• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arrecife Verde

Tegnap történt egy kis tisztogatás. Mondhatom, az elektromos fogkefével kövek sikálása a "kedvenc" időtöltéseim közé tartozik :):) Nem nagy az akva, de a kefe teljesen lemerült mire végeztem. Úgy, hogy így is még maradt pár hely ahol ráférne egy kis tisztogatás a kövekre, de az majd hétközben vagy jövő hétvégén. El lehet vele tölteni elég sok időd az egyszer biztos. Viszont az üvegen abszolúte semmi nyoma az algának. A staurogyne alsó levelei kicsit foszlanak pontalgásodás közepette, illetve továbbra sem aktívkodja el a dolgot, növekedés terén. Kedves kis állataim egy-egy tő parvulát mindig kikapálnak, hogy legyen mit ültetnem. De talán hamarosan meggyökereznek rendesen és onnét már nem lesz esélyük kiásni. A többiek köszönik szépen megvannak ;)
Már múltkor be akartam írni ide a naplómba, amit az egyik szűrő tisztításnál vettem észre. Gondolom mindenkinél előfordult, hogy bizonyos használati idő után tömődik a szűrő és egyre lassabb lesz a vízforgatás. Ezzel nincs is gond, kis tisztítás és minden a régi. Én is így tettem, átmostam a tartályban lévő szűrőanyagokat, perlont cseréltem, viszont a teljesítmény nem változott. Hirtelen nem értettem a szituációt, viszont fogtam magam és átmostam a csöveket, üveg ki/befolyókat valamint a csatlakozófejet is a szűrőhöz (TetraEX800). Láss csodát minden a régi, újra megfelelő teljesítményt produkál a szűrő. Ennek fényében tegnap is már csak a csövezést és a csatlakozókat tisztítottam, magát a tartályt békén hagytam, amúgy sem terveztem 1-2 hónapnál sűrűbben takarítani. Ez most is visszaállította a dolgokat és megfelelő teljesítménnyel üzemel ismét a szűrő (y)
 
Tegnap történt egy kis tisztogatás. Mondhatom, az elektromos fogkefével kövek sikálása a "kedvenc" időtöltéseim közé tartozik :):) Nem nagy az akva, de a kefe teljesen lemerült mire végeztem. Úgy, hogy így is még maradt pár hely ahol ráférne egy kis tisztogatás a kövekre, de az majd hétközben vagy jövő hétvégén. El lehet vele tölteni elég sok időd az egyszer biztos. Viszont az üvegen abszolúte semmi nyoma az algának. A staurogyne alsó levelei kicsit foszlanak pontalgásodás közepette, illetve továbbra sem aktívkodja el a dolgot, növekedés terén. Kedves kis állataim egy-egy tő parvulát mindig kikapálnak, hogy legyen mit ültetnem. De talán hamarosan meggyökereznek rendesen és onnét már nem lesz esélyük kiásni. A többiek köszönik szépen megvannak ;)
Már múltkor be akartam írni ide a naplómba, amit az egyik szűrő tisztításnál vettem észre. Gondolom mindenkinél előfordult, hogy bizonyos használati idő után tömődik a szűrő és egyre lassabb lesz a vízforgatás. Ezzel nincs is gond, kis tisztítás és minden a régi. Én is így tettem, átmostam a tartályban lévő szűrőanyagokat, perlont cseréltem, viszont a teljesítmény nem változott. Hirtelen nem értettem a szituációt, viszont fogtam magam és átmostam a csöveket, üveg ki/befolyókat valamint a csatlakozófejet is a szűrőhöz (TetraEX800). Láss csodát minden a régi, újra megfelelő teljesítményt produkál a szűrő. Ennek fényében tegnap is már csak a csövezést és a csatlakozókat tisztítottam, magát a tartályt békén hagytam, amúgy sem terveztem 1-2 hónapnál sűrűbben takarítani. Ez most is visszaállította a dolgokat és megfelelő teljesítménnyel üzemel ismét a szűrő (y)

A csöveket legalább havonta kell pucolni, eszméletlen, milyen dugulást okoz a benne rekedő baci...
Ez nekem is nagy tantusz volt anno. :)
 
Rászántam magam és befektettem egy erősebb pilácsba. 4x24es Odyssea-ra esett a választás és így már mehet a pirítás ezerrel:D:woot:.
A fénycsöveket cseréltem Sylvania-ra, igaz az egyikkel van egy kis probléma, de ezt már jeleztem a srácoknak a GA oldalon.
Viszont egyből a segítségeteket szeretném kérni. 3 csővel világítsak egyforma óraszámot vagy inkább próbáljam be mind a négyet és kettesével elcsúsztatott idősávban világítsak(elején kettő, majd nagy, aztán ismét csak kettő)?
Valamint ha a három csöves verzióra esik a választás akkor melyik foglalat maradjon ki? Jelenleg úgy szereltem be, hogy hátulról a második üres és csak három világít.
Amúgy perpill 15 centire támaszkodik az akva felett a lámpa, a függesztés majd csak a jövőben lesz sajnos megoldható.
 
