• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartása

kocsa

Kertész szaki
Sziasztok!

Lehet hogy amatőr a kérdés és nem kellett volna új témát nyitni. De sok időt és kellemetlenséget lehet megspórolni ha megosztjátok tapasztalaitokat.

Nemrég lettem túl életem első külső szűrő csőveinek tisztittásán. Megfelelő felszerelés hiányában eltartott egy darabig, míg megtaláltam egy erős drótban a megfelelő eszközt, hogy a szivacsdarabot átjuttasam a cső belsején. Nem hittem volna hogy ennyire el tud koszolodni a cső belseje.
Viszont a ki- és befolyó ágakat nem sikerült kitisztitanom. Újrainditásnál rengeteg kosz került az akváriumba.
Nagyon jó lenne ha tudnátok ötleteket adni, ti hogyan csináljátok.

Előre is köszönöm ha megosztjátok tapasztalataitokat, és ezáltal a következő takaritás már könyebben fog menni.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csőveinek karbantartása

Nálam 2 kefekészlet is hadrendbe van állítva. Egy Eheim szett és az ADA tisztitókészlet.

Ma épp tisztítottam a csöveket meg az üveg ki és befolyót. Mindkét szett egy kicsit máshogy jó. De így együtt elég hatékonyak.
Az átlátszó csövezésem miatt elég sokat kell matázni, de ez kb 10 áthúzásra kivisz belőle mindent.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csőveinek karbantartása

Régebben egy rongydarabbal és egy erős dróttal ügyetlenkedtem :lol: .

Az akvaristán olvastam nemrég egy jó módszert, amit ki is próbáltam: fogkefe (én gyerek fogkefét használtam, még ebből is le kellett vágni, túl széles volt) fejét le kell vágni, lyukat fúrni a nyél maradékába és egy erős drótot fűzni a lyukba. A csöveket én nem tisztítom, de az esőztetőt remekül ki lehet pucolni evvel a készséggel :) .
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Pont ma takarítottam a szűrő gumicsöveit,még ha jól emlékszem Nigrónál olvastam a módszert:
én spec egy csavar végére kötöttem damilt..a csavar súlya áthúzta a damilt a csövön és amikor kiért..akkor egy kis szivacs darabot raktam a cső végébe és visszahúztam a damillal a csavart és a szivacsot..egy áthúzás majd öblítés és gyönyörű tiszta lett a cső.Meg is volt kb 10 perc alatt az egész :D
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Nekem a teniszütő húr vált be asszem legalábbis ez a vastag damil az lehet. Elég vastag ahhoz hogy a csövön át lehessen tolni viszont elég rugalmas hogy az S alakú műanyag kemény csövön is átmenjen anélkül ,hogy a belsejét összekarmolászná. Egy kis szivacs vagy rongydarabon át kell fűzni csomót kötni a végére és már mehet is a takarítás két áthúzással könnyedén ki tudtam takarítani a csövet. Ha netán beleszakadna a szivacs a csőbe akkor sem kell megijedni felraksz egy újabb szivacsot és finoman kihúzod a beleszakad darabbal együtt. Olcsó hatékony és egyszerű megoldás.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Van egy ilyen, szinte minden akváriumos boltban kapható kb., 8 cm hosszúságú "precíziós" :D csőtisztító, ami, csak a szűrőmasina fejrészében lévő rövidebb vízjáratok tisztítására képes. DE! Ennek a végét összehozod egy bowdennel, majd átdugod, mondjuk az 1 méter hosszúságú csövön és a bowden másik végét befogod akármilyen kézi fúrógépbe. Kicsit benedvesíted a csövet belül, bekapcsolod a fúrógépet és egyenletes mozgással áthúzod 30sec-ben az 1m-es csőszakaszon a forgó kis kefét. Tökéletesen leszedi a cső belső faláról a trutyit. Majd, egyszer a konyhai csaphoz dugva átöblíted a cső belsejét és kész.
Cs_tiszt_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Ezt az alkalmatosságot úgyhívják, hogy kémcsőmosó kefe! :-D
És szerintem háztartási boltban olcsóbban is kapható, mint az akvarisztikai szaküzletekben, méghozzá mindenféle méretben kinek-kinek kedve szerint! :)
Van olyan, aminek a végén valamilyen finomabb anyag is van (elkerülendő a heves suvickoló mozgásból eredő kémcsőaljtöréseket). Ez az "upgrade" a mi hobbinkban is jól jöhet.

