• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Köszi.Azért kérdeztem mert én is rendeltem razbórákat.Mosquito razbórát rendeltem.Már az átvételnél furcsa volt a szinük de elhoztam őket.Ilyenek mint a tieid.Szerintem Boraras urophthalmoides (Verébrazbóra,felkiáltó jel razbóra).Szerencsére nagyon olcsón vettem.Sajnos mindenhol ez van.Ha törperazbóra akkor a kereskedő azt mondja hogy boraras brigittea.És sokat kér érte.:)
Szerencsére én is viszonylag olcsón vettem, úgyhogy nem igazán érzem rossznak. :)
 
Mai nap lett csak vízcsere, mert hétvégén nem voltam otthon. Olyan mintha barna algám lenne, de érdekes, mert somat megy a világítás és nincs ammónia. Lesikáltam meglátjuk mi lesz vele.
Sose gondoktam volna, hogy társasházba ennyi füvet fogok nyírni... XDIMG_20210524_200642.jpg

Na de az értékek rendben voltak két nap táp nélkül, de a foszfát nulla ezt már megszoktam. :D
 
Érdekes. Barna algám nekem is van. Vagyis nekem diatom van. Az otok meg rá se szagolnak....én nem tudok vele mit kezdeni. Együtt élünk. Ha lesz rá megoldásod, szívesen meghallgatnám :)

Szép kis fű mennyiség ;)
Valóban az lesz... Ahogy olvasom a sok foszfát miatt lehet, ami főleg érdekes.
Elvileg nem igazán van foszfát, de úgy látszik akkor van ami felveszi... A növények viszont nem mutatnak semmi hiánytünetet. Nem tudom már tényleg eldönteni, hogy a teszt jó eredményt ad-e, mert elvileg mostmár úgy csinálom, ahogy kell.
 
Valóban az lesz... Ahogy olvasom a sok foszfát miatt lehet, ami főleg érdekes.
Elvileg nem igazán van foszfát, de úgy látszik akkor van ami felveszi... A növények viszont nem mutatnak semmi hiánytünetet. Nem tudom már tényleg eldönteni, hogy a teszt jó eredményt ad-e, mert elvileg mostmár úgy csinálom, ahogy kell.
Hat a sok foszfát érdekes...mivel nálam sincs...vagyis van, de csak 0.4 ppm....

Elvileg otok es amanok szívesen megeszik, vagyis ennék....
 
Az új lakók már egész beszoktak.
View attachment 148566View attachment 148560View attachment 148561View attachment 148562View attachment 148563View attachment 148564View attachment 148565
Ha már elmentem csigát venni, akkor nem hagyom ott a kis harcsákat sem és a törpe razbórákat. Nem igazán szokott lenni errefelé úgyhogy örültem, hogy találtam.:)
Pedig sajnos azt hiszem nem jártál velük túlságosan jól, rettentően rossz bőrben vannak.
Az akva viszont nagyon csúcs!
 
Utoljára módosított:
Hat a sok foszfát érdekes...mivel nálam sincs...vagyis van, de csak 0.4 ppm....

Elvileg otok es amanok szívesen megeszik, vagyis ennék....
A zebra csiga elég sok időt tölt azokon a köves részeken ő is szereti.

Pedig sajnos azt hiszem nem jártál velük túlságosan jól, rettentően rossz bőrben vannak.
Az akva viszont nagyon csúcs!
Köszi. Sajnos valóban nem voktak jó formában, de mostmár egyre jobban néznek ki. Van már egy kis színük. :)
 
@smidalbert8 itt mi a helyzet? Minden rendben továbbra is?
Sajnos nagyon sokminden közbejött, ezért kicsit elhanyagoltam a dolgokat, miközben elfogyott a fosfo. Ez azt okozta hogy felborult az egyensúly és besárgult a cuba. Most a jelen állapotban nagyon meg lett vágva és rendeltem tápot is, szóval próbálom visszahozni. Kapott a hétvégén 1L bio riot első körben majd késöbb megkapja a másik litert is. Remélem segít az áramlás csökkentésében. Lett fonál, zöld, diatom, bga. Nagyon szeretik a garnélák :D és nőnek rendesen. Kettő petés is már és találtam egy nagyon pici garnélát a szűrőbe, de nem tudom hogy születhetett... Minden többi állatka is jól érzi magát szerencsére. Egy dolog nem igazán megy mégpedig a skimmer... Nagson sok baj van vele. IMG_20210622_180304.jpgIMG_20210622_180501.jpg
 
Mi újság errefelé? ;)
IMG_3770.jpg
Itt minden folyik a medrében, ahogy kell :D
Egy kicsi algásodás ecset, zöld megfigyelhető, mert egy hétig nyaraltunk aztán leűllt a szűrő sajnos.... de a kis állatkák nagyon jól elvannak és eszegetik. Azóta folyamatos az állománynövekedés már lassan eladó sorba kerülnek. :D
Heti egy 50%-os vízcsere kétnaponta tápozással. 160-180ppm körül mozog a vízparaméter. Nem is mérem mostanába, mert a növények teljesen jól vannak, bubizás folyamatos.
A blue dreamek jól viselik a lágyabb vizet is. Sajnos az egyik csigusz kimászott amíg elvoltunk...RIP.
Bekerült még két sün csiga is.IMG_3772.jpg
IMG_3771.jpgIMG_3781.jpgIMG_3778.jpg
 
@smidalbert8 azóta elfogyott az ecsetalga? Volt valami változás a 2 hónap alatt?
Lassanként, de sikerül visszaszorítani. Egy kicsit több tápozással és a sterilizatorral nem nő vissza, de sajnos nem egyszerű lekaparni az összeset, mert kevés az időm...

Visgont több garnéla is állapotos, sőt az egyik amano is :) Azt nem igazán tudom lefotózni, mert csak este jön elő.
Egy újabb probléma viszont, hogy a sisakok mindig kiszedik a gyepet... Már kezdenek az agyamra menni... IMG_20211017_182418.jpgIMG_20211017_182749.jpgIMG_20211017_183034.jpg
 
Back
Oldal tetejére