• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

Sziasztok! Én is AM 1000 reaktort használok. 2073 szűrővel használom. A csonkok végét levágtam, de máshoz nem nyúltam. Minimálisan csobog, de az nem érdekel, mert a szekrényből nem hallatszik ki. A problémám az hogy az akvárium úgy néz ki mint egy szódásüveg. Ez mindenkinél így van aki reaktort használ vagy ilyen amikor nem 100%-os a beoldás? Esetleg kevés a szűrő teljesítménye(gyári töltet)?
 
Sziasztok! Én is AM 1000 reaktort használok. 2073 szűrővel használom. A csonkok végét levágtam, de máshoz nem nyúltam. Minimálisan csobog, de az nem érdekel, mert a szekrényből nem hallatszik ki. A problémám az hogy az akvárium úgy néz ki mint egy szódásüveg. Ez mindenkinél így van aki reaktort használ vagy ilyen amikor nem 100%-os a beoldás? Esetleg kevés a szűrő teljesítménye(gyári töltet)?

Mekkora a buburékszám? másodpercenként

Erős szűrővel és picit más töltettel lehet javítani a látványon.
 
A bubiszám még változó :D Nem sikerült még belőnöm(3 hetes). Nettó 200l-es aksiról van szó, olyan 150 bubi/ perccel megy. Kicsit még kevés, de nem nagyon merem emelni már.

Nem nagyon van lehetőségem nagyobb szűrőre. Töltetet ha segít tudok cserélni.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Pár napja vettem egyet. Ez a termék egy rakás sz@r és mégis a legjobb a piacon.
GA-ban monták teflonozzak, meg esetleg cseréljek gömböket hálóra.

Teflon okés, gömbök maradnak és 100%-os a beoldásom. :D 8 bubi / sec citrom DC 288L aksival.

De amennyi szopás ezzel van.

1, beszerelés után teflon ide teflon oda - orrán száján eresztett. annyi helyen, hogy nem tudtam honnan folyik épp.
2, Co2 bevezetésnél nem máshonnan folyik mint ahol a gázcső bemegy a gyorscsatiba. Ott nincs is mit húzni rajta. S nemhogy ereszt. Ott spriccel. Nyomom tolom semmi. Kiszed levág újra bedug már nem ereszt. Nem tudom mikor kezd el újra ott spriccelni, de ez irtó paráztató.
3, ugyanzt a co2 bemeneti csatit a végtelenségig lehet befele tekerni. Mármint a menetes részét a testbe. Ez irtó para. Elején még a menetnél is folyt most épp nem, de hogy majd mikor fog újra...pfff
4, le kell fűrészelni a be és kimeneti nyílást oké nem para...csak hát azonnali garivesztés.
5, Nem tudom kinek van otthon 46-os villáskulcsa nekem nincs, a beömlő nyílás valami baromi nagy villáskulccsal szorítható jobb híján én egy fogóval műanyagot roncsolva szorítottam rá mert még teflonnal is eresztett kézi erővel való rátekeréskor. Na de nem lehet ám csak úgy betekerni, merthogy úgy találták ki, hogy nem fordul el ha a co2 meg a légtelenítő be van csavarva. Tehát nyomás alatt amikor spriccel a cucc ki kell venni a légtelenítőt, meg a co2 rögzítőjét. Ömlik a víz a padlóra és csavarni még egyet a bemeneti ágon. S nem akármennyit, mert ha végéig szorult sem biztos, hogy lesz hely visszatenni a co2 menetet tehát minimum annyit kell csavarni rajta még ha szakad is a menet, de nehogy a sarka belelógjön a co2 bemenetre.
6, Bypass-t megcsináltam arról nincs mit írnom.

Elképesztően GERONIMO átgondolatlan termék. Műanyag menet miatt pár szétszedés után szerintem mehet a kukába és venni kell újat. Éljen.

