• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

hehe, tök szuper lett. Tényleg nagy a harc. Sose gondoltam arra hogy így adjam a fagyikaját. Ez beválik? Meddig lógatod míg megjelenik mondjuk a helena?
 
Általában belógatóm hogy olvadjon, aztán belemosom a vízbe.
Most kb. öt perc múlva néztem rá és már rajta volt a csigusz, aztán jöttek a garnélák szépen sorban. :)
 
  • Like
Reactions: kac
Sziasztok!
Van két csigaevő csigám. Sokszor össze vannak ragadva, és elég sok petét raknak a fákra. Ma észrevettem 4-5 kis mozgó élőlényt az akváriumban. 4-5 mm-esek, de nem látok rajtuk házat. A talajból jönnek elő és oda is megy vissza. Csúsznak az üvegen, laposak, és hasonlít egy kicsit a csontkukacra. Ez csigaevő lesz, vagy kezdhetek izgulni, mert valami más került az akváriumba?
1 napja egy anubias került be, és artémiával is etetek.
Előre is köszi!
 
Üdv Mindenkinek!
Nekem egy 54 literesben szaporodtak el a maláj tornyosok (RC garnikat tartok benne), ezért tettem be néhány Helenát.
A nagyobb malájokon előfordul, hogy napokig csámcsognak. Tegnap meglepve vettem észre, hogy az RC-k is összejöttek az akvárium sarkában, mint etetéskor.
Amit a csigaevő "elejtett" (egy fél tornyos volt kb.), azt falatozták jó étvággyal.
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Sziasztok!
"Utolsó reménysugár" jeligével segítsetek lszi! Az alábbi "vadállatok" - "Vízi-gepárdok" stb...jelentek meg az akváriumomban:

Már van kb 15-20db belőlük S --XXL méretben (kn 6-7mm)

Megtudnátok mondani, hogy milyen fajta csigák ezek? Ártalmasak, nem ártalmasak? Hogyan lehet őket "megszüntetni"? Eddig egyetlen hatásos módszer volt a vízcserék során a csővel leszipkázás....
 
Bocsánat, a kép nem jött át valamiért..

lightbox


https://farm9.staticflickr.com/8376/8534862144_95c48997d1_m.jpg
 
Úgy látom tányércsiga. Kiskorukban még ilyen pöttyösek szoktak lenni.
Nálam nem tesznek kárt semmiben
Bár nem ártalmasak, de brutális módon szaporodnak: már mindenhol petéket és 1-2mm-es újonc csigákat látok, nem túl szép látvány :nailbiting:.

Szerintetek elegendő lenne, ha 1db Helena csigát raknék be közzéjük? Elegendő lenne ez egy 110literes akvárium rendberakására?

Többet nem merek, mert a végén kihalnak a tányércsigák, de jön helyettük a Helena-invázió...
 
Bár nem ártalmasak, de brutális módon szaporodnak: már mindenhol petéket és 1-2mm-es újonc csigákat látok, nem túl szép látvány :nailbiting:.

Szerintetek elegendő lenne, ha 1db Helena csigát raknék be közzéjük? Elegendő lenne ez egy 110literes akvárium rendberakására?

Többet nem merek, mert a végén kihalnak a tányércsigák, de jön helyettük a Helena-invázió...

na pont most írtam erről:
https://akvakertesz.hu/posts/118972/

nyugodtan betehetsz 2-3-4 darabot.
 
Bár nem ártalmasak, de brutális módon szaporodnak: már mindenhol petéket és 1-2mm-es újonc csigákat látok, nem túl szép látvány :nailbiting:.

Szerintetek elegendő lenne, ha 1db Helena csigát raknék be közzéjük? Elegendő lenne ez egy 110literes akvárium rendberakására?

Többet nem merek, mert a végén kihalnak a tányércsigák, de jön helyettük a Helena-invázió...

Nálam teljesen kipusztították a Helenák ezeket a csigákat, bár voltak vagy 8-10-en az 54 literes aksiban.
A Helena- inváziótól szerintem sem kell tartani, annyira nem fognak elszaporodni.
 
Ha valakinél elszaporodtak a helenák és megválna tőlük keressen meg egy párat vennék :), de az ajándékozástól sem zárkózom el :) .
 
sziasztok!

