addig is megkeresheted a porlasztóval azt a pontot ahol a leginkább lefele áramlik a víz. Az a lényeg, hogy minnél tovább víz alatt maradjanak a buborékok.
Vegyél mintát az akvárium vizéből és pihentesd egy napig, hogy kimenjen belőle a co2. Mérd meg a ph-ját. A co2 adagolást úgy állitsd be, hogy az akváriumban 1-el kevesebb legyen.
Ha szinesebb rotalát akarsz, akkor világíts többet. Ha majd vízszintesen növekszik, akkor visszáb lehet majd venni picit.
 
Ha már a téma reaktor gyengébb szűrőre. :) Eheim Exp250-hez szeretnék valamilyen megoldást, viszont a 700l/h erős korlát.
Próbálta már esetleg valaki a JDAquatec reaktorokat? A mini verzióhoz (állítólag) már 200l/h is elég, sőt fölötte bypass kell. A többi reaktorhoz képest viszont ez gyanúsan alacsonynak tűnik.
 
Ha már a téma reaktor gyengébb szűrőre. :) Eheim Exp250-hez szeretnék valamilyen megoldást, viszont a 700l/h erős korlát.
Próbálta már esetleg valaki a JDAquatec reaktorokat? A mini verzióhoz (állítólag) már 200l/h is elég, sőt fölötte bypass kell. A többi reaktorhoz képest viszont ez gyanúsan alacsonynak tűnik.
Megoldás lehet reaktor helyett az inline diffúzor.
 
A reaktornak a nagyon minimum 800l/h kell, az ő szűrője 300l/h... sokra nem menne vele.

Elég határozott a véleményed, de nekem kettő reaktor is működik 500l/h-val. A széndioxid jól oldódik, egy nano akváriumot 300l/h-val is el lehet gázosítani.
 
Elég határozott a véleményed, de nekem kettő reaktor is működik 500l/h-val. A széndioxid jól oldódik, egy nano akváriumot 300l/h-val is el lehet gázosítani.
Elhiszem neke, de nem gondolnám, hogy megoldódik a problémája, reaktorral, vagy inline difivel, ha poppyt használ...
 
Back
Oldal tetejére