Mérete meglepően hatalmas. Nem gondoltam volna képről.

A sok kapkodós szerelés közbe - merthogy spriccelt mindenfelé a víz mindenhol -, a bubiszámolóban az olaj befolyt a csőbe és beoldódott a rendszerbe vagyis az akváriumba. Ez csak tipp mert nincs a bubiszámlálómban olaj. Mi az a folyadék? Káros a halakra? Nem látok olajat úszni se a víz tetején se a reaktorban.

Legnagyobb meglepetésemre a beoldás 100% nincs bubi egy darab sem az aksiban ami elhagyná a Lily-t. Bár a lily maga buborékos kicsit. Kiül rá a co2? Eddig tök jól tudtam nézni merre mennek a bubik, most viszont nem tudom hogy az aljára is lemennek? Hát biztos...vagyis remélem.
 
Buborékszámlálóba visszafolyik a víz a reaktorból ezt hogy lehet megoldani?

Difuzzort nehéz szájjal megfújni ott a rendszer folyamatosan nyomás alatt van egy irányba amit a palack biztosít. De reactor esetén egy nyitott cső megy a reaktorba amiből azonnal elillan a nyomás ha lekapcsol a palack. Ott hogyan lehet megoldani, hogy amint megszűnik a palackból a nyomás, ne kezdje el visszatolni a vizet a reaktor a buborékszámlálóba? Vegyek még egy visszafolyás gátlót és azt kössem be ugyanolyan irányba mint az előzőt is?

Visszafolyásgátló bombabiztos? Minap mintha láttam volna buborékokat menni mögötte ahol nem lenne szabad.

(Nem tudom melyik topicba passzol, jobb híján ide írtam.)
 
Lecsavaráshoz 42-es kulcs helyett ajánlom mindenki figyelmébe az IKEA-s törülközőakasztót. Behelyezve és óvatosan összehúzva remek villáskulcs helyettesítő és nem sérti meg a műanyagot.
De bármi más is megfelel csak nyitott szemmel kell járni. Nálunk még a vasalódeszka alja volt esélyes... :)

Sajnos a Dryvit hálós megoldás nálam nem jött igazán be. Kb 15 mp-ként egy nagyobb bubit dob be a csőbe. Pedig már kb 1/3 nm anyag van benne.
De még próbálkozom...

A labdák felhasználása pedig végtelen... :)

20180228_200521.jpg 20180228_203515.jpg
 
Lecsavaráshoz 42-es kulcs helyett ajánlom mindenki figyelmébe az IKEA-s törülközőakasztót. Behelyezve és óvatosan összehúzva remek villáskulcs helyettesítő és nem sérti meg a műanyagot.
De bármi más is megfelel csak nyitott szemmel kell járni. Nálunk még a vasalódeszka alja volt esélyes... :)

Sajnos a Dryvit hálós megoldás nálam nem jött igazán be. Kb 15 mp-ként egy nagyobb bubit dob be a csőbe. Pedig már kb 1/3 nm anyag van benne.
De még próbálkozom...

A labdák felhasználása pedig végtelen... :)

View attachment 50289 View attachment 50290
Miért vetted ki a gyári labdákat? Indokolt volt vagy csak eleve azzal kezdted? Nálam teljesen jó volt a gyári tartalom. 100%-os a beoldás. Nem is értem mi igényli, hogy lecseréljem a belsejét. Talán más szűrő más nyomáson átenged CO2-t (?) nem tudom.
 
Miért vetted ki a gyári labdákat? Indokolt volt vagy csak eleve azzal kezdted? Nálam teljesen jó volt a gyári tartalom. 100%-os a beoldás. Nem is értem mi igényli, hogy lecseréljem a belsejét. Talán más szűrő más nyomáson átenged CO2-t (?) nem tudom.

