• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az új kecó - 180l

Horimate

Tapasztalt kertész
Üdvözlök mindenkit aki benézett a naplómba!

Hosszú idő után újragondoltam a meglévő akváriumot. Rettentő nagy volt már a gaz a régiben, karbantarthatatlanná vált gyakorlatilag. Addig addig piszkáltam az agyam, míg eldöntöttem, átalakítom. Tetszett a már korábban is preferált stílus, ez a fákkal, kövekkel kombinált ryuboku irányzat. Rengetek meglévő cuccom volt,de az elképzelt új kompozícióhoz, keltet egy két dolgot beszereznem, mint például egy nagyobb darab új red-moor dekorfa, pár kiló dragon kavics, egy kis világos színű homok, meg néhány fajta növény.
Mindenképpen valamilyen homokpados verziót képzeltem el, régóta szerettem volna már egy ilyent. Ennek az egyik oka, hogy nagyon szeretem a páncélos harcsákat (tudom sokan nem ajánlják növényesbe), nagyon tetszik amikor túrnak és keresik az élelmet. Ezen a homokon megtehetik... :D Gondolom, hogy előbb utóbb összetúrják majd, de van elég pót homok, majd időnként leszívom aztán cserélem...
A növényeknek szánt talajt nem cseréltem le, csak jól átmostam és kicsit forraltam, maradt a JBL Manado. Dombot nem lehet építeni belőle, vagyis nem marad meg, de máskülönben nekem bajom nem volt vele eddig sem.

A meglévő akvárium víz jó részét leszívtam, perlonon és papírtörlőn keresztül szűrve. Egy rész ment egy nagy hordóba, amibe a halak is vannak azóta, egy része meg vödrökbe, ez ment vissza az újraindított akvába, kis baciturbó miatt. Volt még ilyen BioDigest baci esszenciám, azt is bele nyomtam... :D

Mindez fel lett töltve RO és kezelt csapvíz kombóval kb 70-30%-ban.

Beszereztem még egy ilyen újfajta JBL ProFlora Direct CO2 Atomizer-t a régi műanyag házas belső helyett. Remélem beválik, egyenlőre jónak tűnik. Igazából nem tudom még hogy jól állítottam-e be a bubi számot, majd figyelgetnem kell. A drop-checker kicsit még sötétes zöld, lehet csavarnom kell majd rajta.

Élőlény még nincs benne, 1db kicsi vad Red-Cherry kivitelével. Ő valahogy bele került, gondolom a régi akva vizével, de kiszedni nem igazán tudom, remélem megússza.
Igazából a szűrők be vannak járatva, az egyik került vissza, a másik a halaknál forgatja a vizet. Ezt majd csak akkor tudom visszarakni, ha már a halak is mehetnek.

Egy pár technikai adat:

Üzembe helyezés dátuma: 2015/11/29
Méret: 100x40x45 (180l)
Szűrés: HAGEN Fluval 404 külső - 1300 l/h + JBL CrystalProfi e700 700l/h külső (mindkettőben Siporax és Filterlith és Eheim SubstratPro)
Fűtés: EHEIM Jager 150W /25 fok/
Világítás: Tetőbe épített 2x39W T5 fénycső (napi 8 óra) (van még beépítve +2x39W, de egyenlőre nem merem bekapcsolni)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus - kb. 2,5L
Aljzat: JBL Manado - kb 20L
Dekoráció: Red Moor fa, dragon kő, világos homok
Vízcsere: eleinte hetente kb 50%, utána hetente 30% (korábban ez bevált)
Növények trágyázása: Green Aqua Micro-Macro 5-5 ml/nap, Easy Carbo 3 ml/nap
CO2: 2kg-os palack, reduktor-tűszelep-mágnesszelep egybeépítve, fent említett in-line Atomizer

Növények:
Eleocharis parvula
Rotala rotundifolia
Anubias barteri v.nana
Pogostemon Erectus
Rotala Bonsai
Lilaeopsis mauritiana
Microsorum pteropus Narrow

Így elsőre nagyjából ennyi, most beszúrok pár képet a készülődésről és az 1 napos végeredményről.

