• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

Ha màr szóba került a visszacsapó szelep, ezekről van valakinek tapasztalata? (Az ozmokészülékekhezv árulnak ilyet)
cleanlife_purepro_inline_visszacsapo_szelep_quick.jpg
Érdemes ilyet venni?
Vagy pici occó kínait ami 3 hét alatt jön meg messziről? Arról mi a tapasztalat?
 
Olvastam egy hirdetésben, hogy "felfúrtam nagyobbra" a be- és kifolyó ágat.
Erről vannak tapasztalatok?

Vágtam le a ki- és befolyó ágból, de a felfúráson eddig nem gondolkodtam.
 
Olvastam egy hirdetésben, hogy "felfúrtam nagyobbra" a be- és kifolyó ágat.
Erről vannak tapasztalatok?

Vágtam le a ki- és befolyó ágból, de a felfúráson eddig nem gondolkodtam.
Én nem tenném mert azzal elvékonyodik a ki és befolyó fala amire a csövet húzod. Mivel én nem bízom abban hogy a cső rászorul így célszerű rakni rá bilincset, ha a bilincset rendesen meghúzod akkor képes elroppan szerintem a műanyag.
 
Egy hónapja vásároltam egyet és nem eresztett sehol. Talán már jobban odafigyelnek a minőségre. Ex 1200-zal kicsit köpköd 90 bpm-nél (meg 60-nál is) de végigolvasva a topic-ot, ez nekem 100%-os beoldás lesz. :D
 
Egy hónapja vásároltam egyet és nem eresztett sehol. Talán már jobban odafigyelnek a minőségre. Ex 1200-zal kicsit köpköd 90 bpm-nél (meg 60-nál is) de végigolvasva a topic-ot, ez nekem 100%-os beoldás lesz. :D

Nálam se volt olyan rossz a helyzet.
Egy nappal az indítás után már látható bubikat se produkált.
 
Sziasztok

Megoldást mutatnák ,hogy hogy lehet elkerülni a reactor tetején összegyűlt co2.
25767229_67eb15daf4a0ddbeb7ead8fd277e79a0_xxl.jpg


Egy szivacsból vágtam ki,a belsejében egy lyukkal,a külső oldala magasabb min a belső.
25767231_6c85b017ba7e515ecc80c873b28f465c_xxl.jpg

Az oxigént is evvel oldom be (kb olyan mennyiségben mint a co2) a pumpa lékapcsolásától számítva másfél órán keresztül látok még bubikat.
25767233_52134963da89024720fdf191368e1ba8_xxl.jpg

Itt a képen a reggeli pumpa kikapcsolásnál felgyülemlett oxigén látható (hangja a szekrény miatt nem zavaróan halható)
 
Olvastam egy hirdetésben, hogy "felfúrtam nagyobbra" a be- és kifolyó ágat.
Erről vannak tapasztalatok?

Vágtam le a ki- és befolyó ágból, de a felfúráson eddig nem gondolkodtam.

Én nagyon vekonynak találtam a belső átmérőt, simán felfurtam 13 mm-re és úgy működik a mai napig is. Kérdezd meg az eladót, mekkorára fúrta fel.
 
Sziasztok, van esetleg valakinek egy elfekvö aqua medic 1000 reaktora egy párnapra szükségem lenne vagy a befolyó vagy a kifolyó csavarra, esztergáltatni szeretnék fémböl nagyobb lyukátmérővel! csak sablonnak kellene! holnap azaz csütörtökön pesten felvenném és jövö héten kedden visszaadnám! elörre is köszi!
 
Sziasztok, van esetleg valakinek egy elfekvö aqua medic 1000 reaktora egy párnapra szükségem lenne vagy a befolyó vagy a kifolyó csavarra, esztergáltatni szeretnék fémböl nagyobb lyukátmérővel! csak sablonnak kellene! holnap azaz csütörtökön pesten felvenném és jövö héten kedden visszaadnám! elörre is köszi!
Van.
Írj rám.
 
Sziasztok, van esetleg valakinek egy elfekvö aqua medic 1000 reaktora egy párnapra szükségem lenne vagy a befolyó vagy a kifolyó csavarra, esztergáltatni szeretnék fémböl nagyobb lyukátmérővel! csak sablonnak kellene! holnap azaz csütörtökön pesten felvenném és jövö héten kedden visszaadnám! elörre is köszi!
Nem tervezel sorozatgyártást? :)
 
Hello sziasztok!!!Nagyoboldog karacsonyi ünnepeket kivanok!!!szoval beszereztem en is 1ilyen cucot es nalam sem 100% a beoldas,pedig ki csereltem szünyoghalora:(:(:(:(az az ötletem tamadt hogy mi lenne ha fejjel lefele megforditanam a reaktort nehezebben jutna fel a bubi!!!vagy egyaltalan nem!!!!:):):):):)na szoval proba szerencse,majd irok hogy mire jutottam;)
 