Szia én is kicseréltem!
Szürő jbl1902e
Bypass én magam csináltam az aquamedic1000 hez
Láthatóan köpködte a buborékokat a lilypipenál!!
Most hogy kicseréltem dryvitra nem csinálja! S érdekes módon nem is levegösödik nem lehet hallani hogy csurog!!!
De ha jársz a Ga emeletén az egyik nagyban is aqua medic van gyári töltettel! Nézz rá! Ott is eregeti szépen a buborékokat! Tehát sok neki a eheim2080 as!
De anugy kinek mi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Lecsavaráshoz 42-es kulcs helyett ajánlom mindenki figyelmébe az IKEA-s törülközőakasztót. Behelyezve és óvatosan összehúzva remek villáskulcs helyettesítő és nem sérti meg a műanyagot.

Csőfogó egy kis papírtörlővel és már nem is kell aggódni a műanyag miatt. Azt sem tudtam, hogy 42-es a mérete :p
 
Nekem is köpködi a buborékokat. Kb 15 másodpercenként néhányat. Ha gyorsabbra veszem akkor gyakrabban.
Viszont teljesen csendes ettől eltekintve.
Van még ötletem, úgyhogy nem adom fel.
 
Nekem is köpködi a buborékokat. Kb 15 másodpercenként néhányat. Ha gyorsabbra veszem akkor gyakrabban.
Viszont teljesen csendes ettől eltekintve.
Van még ötletem, úgyhogy nem adom fel.
Szia én is kicseréltem!
Szürő jbl1902e
Bypass én magam csináltam az aquamedic1000 hez
Láthatóan köpködte a buborékokat a lilypipenál!!
Most hogy kicseréltem dryvitra nem csinálja! S érdekes módon nem is levegösödik nem lehet hallani hogy csurog!!!
De ha jársz a Ga emeletén az egyik nagyban is aqua medic van gyári töltettel! Nézz rá! Ott is eregeti szépen a buborékokat! Tehát sok neki a eheim2080 as!
De anugy kinek mi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mekkora gáztér alakul ki nektek a tartályba? Godolok itt arra a 2-3 ujjnyi CO2-re ami beoldatlanul ott van a tartály tetején. Olyan hosszú a reaktor, hogy nem értem mitől megy tovább beoldatlanul. Fektetve vagy állítva van?
 
Próbáltam függőlegesen és picit megdöntve is. Nem igazán alakul ki, mert rögtön kimegy a bubi amint eléri a kijáratot.
Egyébként most teszt idejére egy 800l/h szűrő van rajta, 2bar nyomással a reduktornál.
 
Nekem is köpködi a buborékokat. Kb 15 másodpercenként néhányat. Ha gyorsabbra veszem akkor gyakrabban.
Viszont teljesen csendes ettől eltekintve.
Van még ötletem, úgyhogy nem adom fel.

El van döntve egy picit? Ne legyen függőleges.
 
Próbáltam függőlegesen és picit megdöntve is. Nem igazán alakul ki, mert rögtön kimegy a bubi amint eléri a kijáratot.
Egyébként most teszt idejére egy 800l/h szűrő van rajta, 2bar nyomással a reduktornál.
És ha a bypasst megnyitod, hogy feleződjön a hozam?
 
Nálam hogy cserélve lett a beltartalom nincs semmi gáztér se hang+ egy bypasst rávarázsoltqm! A képen még gyári cuccal!5b08028cd5ba79f7132c5c71762f3731.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A fórum olvasása utána fel voltam készülve, hogy sok bajom lesz az Aquamedic 1000 indításával.
Így már alapból tettem teflon szalagot a CO2 és levegő szelephez, bilincset a vizes csatlakozókra.

Pozitív volt a csalódás, mert csak egy helyen csöpögött:
A csőlezáró óriás csavarnál, amit elég volt kézzel megszorítani még szerszám se kellett hozzá.

Remélem a CO2 beoldással is ilyen pozitív leszek, majd beszámok róla.
 
Back
Oldal tetejére