KV
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Nem nagyon értelek benneteket! 1500 alatt kaptam egy 1m-es fém (mint egy jobb rugalmas behúzószál) szárú kefés végű alkalmasságot és kb. 3 perc alatt végzek a csövekkel. 1x tolom fel és húzom vissza és gyönyörű tiszta. Egyszerűen nem éri meg a barkács.

Sent from my Motorola.
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Szükséges a csövek tisztítása? A barna, penész szagú lerakódás tudtommal tevékeny barátaink az algásodás megelőzésében. Vagy nem? Nálam a szűrő csöveinek keresztmetszetét minimálisan befolyásolja. Amennyiben túl "vastagra" sikerül itt-ott a lerakódás, azt előbb-utóbb leszakítja onnan az áramlás. 7-8 hónapja egyik szűrőnek a csövét sem piszkáltam kefével ezen okból kifolyólag. Vagy mégis befolyásolja a szűrő teljesítményét, csak én kívülről nem látom olyan keresztmetszet-szűkítőnek a problémát? :D

Köszi a választ! :)
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Győződj meg róla magad! ;)
Jelöld be, meddig lő az esőztető előtte, aztán utána.
És még egy kérdés: Melyik csúszda a gyorsabb? A vizes, vagy a smirglipapíros? :D
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Nigro said:
És még egy kérdés: Melyik csúszda a gyorsabb? A vizes, vagy a smirglipapíros? :D

Lefele, vagy felfele? :lol: :lol: :lol:
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

Nigro said:
És még egy kérdés: Melyik csúszda a gyorsabb? A vizes, vagy a smirglipapíros? :D
Off: attól függ hogy mik az igényei a kedves kuncsaftnak :D :mrgreen:
 
Re: A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartás

katonajanos said:
Nem nagyon értelek benneteket! 1500 alatt kaptam egy 1m-es fém (mint egy jobb rugalmas behúzószál) szárú kefés végű alkalmasságot és kb. 3 perc alatt végzek a csövekkel. 1x tolom fel és húzom vissza és gyönyörű tiszta. Egyszerűen nem éri meg a barkács.

Sent from my Motorola.

Szia!
Ha nem titok, akkor elárulod, hogy hol kapható ez a csodakefe?
Ha nem lehet belinkelni az üzletet, akkor privibe légyszi.
Köszi előre is.
 
Én is hihetetlen mennyit mutymoltam - van ilyen szo egyáltalán?:) - drótra kötözött szivaccsal hónapokon-évakan át. Aztán kb. Egy ezresért is lehet már venni kefét, én 1.5m-eset vettem ennyiért...
Egy hete történt a csere, és még csak semmit el sem törtem...
 
Sziasztok
Nem találtam jobb helyet ahhoz hogy ezt megkérdezzem:
Mi a becsületes neve annak a rácsos kosárnak a kép alsó részén!
installationsset1_wm_1.jpg

Én is igyekszem majd beszerezni akril csövet és csinálnék magamnak be és kifolyó ágat.A szívóág végére ezt tenném, de nekem átlátszóban kellene, hol kapok ilyet?
 
szerintem beszívókosár a neve, de nem biztos. úgy emlékszem, hogy a tetra szűrőknél ez a kosár átlátszó.
 
csak emlékezetből írtam, mert én ugyan lecseréltem üveg be és kifolyókra, de azért megvan otthon és mintha átlátszó lenne. de majd megnézem ha hazaértem.
 
Ha külön akarsz ilyet a Fisch Kft-t kérdezd meg . Elméletileg az Eheim Install szetthez (az van a képen) minden kapható külön..
 
Köszönöm szépen!
Viszont én is az üvegen gondolkodom, vagyis ezt az akrilcsöves megoldást megcsinálom és mivel nem tudok olyan szép záródugót rakni a végére, lehet egy kémcsövet melegítek fel és kifurkálom, és ráhúzom az akrilcsőre!
De ha tudsz mutatni üvegből ilyet azt is szívesen veszem!lehet inkább megvenném!
Üdv
 
Back
Oldal tetejére