• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzatba nyomható növényi tápok

Koszonom a kimerito valaszt! Macskaalmot azt hiszem nem lesz nehez szerezni. A tropicas plant substrate grow-val menni fog? Vagy az teljesen mas mint a jbl-es golyok?

Mármint a táptalajjal? Agyag (macskaalom) helyett, vagy ezt kevernéd bele bele az agyagba? Nem biztos, hogy értelek, bocsánat! :)
 
A zselatin kapszula nem oldódik fel, csak megduzzad. Én is kevertem korábban gyökértápot (csak én direktben "vegyszerekből"), bekapszuláztam, de tiszta vízben nem esett szét a kapszula. A gyógyszereknél a gyomorsav és az emésztőenzimek szedik szét. Talajban a gyökerek fizikailag, illetve a különböző mikroorganizmusok emésztőenzimei szedik szét a kapszulákat.

Wabiba viszont - ha elfogadod - én inkább egy trükkös megoldást ajánlanék: bentonitot vagy montmoriollitot szerezz, (bentonit: macskaalom, vagy borderítő), törd porrá, keverj hozzá növénytápot, keverd homogénre, és annyi microtápot adj hozzá, hogy kellemes "krémesen" lágy állagú legyen. Fogj egy kicsi, pl. 2 ml-es fecskendőt (de lehet nagyobbat is ofc :D ), amit megtömsz a lágy masszával, ráhúzol egy levegőcső darabot és a fecskendővel lenyomod a talaj tetszőleges pontjára a masszát. A bentonit gondoskodik a nyújtott hatóanyag-leadásról, és nem hagyja szétfolyni a microtápot sem, tehát ott tartja, ahova lenyomtad.

Persze nem tilos tetszőleges méretű golyókat, kúpokat, rudakat gyúrni belőle, teljesen kiszárítani (szabad levegőn, fűtőtest közelében, mert kemencét/sütőt nem igényel), vagy magát a bentonitos masszát kiszárítani, elporítani, és azt tölteni a kapszulákba. (Bár nekem a fecskendő megoldás még akváriumban is jobban tetszett.)

JAVÍTÁS: természetesen micro és macro táppal is működik, de pl. Green Aqua Micro Macro-ot itt sem keverném össze direktben. Én csak microt csináltam így fecskendővel, macrot nem, de az sem bonyolultabb :)
 
Szia. Vegulis hogyan sikerult ez a projekt. Feloldodtak a kapszulak? Wabit szeretnek turbozni es ki szeretnem ezt probalni. Koszi
Szia!
Sok tapasztalatom nem volt velük, mert 3 hónappal később elbontottam a setupot. Nem találtam meg őket.
Most Tropicát használtam, elfelejtettem, hogy maradt még 5-6 db a zselatinosból... 😄
 
törd porrá, keverj hozzá növénytápot, keverd homogénre, és annyi microtápot adj hozzá, hogy kellemes "krémesen" lágy állagú legyen.
Szia! Ez azt jelenti, hogy ugyanabban a keverékben van MIKRO és MAKRÓ tápanyag is? Gondolom, a "keverj hozzá növénytápot" az makró anyagokat jelenti, por formában, majd utána jön a micró, folyadékként.
 
Szia! Ez azt jelenti, hogy ugyanabban a keverékben van MIKRO és MAKRÓ tápanyag is? Gondolom, a "keverj hozzá növénytápot" az makró anyagokat jelenti, por formában, majd utána jön a micró, folyadékként.

Így is lehet, vannak opciók, ahogy Neked tetszik. a #82 hozzászólásban pontosítottam amúgy.
 
Amennyire én tudom, az aquaplant tabletták azok kvázi foszfát meg növényi hormonok. Szóval lehet hogy van valamennyi minimális vas, de legfőképp foszfát és makroelemek van benne.
 
Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy az akvaplant táptabletta tartalmaz vasat?
AquaPlant tápanyag tabletta vízinövények számára.
Számos olyan akváriumi vízinövény van, amelynél a tápanyag felvételnél a levélzet mellett a gyökérzetnek is jelentős szerep jut.
Ezek a mocsári fajok (pl. Cryptocorine, Echinodorus, Sagittaria, stb.) a kiegészítő fejlődésükhöz tápanyag dús talajt igényelnek. Az Aquaplant Tabletta természetes kolloidokat, zeolitot, tőzeget, komplex műtrágyát, valamint a gyökérzet fejlődését elősegítő hormont tartalmaz.
Low-Tech és High Tech akváriumokhoz is.
Ezt írják róla, én is használom működik.
 
AquaPlant tápanyag tabletta vízinövények számára.
Számos olyan akváriumi vízinövény van, amelynél a tápanyag felvételnél a levélzet mellett a gyökérzetnek is jelentős szerep jut.
Ezek a mocsári fajok (pl. Cryptocorine, Echinodorus, Sagittaria, stb.) a kiegészítő fejlődésükhöz tápanyag dús talajt igényelnek. Az Aquaplant Tabletta természetes kolloidokat, zeolitot, tőzeget, komplex műtrágyát, valamint a gyökérzet fejlődését elősegítő hormont tartalmaz.
Low-Tech és High Tech akváriumokhoz is.
Ezt írják róla, én is használom működik.
Köszi ezt én is olvastam.
De vajon mit tartalmaz a komplex műtrágya?
 
Köszi ezt én is olvastam.
De vajon mit tartalmaz a komplex műtrágya?
Ha komplex akkor micro,macro. Egy barátomnak igen satnyák voltak a cryptói. sárgás halvány zöld, ez alá lett tolva és szépen kizöldűlt. tehát vas szerintem van benne.
Próbáld ki nem drága hidd el jó, vagy még a jbl agyaggolyó is jó.
 
Van itthon használom is.
Az Echinodorus nem akar meg nőni.
Hozza az új leveleket de csak 6-8cm-esre nőnek meg. Nyomtam már alá belőle.
0 változás.
 
Van itthon használom is.
Az Echinodorus nem akar meg nőni.
Hozza az új leveleket de csak 6-8cm-esre nőnek meg. Nyomtam már alá belőle.
0 változás.
Akkor ott valami egyéb paraméterrel lesz gond. Nekem 1db tropica kapszulától úgy megbolondult, hogy épp virágozni készül, és 50cm+-os leveleket hoz.
 
Jó estét! A szakértöktől kérdezném hogy a GrowCap táptabletta amit 10-100 L -hez ajánlanak honnan tudhatja hogy pl 30 L vízben kell biztosítani a tápanyagot vagy 100 L-ben? Szóval ez hogy működhet? Mert talán nem mindegy hogy mennyi a vízben az annyi.Valakinek van tapasztalata. ?
Üdv
 
Back
Oldal tetejére