Nincs jelentősége, hogy melyikben nincs világítótest. Amúgy nálad a következő van
63 l x 0.280= 17,64 gallon

96 W/ 17.64 gallon= 5.44 WPG 4-4.5 óra világítási idő. Ez szerintem neked sok!
72 W/ 17.64 g= 4.08 WPG kb. 6 óra világítás. Már a határ eset ebben a helyzetben.
48 W/ 17.64 g=2.72 WPG 8,5-9 óra megvilágítás enged a rendszer!


Peti gondold át és szerintem tudni fogod a választ!:)
 
Nincs jelentősége, hogy melyikben nincs világítótest. Amúgy nálad a következő van
63 l x 0.280= 17,64 gallon

96 W/ 17.64 gallon= 5.44 WPG 4-4.5 óra világítási idő. Ez szerintem neked sok!
72 W/ 17.64 g= 4.08 WPG kb. 6 óra világítás. Már a határ eset ebben a helyzetben.
48 W/ 17.64 g=2.72 WPG 8,5-9 óra megvilágítás enged a rendszer!


Peti gondold át és szerintem tudni fogod a választ!:)
Köszönöm a számolást, ezen már én is matekoltam egy kicsit :) De ugye a háromcsövessel és a négycsöves verzió elcsúsztatásával is el lehet érni a megfelelő számot. Na de marad szerintem a három cső hét órás periódusban, amúgy is így szereltem össze elsőkörben. Valamint @outside_agency is ezt ajánlotta. Aztán majd meglátom, hogy a növények miként reagálnak a fejleményekre. Az elkövetkezendő napokban úgysem leszek akvárium közelben, úgyhogy a tápozás is másnak a feladata lesz, de legalább amikor visszaérek jövő hét közepén arra már talán érződik a plusz fény hatása, természetesen jó értelemben :p
 
Pár napos távollétet követően kíváncsian vártam tegnap a fejleményeket. Ami örömteli volt az a növények dúsulása. Hétvégére érik már egy ollócsattogtatás. Szinte mindegyik növényen van mit visszavágni, vagy épp ritkítani. A változásokról majd mindenképp teszek fel képeket. Ami viszont szomorúságra adott okot az az egyik Espei és egy Amano vízen kívül tartott futóversenye... Sajnálatos módon elhalálozásos száradás lett az eredménye:cry: A kiugrás okát nem tudom. Max az új lámpa villogása zavarhatta őket, ugyanis más nem változott az elmúlt pár napban.
Növényes téren az egyetlen problémám, hogy bal oldalon a blyxa előtt ismételten kezd kikopni a parvula :( Ha hétvégén ritkítom a tennelust és átültetek egy két tövet, az szerintetek jól mutatna, vagy tervezzek oda más növényt? Azért tudok átültetni jópár tövet, mert ahogy az indák segítségével terjeszkedik, nem mindegyiket tudta megvetni a talajban és így könnyedén ki tudom csipeszezni. Korábban felmerült már ez a kérdés, de most ismét aktuális :):) Ha ma lesz időm akkor lövök róla egy képet és úgy talán jobban látni mire is gondolok.

Korábbi 2x24-es világításomat meg eladásra szánom. Gondoltam itt is megemlítem, de természetesen a vonatkozó topikba is meghirdetem.

Köszönöm, hogy benéztél;)
 
