• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

sziasztok

a tegnap este nagytakarításnál észrevettem, hogy az egyik amano babát vár.
4 fele tengeri sót találtam, ebben kérnek segítséget, hogy miket válasszam.
előre is kösz a segítséget.

1: Dupla Premium Reef Salt Natural Balance 8kg
2: Red Sea Salt - 7 kg
3: Red Sea Coral Pro galeata 7 kg
4: Dupla Premium Coral Salt AMINO ACTIV 8kg
 
Sziasztok. Szuksegem lenne egy kis segitsegre. Majdnem a leiras alapjan probalom szaporitani az amanot. Annyi a kulombseg, hogy a kozos garnis akvariumba ereszti el a peteket. Miutan eldobja az egesszet, leszoktam oket szivni es egy 60 literes akvariumba teszem. A tobbi minden a Logemann leiras alapjan megy. Hetente 20 liter vizet cserelek, 10 liter akvarium viz, 10 liter csapviz amit dennerle vizkondicionerrel kezelek. Etetes liquizell ( 2 eves , akvarium alatt tartando) es JBL Novo fect tablettat szoktam osszetorni mozsarral es ez megy be . A baj a 17 nap utan van amikor nagyresze a larvaknak le doglik. 40-50 napig alig marad meg vagy 3-4 larva. Eddig a 3 szeriabol 3 garnival maradtam. A mostani szeria meg 30 napnal alig van 10 larvam az akvariumba. jelenleg is van 3 anyuka terhesen, az egyik kozuluk az 59-ik napba van. Mit csinalok rosszul ?
 
Tobben vannak akiknek nem sikerul, mint akiknek igen. Igy itt nem nagyon fogsz valaszt kapni. Talan @Spexxy tudja szaporitani oket igy keresd meg ot.
 
Tobben vannak akiknek nem sikerul, mint akiknek igen. Igy itt nem nagyon fogsz valaszt kapni. Talan @Spexxy tudja szaporitani oket igy keresd meg ot.

Nekem Spexxy azt mondta (első találkozásunkkor elmondta nekem, és nem kért titoktartást, így talán elmondhatom), hogy nagyon fontos, hogy a szaporító akvárium brutálisan algás legyen, azt jobban szeretik, mint a mesterséges tápozást.
 
Nekem Spexxy azt mondta (első találkozásunkkor elmondta nekem, és nem kért titoktartást, így talán elmondhatom), hogy nagyon fontos, hogy a szaporító akvárium brutálisan algás legyen, azt jobban szeretik, mint a mesterséges tápozást.
Azt most el tudom mondani, hogy feny csere miatt az uveg alja zold na meg maga a viz is feher lett. :( Lehet azert megis tul eros a lampam.
 
Sziasztok!

Olvastam hogy Amano garnélát szaporítani bonyolultabb mint a RC stb társait.
Majd egyszer lehet azért megpróbálkoznék vele.
Addig is valaki meg tudna erősíteni hogy ez az állat petés vagy ilyen alapból? 2e4e10b69287ea1cb268e58c9e7bfd97.jpg
 
petés amano.jpg

Nekem is van. A sok kudarcot olvasva nem bátorodtam fel túlságosan a felnevelésükre.

Ez tűnik a legjobb leírásnak:
 
Megpróbálkozok vele :)

Van valami jel, ami azt mutatja, hogy 1-2 napon belül el fogja engedni a petéit?

Mert csak akkor tenném át a keményvizes akváriumba, hogy ne egye meg az összes algát a kicsik elől.
 
Megpróbálkozok vele :)

Van valami jel, ami azt mutatja, hogy 1-2 napon belül el fogja engedni a petéit?

Mert csak akkor tenném át a keményvizes akváriumba, hogy ne egye meg az összes algát a kicsik elől.
Igazából talán az lehet hogy a petéken ha láthatsz fekete pontot. akkor lehet rá számolni. Valahol ezt olvastam. De lehet hogy keverem valamivel.. :unsure:
 
Sziasztok
Egy kerdesem lene amano garnelaval kapcsoladba,,,,, miert műnövenyt kell be teni a medencejukbe?
 
Sziasztok
Egy olyan kerdesem lene, ezt az kismamat mikor kell kivenem a tarsas medencebol?
 

Attachments

  • 77135B5E-76F5-4872-8C40-C5ACE4BC90A4.jpeg
    77135B5E-76F5-4872-8C40-C5ACE4BC90A4.jpeg
    266.6 KB · Megtekintések: 18
  • 91C77CAA-6147-4F74-A76E-6925662D1897.jpeg
    91C77CAA-6147-4F74-A76E-6925662D1897.jpeg
    251.5 KB · Megtekintések: 35
Mármint a "szülőakváriumba"? Vagy mire gondolsz? Ezt nem olvastam eddig sehol.

Igen,én már 2- helyen is azt olvastam hogy műnövényt helyezunk be a medencebe
Pontosiban 2 db műnövény, 1-1 szélére és középre egy virág cserép darabot le forditva, ahova az anyuka majd el tud bujni....
 
Igen,én már 2- helyen is azt olvastam hogy műnövényt helyezunk be a medencebe
Pontosiban 2 db műnövény, 1-1 szélére és középre egy virág cserép darabot le forditva, ahova az anyuka majd el tud bujni....
Én sima vödörbe tettem a petés nőstényeket, azt hiszem nem volt benne semmi növény. Amikor eleresztették a petéket irány a sós víz ( mármint a petéknek ), a nőstények meg vissza a társas akváriumba.
 
Szerinted ez igy jo akkor 54 L .... legpumpaval es vilagitasal... ma allitotam ossze....
Varom az algasodast..... 🙂
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    252.7 KB · Megtekintések: 35
Back
Oldal tetejére