Hello sziasztok!!!Nagyoboldog karacsonyi ünnepeket kivanok!!!szoval beszereztem en is 1ilyen cucot es nalam sem 100% a beoldas,pedig ki csereltem szünyoghalora:(:(:(:(az az ötletem tamadt hogy mi lenne ha fejjel lefele megforditanam a reaktort nehezebben jutna fel a bubi!!!vagy egyaltalan nem!!!!:):):):):)na szoval proba szerencse,majd irok hogy mire jutottam;)
A szúnyogháló nem jó, mert keveset raksz bele összeesik és ott lesz a reaktor alján. Így lefogja az áramlást, de nem tartja vissza a bubikat a szabad felszállástól. Ha sokat raksz bele, akkor nem esik össze, de akkor meg pláne lefogja az áramlást.
Dryvit háló sokkal jobb, mert keményebb és tartja a formáját, így kevés is elég belőle.
 
igen olvastam hogy halot hasznalsz!;)csak nem ertem hogy müködhet ha nagyobbak a lyukak??;)amugy 1m*1m tömtem bele es meg igy is kafa a flow!de mondom ha szetszedem kicserelem drywit halora,es megforditom!!kuvancsi vagyok!!!!;)
 
szerintem rosszul hasznaljuk!:):):)es bio balla is müködne, mert valojaban sehol nincs rarajzolva merre kell bekötni;)
 
Hello sziasztok!!!Nagyoboldog karacsonyi ünnepeket kivanok!!!szoval beszereztem en is 1ilyen cucot es nalam sem 100% a beoldas,pedig ki csereltem szünyoghalora:(:(:(:(az az ötletem tamadt hogy mi lenne ha fejjel lefele megforditanam a reaktort nehezebben jutna fel a bubi!!!vagy egyaltalan nem!!!!:):):):):)na szoval proba szerencse,majd irok hogy mire jutottam;)

Fejjel lefelé nem jó, mert légmentesíteni sem tudod utána.
A megfelelő teljesítmény beállítása könnyeben járható út, még ha nem is lesz tökéletes a beoldás, csak 99%-os :) Pl. egy Tetra1200-as jól megtömve, 2-3 hónap használat után 1az1-ben is már közel lesz hozzá,
vagy bypass-szal viszonylag egyszerűen finomítható. Nekem ~180 bubi/percnél 2-3 másodpercenként köp ki egy mikro bubit, ez szerintem elég jó arány. (a reaktor tartalma érintetlen). Takarítás után kb. 1/4-ig van nyitva a csap és ahogy esik a flow, zárok rajta. Az a tökéletes állapot, amikor még pont nem kezd felgyűlni a gáz a reaktor tetején.
 
erdekes!nekem 2080 van kötve,fullon szunhaloval,mondhatom hogy eleg a flow,de 2 percenkent nagyobb menyisegü bubi tavozik,a levegöztetes hasznalja valaki??mar ugy ertem reaktoron;)
 
Hello sziasztok!!!Nagyoboldog karacsonyi ünnepeket kivanok!!!szoval beszereztem en is 1ilyen cucot es nalam sem 100% a beoldas,pedig ki csereltem szünyoghalora:(:(:(:(az az ötletem tamadt hogy mi lenne ha fejjel lefele megforditanam a reaktort nehezebben jutna fel a bubi!!!vagy egyaltalan nem!!!!:):):):):)na szoval proba szerencse,majd irok hogy mire jutottam;)

Egy buta kérdésem lehet? A bekötésnél ugye felül megy be a szűrőből a víz és alul távozik az akvárium irányába.
 
erdekes!nekem 2080 van kötve,fullon szunhaloval,mondhatom hogy eleg a flow,de 2 percenkent nagyobb menyisegü bubi tavozik,a levegöztetes hasznalja valaki??mar ugy ertem reaktoron;)
Az a légtelenítő, ha pl szűrőtakarítás után telenyomja levegővel akkor ott tudod kiengedni.
 
erdekes!nekem 2080 van kötve,fullon szunhaloval,mondhatom hogy eleg a flow,de 2 percenkent nagyobb menyisegü bubi tavozik,a levegöztetes hasznalja valaki??mar ugy ertem reaktoron;)

2080-ast folytani a reaktorral kicsit pazarlás, ide "must have" kategória a bypass. Ebben a topikban a 2-3 oldalon szinte ez a fő téma. Viktor azt írta a csatlakozás miatt 1200L a max ami átmegy.
 
Back
Oldal tetejére