Vasárnap megtörtént a növények vágása. Az MC-t jobbára csak az akvárium frontüvegénél kellett nyírni, mivel ahogy halad felfelé a dombon arra még vékonyabb a réteg és ezért nem akartam ott túl korán kurtítani. Neki kifejezetten jót tett a fényerő növelés, azon a helyeken is hozza a szép hajtásokat ahol eddig gyengélkedett. Úgy döntöttem, hogy a Stau Repens-t is visszavágom, mivel inkább csak a pontalgásodásban és a levéldobálásban jeleskedett, nemigazán akarta hozni az új hajtásokat. Talán a visszavágás segít rajta. Így legalább a levágott felső részekből bokrosítottam egy kicsit. A legnagyobb öröm ami fogadott, hogy két nap alatt egyet sem ástak ki az állatkák(y), ugyanis nálam nagyon könnyen feljön ez a típus, az újraültetést követően. Remélem a jobb oldalon is rendbe jön, ugyanis ott volt leginkább beteges. Tenellus dúsul, ezért kapott egy toppolást, valamint a levegőben lévő még gyökeret nem eresztett új hajtásokat levágtam, mert már kezdett sűrű lenni. Túloldalon a Blyxa is a ritkítás sorsára jutott. Parvula hátul középen jól van, kapott is egy kis nyírást, viszont a bal oldal még mindig gyengélkedik.
Befejezésképpen pedig jöjjön pár kép. Telóval készültek, próbáltam egy kicsit játszani a színekkel is, remélem nem estem túlzásba :D
26872456941_5fa63c8811_o.jpgMájus 10 by Péter Gáncs, on Flickr
26846153522_16a77fe825_o.jpgMájus 10 by Péter Gáncs, on Flickr
26334879994_550fe0ae65_c.jpgMájus 10 by Péter Gáncs, on Flickr
26940533645_3a5905f96d_o.jpgMájus 10 by Péter Gáncs, on Flickr
26940536385_36b32548cc_o.jpgMájus 10 by Péter Gáncs, on Flickr
 
A mai este zárásaként igyekszem megosztani veletek egy kis slow-motion videót. Mozgóképet eddig még nem posztoltam remélem menni fog ez is a Flickr segítségével.
DoAqua in business címmel :) Kis háttérinfó... fél percnél nézetváltás ;)
26907647596_6d968ea921_o.jpgDoAqua by Péter Gáncs, on Flickr
Amíg a gép dolgozott, konvertált és feltöltött addig gyors mértem pár vízparamétert :):) Ma volt egy kis RO-s GH+-os (50TDS) vízcsere így jöttek ki ezen értékek. PH: 6,7 KH: 6 GH: 5 TDS 130 Utóbbi hétvégére tuti felcsúszik 200 fölé, már csak megszokásból is :)
Köszönöm, hogy benéztél!
 
Nagyon szép. tetszenek a részletek. a köveket is eltaláltad szépen. csak így tovább. És persze várjuk a videókat - Nagyon szeretjük őket.

Egy megjegyzés így a részemről: baloldalt a két kő találkozásához én el tudnék képzelni egy kis Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' Növénykét. ez tényleg pici és mutatós. :) oké ez csak egy ötlet.
 
Nagyon szép. tetszenek a részletek. a köveket is eltaláltad szépen. csak így tovább. És persze várjuk a videókat - Nagyon szeretjük őket.

Egy megjegyzés így a részemről: baloldalt a két kő találkozásához én el tudnék képzelni egy kis Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' Növénykét. ez tényleg pici és mutatós. :) oké ez csak egy ötlet.
Köszönöm a dicsérő szavakat. Tervben van egy egész alakos videó készítése az akváriumról, remélem hamarosan jut rá idő.
Az észrevételed teljesen jogos.(y) Szemezek már én is ezzel a növénykével illet a társával is (Wavy Leaf). Az egyetlen indok ami eddig visszatartott, hogy a felső kő tisztán tartását eddig kis trükkel oldottam meg :) Ugyanis a felső követ könnyedén ki tudom venni és így az esetleges algásodástól egyszerűbben meg tudtam szabadulni.:whistle: Valamint a visszahelyezése sem okoz nehézségeket. Viszont ha berakok oda a nyílásba egy növényt akkor ez a kényelmi opció megszűnik. Mindenképp fejben tartom az ötletet és lehet beruházok egy ilyen növénykére ;)
 
Köszönöm a dicsérő szavakat. Tervben van egy egész alakos videó készítése az akváriumról, remélem hamarosan jut rá idő.
Az észrevételed teljesen jogos.(y) Szemezek már én is ezzel a növénykével illet a társával is (Wavy Leaf). Az egyetlen indok ami eddig visszatartott, hogy a felső kő tisztán tartását eddig kis trükkel oldottam meg :) Ugyanis a felső követ könnyedén ki tudom venni és így az esetleges algásodástól egyszerűbben meg tudtam szabadulni.:whistle: Valamint a visszahelyezése sem okoz nehézségeket. Viszont ha berakok oda a nyílásba egy növényt akkor ez a kényelmi opció megszűnik. Mindenképp fejben tartom az ötletet és lehet beruházok egy ilyen növénykére ;)


