• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Köszönöm a válaszokat!
Akkor továbbra is rejtély, hogy mitől halálozott el egy 1 cm-es növendék csigaevőm.:(
 
Lehet, hogy már pete korában sem stimmelt vele valmi és eddig bírta.
Még én sem találkoztam olyannal, hogy egymásra rontottak volna. Legalábbis táplálkozási célzattal nem.;)
 
Sziasztok!
Előfordulhat, hogy ezek a csigaevők egymást is eszik? Találtam egy üres kb 1 cm-es csigaevő házat, mi történhetett vele?

"A"-verzió: halálra ette magát.
"B"-verzió: éhen halt. :dead:

Sokan tovább ajándékozzák őket, miután felzabálták a többi csigát, ne koplaljanak feleslegesen.

Csilla
 
"A"-verzió: halálra ette magát. "B"-verzió: éhen halt. Sokan tovább ajándékozzák őket, miután felzabálták a többi csigát, ne koplaljanak feleslegesen.

Éhen csak nem halt, rengeteg maláj tornyos csigám van, de csak az. Egyhangú volt neki a menü?
Én is adtam már tovább a csigaevőkből, de azóta nem láttam újabb szaporulatot. Most meg mintha már kevesen lennének.
 
Tudtommal nem igazán érzékeny faj. Nálam anno planária írtás mellékhatásaként kinyiffant az összes csigám(maláj, alma, zebra, tylo, apró barnák), de a helenák azt is túlélték. Nem válogatósak, csak legyen elég. valami más lehetett akkor a baj.
 
Lehet, hogy már pete korában sem stimmelt vele valmi és eddig bírta.
Még én sem találkoztam olyannal, hogy egymásra rontottak volna. Legalábbis táplálkozási célzattal nem.;)

Igen lehet, hogy eleve selejtes volt.:(
Még egyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek!
 
Azt hiszem nekem is muszáj lesz beszereznem a kis vadorzókból párat. Szépen tenyésznek a kis barnás csiguszok az akiban.
 
Anno 5 db csiguszt vettem, amik szépen elszaporodtak. Lett 2-3 olyan csiga, ami teljesen sárga, nincsenek rajta fekete csíkok. Ezek most albínók lennének, vagy valami új (szín)változat?
 
A csigaevő csigáim a kicsi csigákat nem kajálják. Mekkora az a méret, ami miatt már hajlnadóak megmozdulni? Tele lettem kicsi barna csigákkal. Megoldás?
 
majd megnőnek azok is... megaztán szegény helenák se gyorszabálók, attól függetlenül, hogy csiga-mértékkel mérve úgy száguldanak, hogy az hihetetlen:)
mennyi helenád van?
 
Nekem 6db van a 180-as akiban, de barna csigákat már ritkán látok, egy hónap alatt rendesen kipucolták őket. Bár nálam nem is volt invázió ( 1000csiga uhhh!!), azért észre lehet venni az áldásos tevékenységüket.
 
Back
Oldal tetejére