• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartása

Sziasztok!
Nem igazán találtam jobb helyet a kérdésemre. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a napokban hozzá jutottam egy szép üveg kifolyó csőhöz, és elég nehéz ráhúzni az üvegre a szűrő csövét. Van erre valami, jó megoldás, hogy könnyen és egyszerűen felmenjen rá? A leszedésbe, még bele sem mertem gondolni. Félek, hogy esetleg összeroppan az üveg cső a kezemben. A másik dolog, hogy mennyi az esélye annak, hogy a szűrő csöve lecsúszik az üvegről, és elárasztja a lakást?
Előre is köszi!
 
Kicsit meg kell melegíteni a csövet amikor rárakod. Leszedésnél ne csavard és ne is húzd elsőre, hanem told rá még jobban ilyenkor levegőt kap és könnyebben le lehet húzni. Én egy kicsit bevágtam a szűrő csövét és könnyebb leszedni.
 
Kicsit meg kell melegíteni a csövet amikor rárakod. Leszedésnél ne csavard és ne is húzd elsőre, hanem told rá még jobban ilyenkor levegőt kap és könnyebben le lehet húzni. Én egy kicsit bevágtam a szűrő csövét és könnyebb leszedni.
De már rátolásnál is elég nehéz volt. Leszedésnél is segíthet a melegítés? Elég sokszor olvastam, hogy összetörnek az üveg cuccok, tényleg ennyire törékenyek? Mert elég masszívnak néz ki, és tapintásra is annak tűnik. Asszem, pont nálad olvastam, vagy talán mondtad az üzletben, hogy, éjjel arra keltél, hogy lecsúszott az üvegről a szűrőcső. Én is ettől félek a legjobban, hogy egyszer csak úgy lecsúszik.Ha nem Te mondtad, akkor elnézést érte.
 
. Leszedésnél is segíthet a melegítés?
En nem melegitenem fel a drägän vett ki vagy beszivot.Ha vegkepp nem megy akkor egy eles kessel megvägnäm a csövet,de azt is csak ovatossan.Igy meg egyszer csak elfogyna a szürö csöved.
 
Ne felejtsétek el ,amit Viktor írt fentebb azt hiszem,hogy lehúzás előtt egy kicsit mintha rá akarnád nyomni olyan mozdulatot kell végezni .Állitólag másnál már használt az a megoldás
 
De már rátolásnál is elég nehéz volt. Leszedésnél is segíthet a melegítés? Elég sokszor olvastam, hogy összetörnek az üveg cuccok, tényleg ennyire törékenyek? Mert elég masszívnak néz ki, és tapintásra is annak tűnik. Asszem, pont nálad olvastam, vagy talán mondtad az üzletben, hogy, éjjel arra keltél, hogy lecsúszott az üvegről a szűrőcső. Én is ettől félek a legjobban, hogy egyszer csak úgy lecsúszik.Ha nem Te mondtad, akkor elnézést érte.

Az az én bénaságom volt már. Kitágult eléggé a cső már a sok leszedéstől és vízesen nyomtam rá a lillyre ami miatt lecsúszott.
 
Na ilyenem nekem is van, a csőre tökéletes ,de a Tetra 90'-os idomoknál használhatatlan,mert nem tudod áthúzni a derékszögön :)

Nekem is ilyen szettem van (mind a tisztító és a szűrő is) és nálam átment a 90'-os idomoknál is, persze a sarkokat nem tudta kipucolni. Nem tudom mennyit számít, hogy EX1200-as.
 
Nekem is ilyen szettem van (mind a tisztító és a szűrő is) és nálam átment a 90'-os idomoknál is, persze a sarkokat nem tudta kipucolni. Nem tudom mennyit számít, hogy EX1200-as.
Nekem sehogy sem ment át az a kis bilincsféle,sőt még be is szorult ,majdnem rába...am:)

Szóval akkor kicsit rátol aztán lehúz, nem feszeget! Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget!
Így van;)
 
Elmesélem, hogy nálam hogy megy a takarítás :D
A csöveknél úgy csinálom, hogy levágok egy hosszú, erős cérnadarabot, annak az egyik végére rákötök egy rongyot, akkorát, ami átfér a csövön, de azért ne csússzon át, hanem erősen kelljen húzni. A madzag másik felét befogom egy nehezékbe (van 2 pici szupererős mágnesem, ezek közé) Na szóval, a mágnest beengedem a csőbe, az viszi magával a cérnát, majd kijön a cső másik végén. Ott megfogom, és áthúzom rajta a rongyot is. Az egész művelet 3 perc.
A lily tisztítási módszerét gyerekkoromból hoztam, a nagymamámnál vidéken így tisztítottuk az üvegeket. Víz alá merítem az üveget (lavórba), a vízbe teszek ecetet, és néhány marék apró szemű kavicsot. A kavicsot beleteszem a lily belsejébe, és a víz alatt rázogatom. Ha marad egy kis alga valahol, akkor JBL power clean-t öntök oda, az 2 perc alatt feloldja, utána megy vissza a kavicsok közé, és utána már csillog villog az egész.
Sufni tuning módszerek, de nekem tökéletesen beváltak(y)
 
Sziasztok! Talaltam a neten fem szalcsiszolt ki es befolyo csovet nagyon jol nez ki es meg esztetikailag is jo hosszutavon nem latszik rajta ha elszinezodik. Van valakinek vm. tapasztalata ezzel kapcsolatban hasznalt mar valaki ilyet illetve hol lehet kapni?

 
Sziasztok! Talaltam a neten fem szalcsiszolt ki es befolyo csovet nagyon jol nez ki es meg esztetikailag is jo hosszutavon nem latszik rajta ha elszinezodik. Van valakinek vm. tapasztalata ezzel kapcsolatban hasznalt mar valaki ilyet illetve hol lehet kapni?


Ezt a márkát amit linkeltél csak rendszerben lehet kapni a teljes akvárium szettel.

Hasonló gyatrább minőséget ázsiából tudsz rendelni vagy ott az ADA (ők kezdték el gyártani a szűrőikhez és a fém bútoraikhoz korábban)

Nekem inkább csak a slag szerű beömlővel van bajom. Ez így csak lefelé tolja a vizet és nem terít semmit. Viszont nagyon koncentrált, ami sokszor gondot okoz.
 
Csak anyagában ér el az üvegtől, minden másban ugyan az. Kis akváriumban a fúvóka viszont erős áramlást csinál és lehet algásodni fogsz.
 
Igen a beomlo csonk eleg egyszeru 180L akiba lenne amugy. A greenaquaban esetleg kaphat? Illetve arban dragabb mint az uveg? Nagyon gagyit nem szeretnek rendelni azsiabol.

Eheim 2080 tolnam bele a vizet...
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére