• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Milyen csigafajtákat érdemes növényes akváriumban tartani, amelyek nem kaszálják le a növényeket?
 
Milyen csigafajtákat érdemes növényes akváriumban tartani, amelyek nem kaszálják le a növényeket?

A csigaevő nem piszkálja a növényeket, legfeljebb a többi csigádat. A zebra (Neritina natalensis sp. Zebra) és változatai (hagyma stb.) is békén hagyják a növényzetet, de marha ronda fehér petéket raknak mindenre, ami soha sem kel ki (előnye, hogy nem szaporodik túl, hátránya, hogy nem tudod lerobbantani a petéket a helyükről). Nálam a maláj tornyosok sem bántják a növényeket, de őket semmilyen akváriumba sem ajánlom:woot:, mert néhány hónap alatt brutálisan elszaporodik.
 
csak vicc volt:D bár amúgy ha van még másik helena-d akkor jó lesz nekik eleségnek:D
Szia!
Azért van helena-m, mert nekem is lett az 5 malájból kb. 3000 :woot:. Ha lesz helena szaporulatom, megegyezhetünk, de csak akkor, ha nem maláj tornyost ígérsz érte.:nailbiting:
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Hát én most azon vagyok, hogy teljesen csigamentessé tegyem a 112 l-est, de ehhez majd aljzatcserét is végre kell hajtanom. Más csigám ugyan van, de abból nem nagy mennyiség (hólyagcsiga meg egyéb ilyen állatfajták) .
 
A csigaevő nem piszkálja a növényeket, legfeljebb a többi csigádat. A zebra (Neritina natalensis sp. Zebra) és változatai (hagyma stb.) is békén hagyják a növényzetet, de marha ronda fehér petéket raknak mindenre, ami soha sem kel ki (előnye, hogy nem szaporodik túl, hátránya, hogy nem tudod lerobbantani a petéket a helyükről). Nálam a maláj tornyosok sem bántják a növényeket, de őket semmilyen akváriumba sem ajánlom:woot:, mert néhány hónap alatt brutálisan elszaporodik.
Akkor már tudom mitől petés teljesen az aki, szinte alig lehet lekaparni őket, tényleg nem túl esztétikus. Ráadásul ha le is jön akkor pl a fán még ott marad a nyoma.
A csigaevők továbbra sem bántják nálam őket, se a süncsigát. Így viszont lehet hogy a zebrákat kiszedem ha ők csinálják a petéket.
 
Akkor már tudom mitől petés teljesen az aki, szinte alig lehet lekaparni őket, tényleg nem túl esztétikus. Ráadásul ha le is jön akkor pl a fán még ott marad a nyoma.
A csigaevők továbbra sem bántják nálam őket, se a süncsigát. Így viszont lehet hogy a zebrákat kiszedem ha ők csinálják a petéket.
Üdv!
Sokat keresgéltem, hogy mi az ördög került a garnélás akváriumba, amikor elkezdtek benne szaporodni a kis fehér gömböcök. Azért nem tudtam mihez kötni a dolgot, mert mikor belekerült a hagymacsiga, még valószínűleg túl fiatal volt a peterakáshoz. Hosszas böngészés után leltem rá, hogy ő csinálja:). Ennek ellenére én bírom, szépen gyalulgatja az algát mindenfelé.
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Sziasztok!
Előfordulhat, hogy ezek a csigaevők egymást is eszik? Találtam egy üres kb 1 cm-es csigaevő házat, mi történhetett vele?
 
Sziasztok!
Előfordulhat, hogy ezek a csigaevők egymást is eszik? Találtam egy üres kb 1 cm-es csigaevő házat, mi történhetett vele?

Nem eszik egymást, hacsak nem elpusztul az egyik.
Összeszoktak néha gabalyodni, de szerintem más célból! :whistle:
 
Na neee:( Még kicsi volt, ezért gondoltam, hogy nem öregség miatt hunyt el. Talán egyhangú nekik a maláj tornyos menü.

Egyébként nem lehet, hogy abban sosem volt senki? (már minthogy úgy hoztad el?) Megesik az olyan
 
Back
Oldal tetejére