• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Egy másik aki. A múlt évben nálam a legjobb 3 akvárium között volt. Grand Solarok, vakuk, hajszáritók meg ami kell.

420924_506497466027755_886103274_n.jpg
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy fotózás előtt mit tegyek és mit ne az akváriumban? Előző nap vízcsere ok, üvegpucolás szintén. Ha este 9 utánra tervezem, mit hogy csináljak, hogy a legjobb eredményt kapjam? CO2, táp, világítás esetleg etetés?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Meg engem is. :D Én úgy tudom, hogy a fotózás napjára offolják a co2-őt a tápozást, technika ki, és előtte való nap (este) vízcsere, üvegpucolás. Ez így van??
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy fotózás előtt mit tegyek és mit ne az akváriumban? Előző nap vízcsere ok, üvegpucolás szintén. Ha este 9 utánra tervezem, mit hogy csináljak, hogy a legjobb eredményt kapjam? CO2, táp, világítás esetleg etetés?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről

Ha a HAC nevezési határideje lejárt, akkor majd elmondjátok? ;):D:D:D

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Ha a HAC nevezési határideje lejárt, akkor majd elmondjátok? ;):D:D:D

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
Pedig ha tudnád :D Nigro írt róla a blogján, de a te feladatod lesz előkeresni :) De a fórumon is volt róla szó, szépen pontokba szedve.
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy fotózás előtt mit tegyek és mit ne az akváriumban? Előző nap vízcsere ok, üvegpucolás szintén. Ha este 9 utánra tervezem, mit hogy csináljak, hogy a legjobb eredményt kapjam? CO2, táp, világítás esetleg etetés?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről

Úgy látom ma én vagyok az ügyeletes :)
Előző nap vízcsere. Üvegpucolás. Ha van még valami kis növényke amiből lecsippentenél, kihúznád stb akkor ez az a nap amikor még megteheted :)
CO2-t érdemes pár órával a fotózás előtt lekapcsolni. Baj nem lesz miatta ne aggódj.
Fontos! Ez csak a CO2 bubizást oldja meg. Ha tudod hogy a fotózás tovább tart majd inkább kapcsold le a lámpát kicsit a fotózás előtt. Mert az álló víz és az akvárium világítása durva bubizásra kapcsolja a növényeket. Ha ez a rendes világítási időn túl van, akkor nagyon zavaró lehet már.

Táp nem kell fotózás előtt. Nehogy színezze a vizet.
Világításnál figyelj rá, hogy lehetőleg takard le a lámpáról a kamerába irányuló fényeket. Én általában egy kartonlapot teszek fel a lámpa és az aki közé ami megfogja az ilyen kósza fényeket. Ráadásul így minden fény az akváriumba jut kevés lesz a veszteség. Sokat számít ez az apróság a végeredményben.

Állványról fotózz. Ha kelet próbálj alacsony ISO-ra menni. Nem az a cél hogy megfagyaszd a halakat. Én nem szoktam 1/50-1/80-ad fölé menni. Általában ISO 100-200 környékén lövök, de ez már a váztól az optikától meg a fénytől függ.

Ne öltözz fehérbe, mert este ugyan nem tükröződik az aki, de lehet téged viszontlátuk majd a csíkos atlétában :)

Fodrozás. Az esetek 99%-ban hozzá ad valamit a képhez. Ezért érdemes hajszárítóval (ez többet fúj) vagy ventivel megmozgatni a felszínt.

Próbáld meg, hogy van e valami mozdulatsor amire összeterelődnek a halak. Ha igen próbálkozz vele aztán hagyd, hogy szépen felbátorodjanak és csapatban ússzanak el a biztonságos pontról. Akkor jöhet a sorozatfelvétel.

Ha tudsz próbálj RAW-ban fotózni. Így utólag ha sötét vagy világos a kép még tudsz korrigálni.

Próbáld ki, hogy honnan mutat jól az aki. Mozgasd a vázat lejjebb és feljebb. És fotózz onnan is. Kamerát ne döntsd nem akarunk torzulást korrigálni utólag!

Fókusz menjen az előtérre.

Ha van távkioldód használd azt. Így még élesebb lesz a kép.

Etetés ne legyen. Éhesebb halak többet mozognak.

Ha hátulról meg tudod világítani az akit, akkor az akvárium élei szép világosak lesznek. Feltéve, hogy opti és átlátszó szilóról beszélünk.

Egyébként pedig úgyis a tartalom számít. A fotózási trükkök, csak a jobb tálalásban segítenek.(y)
 
Pedig ha tudnád :D Nigro írt róla a blogján, de a te feladatod lesz előkeresni :) De a fórumon is volt róla szó, szépen pontokba szedve.

Olvastam ezt is, azt is, csak nem azt kérdeztem. ;)

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Köszi Viktor, erre gondoltam. :p Ezt így leírva nem találtam sehol, másnak is segítség lesz! (y)

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Tudnátok ajánlani olyan ingyenes programot, amivel tudok állítani kicsit egy elkészült fotó színein, fényességén, stb?
 
Huh, megfogadva a tanácsokat minden technikát kivettem és egy flakon vízben kever a szűrő, viszont minden jól felkavarodott. Közben nagy nehezen kivágtam a kartont, hogy ne világítson bele a lencsébe. Előző nap 50% vízcsere, pici igazítás itt-ott, vízkő eltávolítás üvegről (próbálkozás), majd most várok az ülepedésre... :confused: Kérdés, hogy a nano halaim, garnélák meddig tolerálják ezt? :unsure:
 
Mostanság még egy dologot olvastam amit nem tudtam kipróbálni. Szóval halak terelése.

Az akvárium oldalát kell csapkodni egy fehér lappal hol a jobb hol a bal oldalon. Szép lassan összeverődnek a halak. Beállnak alakzatba és amikor az egyik sarok felől elkezdenek kiúszni akkor mehet a sorozatlövő. Egy egy komolyabb fotóért fél, egy órát is elszúrnak erre néhányan.
 
Back
Oldal tetejére