Egy icipici csepp ragasztó az alsó köre arra óvatosan a növényke és arra mehetne száradás utána a felső kő. Ez még plusz jó is mert így el van tüntetve a teljes gyökérzet ... :)
 
Egy icipici csepp ragasztó az alsó köre arra óvatosan a növényke és arra mehetne száradás utána a felső kő. Ez még plusz jó is mert így el van tüntetve a teljes gyökérzet ... :)
Egy próbát megér. A következő rendelésben szerintem ott lesz a növény ;) Köszönöm mégegyszer az ötletet (y) Víz alatt még nem ragasztottam, de minden ki kell egyszer próbálni :)
 
Egy próbát megér. A következő rendelésben szerintem ott lesz a növény ;) Köszönöm mégegyszer az ötletet (y) Víz alatt még nem ragasztottam, de minden ki kell egyszer próbálni :)
Hajrá sok sikert! Max leszívod addig egy pillanatra. vizes felületen nagyon gyorsan köt csak vigyázz mert fehéres lesz szóval úgy csináld hogy esztétikus legyen.
 
Ma volt egy kis időm és lőttem pár fotót telóval. Továbbra sem a legjobbak, sajnos csak ez áll rendelkezésre :) Van egy fotómasinám, de abból eddig nem tudtam értelmes beállításokkal megfelelő képeket kiharcolni....:confused: (nem vagyok egy nagy fotós)
@Dannó tanácsára eszközöltem egy kis növény rendelést. A bal oldalon található két nagy kő közötti hézagba érkezik egy kis Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' ha minden jólmegy.(y) Ha a srácokkal összejön a rendelés, akkor jövő héten ültetésre azaz ragasztásra kerül.
Mértem pár vízparamétert is. A TDS egy vízcserét követően nagyon gyorsan felmegy. Jelenleg is 190 körül tart. Keménységet illetően viszont tanácsot szeretnék kérni, ugyanis perpill a GH 7, KH 9. Javítsatok ki ha tévednék, de ennek az aránynak nem épp fordítva kellene lennie...? Amíg nem használtam RO-t addig ez így is volt. A GH általában egy értékkel volt több, mint a KH. Vasárnap tartottam egy vízcserét, 20 liter 50TDS-ű vízzel. Egy kicsit mindig próbálom visszasózni az RO vizet GH+-szal, így jön ki az 50, amúgy 20 körül van az, ami a készülékből lefolyik. Ennek ellenére a KH mindig több. Ennyivel jobban nyomnák a kövek a KH-t, mint a GH-t vagy ez mitől lehet? Bármi ötlettel bombázhattok ;)
A fotózás idejére feldobtam pluszba 2x24wattot világításnak így átmenetileg 5 csővel pörköltem.:snaphappy::cool:
Nah és akkor a képek
Panda banda :):)
26473336034_773065e551_h.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Jobb
26473338444_5a968eb204_h.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Bal
27045925186_7c6d055828_h.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
Szemből
27045954526_af741de0bf_h.jpgimage by Péter Gáncs, on Flickr
 
Még mindig mutatós.... (y)

Hízelgő a nevem az írásodban.... :happy:
Látom van még egy kis patina a köveken. Majd szépen eltünk és akkor igazán ütős szinei lesznek ezeknek a köveknek ahogy nézem. Jó választás ;)
A fotómasina ha már említésre kerűlt, ha szeretnéd segítek. Bár sok infó van fent a megfelelő topicban.

Na jó és két kérdés a végére.:

A panda , hogy viszonyúl a gyephez? Nem gázos vele dolgozni?

Lehet csak én siklottam el felette de rákok vannak / lesznek?

( ezt csak így zárójelbe: mi a véleményed a difiről? Tervezek egy ilyet beszerezni mert ez a márka - ár kompromisszum alapon még szóba jöhet és persze egész mutatós is...)
 
Még mindig mutatós.... (y)

Hízelgő a nevem az írásodban.... :happy:
Látom van még egy kis patina a köveken. Majd szépen eltünk és akkor igazán ütős szinei lesznek ezeknek a köveknek ahogy nézem. Jó választás ;)
A fotómasina ha már említésre kerűlt, ha szeretnéd segítek. Bár sok infó van fent a megfelelő topicban.

Na jó és két kérdés a végére.:

A panda , hogy viszonyúl a gyephez? Nem gázos vele dolgozni?

Lehet csak én siklottam el felette de rákok vannak / lesznek?