Lehetséges, hogy a Helena csiga eszi a razbóráimat?
2 napja beszereztem 2 csigaevőt az akváriumomba, és ma vettem észre, hogy eltűnt 2 razbórám (boraras merah). Kb fél órán át nézegettem az akváriumot minden szögből, hogy nem csak elbújtak-e, vagy nem sodródott-e el valahova a tetemük, de nem találtam sehol őket, etetésre sem kerültek elő.
A halak kb 2 hónapja vannak meg, beszoktatás utáni 2 hétben elpusztult egyikük, de azt észrevettem és megtaláltam a tetemét, azóta problémának semmi jelét nem mutatták, inkább csak élénkebbek lettek. A csigákon kívül más dolog nem változott az akváriumban, a többi lakón sem láttam semmi jelet, ami negatív változásra utalna.

Az akváriumról: bruttó 30 liter, 4 hónapja üzemel, a 8 (most már csak 6?) db razbórán kívül még Yellow fire garnélák lakják (kb 50-60-an lehetnek, a legtöbb még kicsi) (valamint hólyagcsigák és planorbisok, amik miatt vettem a helenákat is).
 
Köszönöm a gyors válaszokat!
Nem lehet hogy kiugrott? Gyorsan kiszáradnak és összemennek észre se veszed porszívózás közben. :(
Biztos, hogy nem, ezt nem írtam, de szinte teljesen zárt az akvárium, nem férne ki az tető és a szél között (kép). :\

Csak ha már nem éltek!
Eddig még nem tapasztaltam hogy csigákon kívül bármi élőt levadásztak volna.

A.ttila
Azt olvastam, hogy bármilyen tetemet előszeretettel fogyasztanak, de az a furcsa nekem, hogy 2 hónap nyugalom után pont az alatt a 2 nap alatt pusztul el 2 boraras is, miután beraktam a csigákat. :s

Napközben többször elmegyek az akvárium előtt, megállok nézelődni, nem láttam, hogy halott hal sodródna a talajon, ma tűnt fel, hogy milyen kevesen vannak a halak (mert amúgy félősek, és sokszor bújkáltak csak). Azóta egy nagyobb tükörrel hátulról is átvizsgáltam az akváriumot, és nem találtam semmi nyomukat.
Esetleg valami ötlet, hogy mi okozhatta a hirtelen halálozásokat? Megmérem a vízparamétereket, amiket tudok, de nem hiszem, hogy bármi változott volna a normálistól.
 
Szia cukooo!


Csak ha már nem éltek!
Eddig még nem tapasztaltam hogy csigákon kívül bármi élőt levadásztak volna.

A.ttila
sziasztok!

Lehetséges, hogy a Helena csiga eszi a razbóráimat?
2 napja beszereztem 2 csigaevőt az akváriumomba, és ma vettem észre, hogy eltűnt 2 razbórám (boraras merah). Kb fél órán át nézegettem az akváriumot minden szögből, hogy nem csak elbújtak-e, vagy nem sodródott-e el valahova a tetemük, de nem találtam sehol őket, etetésre sem kerültek elő.
A halak kb 2 hónapja vannak meg, beszoktatás utáni 2 hétben elpusztult egyikük, de azt észrevettem és megtaláltam a tetemét, azóta problémának semmi jelét nem mutatták, inkább csak élénkebbek lettek. A csigákon kívül más dolog nem változott az akváriumban, a többi lakón sem láttam semmi jelet, ami negatív változásra utalna.

Az akváriumról: bruttó 30 liter, 4 hónapja üzemel, a 8 (most már csak 6?) db razbórán kívül még Yellow fire garnélák lakják (kb 50-60-an lehetnek, a legtöbb még kicsi) (valamint hólyagcsigák és planorbisok, amik miatt vettem a helenákat is).
Lehetséges, hogy a Helena eszi a razbórákat, de csak elhullott állapotban. Ha figyelembe vesszük az akváriumban levő 50-60 yellow garnélát is (akik, mint tudjuk dögevök) , akkor teljesen felesleges a tetemet keresni, mert nem sok ideje maradt még lubickolni a medencében. Ha ebben az időszakban semmi más változás nem történt, akkor lehet, hogy a Helenák hoztak magukkal valamit, amit a razborák nem szeretnek.
 
Back
Oldal tetejére