( ezt csak így zárójelbe: mi a véleményed a difiről? Tervezek egy ilyet beszerezni mert ez a márka - ár kompromisszum alapon még szóba jöhet és persze egész mutatós is...)
Először is köszönöm szépen, igyekszem ;) A neved említése alap volt, hisz veled tárgyaltuk pár hozzászólással feljebb a növényes témát. Jól látod a köveken vannak oda nem illő dolgok (alga). Hétvégén csak ennyi futotta a türelmemből :) Nem épp a legérdekfeszítőbb művelet. Ültetni és ollózni jobban szeretek :D Tervben van egy hétközi vízcsere is, akkor lehet nekiállok még egy kicsit az elektromos fogkefével tisztogatni őket. Jelenleg nekem ez a kőtípus a kedvencem. Majd egyszer lehet kipróbálok egy másikat is, de most még biztos hogy marad ez. Egy hátránya van, hogy keményíti a vizet...
A fényképezőgép egy legalább 7 éves tákolmány, szóval sok mindent nem várok tőle. De elkezdem majd olvasgatni a megfelelő fórumot, aztán talán-talán sikerül pár infót összegyűjteni.
A pandák már bő egy éve megvannak. Korábban már a harmincas kockában is tevékenykedtek. Az akkori halválasztás során párom ragaszkodott hozzá, hogy legyen ilyen halunk és nem ellenkeztem, mivel nekem is tetszenek:D Az tény, hogy az általad említett probléma miatt, ezt a halat nem kifejezetten ajánlják gyephez, mivel könnyedén kitúrja munka közben. Ennek ellenére egy szavam se lehet rájuk. Viszont arra ügyeltem, hogy sok esély erre ne adjak nekik. Amikor összeraktam ezt az akváriumot, akkor is ha jól emlékszem két hetet vártam mire ők bekerültek. Így volt esélye a növényeknek gyökérzetük megerősítésére. Most meg már abszolút nem bántják a gyepet. Inkább a puha MC szoktak sütkérezni:ROFLMAO: Egyedül akkor volt kis gondom, amikor a kikopott parvula helyére ültettem a pótlást (szintén parvulát). Nah akkor rendszeresen kijött egy-egy csomó, viszont az nem tudom biztosra mondani, hogy ez a pandák műve volt-e vagy inkább a sziámi algaevő - amano társulaté. Ezzel félig válaszoltam is a következő kérdésedre.
Jelenleg amano és red cherry(vagy sakura) rákocskáim vannak. Előbbi a megbízható és jól ismert takarító képességei miatt, utóbbi pedig csak tetszésből :) Amanok létszáma stagnál, a másikak viszont pörögnek ezerrel. Ha végigpásztázom az akváriumot mindig találok szinte minden méretben egy-egy piros rákocskát.
Végül a difi... Röviden: nagyon jó választás, megéri, észrevehető a különbség :) Kicsit bővebben elmondhatom, hogy birtokomban van egy ilyen difi is http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-japan-diffuzor-kozepes.html Korábban ezt használtam, illetve egy a kicsi kínaiaktól rendelt nano difi-t is. Utóbbi nem volt az igazi, méretre is kellett már egy nagyobb. A japán difihez képes az Ada music sokkal jobban apróbb bubikkal porlaszt ugyanannál a bubiszámnál. Valamint az Ada szinte egész felületen üzemel, a Japán difinél viszont sokszor csak a szélein engedte át a cuccot és ott is sokszor nagyobb méretű bubikkal. Ezért az Ada-t használom. Nem tudom mennyire számít, de megjelenésre is az ADA a nyerő. Tisztítani este szoktam amikor már amúgy sem pöfög. Belerakva a tisztítóoldatba általában még aznap este vagy másnap reggel vissza is tudom rakni, hogy a másnapi indításkor már üzemben legyen. Tény hogy erre nehezebb feltenni a műanyag csövet, de ezt úgy oldottam meg, hogy a difin nekem mindig fixen rajta van. Inkább ahol az akváriumból kivezető U üveghez csatlakozik a műanyag cső ott szedem szét, mivel az U-ra könnyebben rámegy a cső.

Remélem sikerült minden felmerült kérdésre válaszolnom. Ha bármi más eszedbe jut akkor csak kivele ;)
 
A hét második felében sajnos megadta magát az alig egy hónapos 4x24es quad lámpa egyik betápja:mad:. Próbálgatásokat követően rájöttem, hogy a dugalj és a csavaros elválasztó közötti rész romlott el. Jeleztem a hibát a megfelelő helyre, remélem sikerül megoldást találni a dologra ugyanis a plusz fényforrás tényleg jót tett a növények fejlődésének :)
 
Back
Oldal tetejére