Kezdés
23133501270_14698aed32_h.jpg

Az asszony nem örült...
22802131283_bbd14a9065_h.jpg

AZ elképzelésem szárazon
22802141013_3e49e48820_h.jpg
23061339479_168af83f30_h.jpg

Félkészen
23346779291_039aab1331_h.jpg

És a "kész" állapot:
23403160246_aa2587ec56_h.jpg


Sajnos fotózni nem tudok és jó gépem sincs, elnézésetek kérem.
A nagy kő a fák tetején csak súly... :D A technika elrendezése (szűrő ki-befolyó, fűtő csak ideiglenes, változtatni fogok rajta)

Akinek van észrevétele, akár rossz, akár jó, de építő jellegű, azt szívesen veszem, most még bármit lehet változtatni szinte. Amit én még elképzeltem, hogy egy közepes red-moor fát még betennék a homokpadra benyúlve, és pár apró kődarabot, hogy kicsit összemossa a látványt.

Hát ennyi! :)
 
Üdvözlök mindenkit aki benézett a naplómba!

Hosszú idő után újragondoltam a meglévő akváriumot. Rettentő nagy volt már a gaz a régiben, karbantarthatatlanná vált gyakorlatilag. Addig addig piszkáltam az agyam, míg eldöntöttem, átalakítom. Tetszett a már korábban is preferált stílus, ez a fákkal, kövekkel kombinált ryuboku irányzat. Rengetek meglévő cuccom volt,de az elképzelt új kompozícióhoz, keltet egy két dolgot beszereznem, mint például egy nagyobb darab új red-moor dekorfa, pár kiló dragon kavics, egy kis világos színű homok, meg néhány fajta növény.
Mindenképpen valamilyen homokpados verziót képzeltem el, régóta szerettem volna már egy ilyent. Ennek az egyik oka, hogy nagyon szeretem a páncélos harcsákat (tudom sokan nem ajánlják növényesbe), nagyon tetszik amikor túrnak és keresik az élelmet. Ezen a homokon megtehetik... :D Gondolom, hogy előbb utóbb összetúrják majd, de van elég pót homok, majd időnként leszívom aztán cserélem...
A növényeknek szánt talajt nem cseréltem le, csak jól átmostam és kicsit forraltam, maradt a JBL Manado. Dombot nem lehet építeni belőle, vagyis nem marad meg, de máskülönben nekem bajom nem volt vele eddig sem.

A meglévő akvárium víz jó részét leszívtam, perlonon és papírtörlőn keresztül szűrve. Egy rész ment egy nagy hordóba, amibe a halak is vannak azóta, egy része meg vödrökbe, ez ment vissza az újraindított akvába, kis baciturbó miatt. Volt még ilyen BioDigest baci esszenciám, azt is bele nyomtam... :D

Mindez fel lett töltve RO és kezelt csapvíz kombóval kb 70-30%-ban.

Beszereztem még egy ilyen újfajta JBL ProFlora Direct CO2 Atomizer-t a régi műanyag házas belső helyett. Remélem beválik, egyenlőre jónak tűnik. Igazából nem tudom még hogy jól állítottam-e be a bubi számot, majd figyelgetnem kell. A drop-checker kicsit még sötétes zöld, lehet csavarnom kell majd rajta.

Élőlény még nincs benne, 1db kicsi vad Red-Cherry kivitelével. Ő valahogy bele került, gondolom a régi akva vizével, de kiszedni nem igazán tudom, remélem megússza.
Igazából a szűrők be vannak járatva, az egyik került vissza, a másik a halaknál forgatja a vizet. Ezt majd csak akkor tudom visszarakni, ha már a halak is mehetnek.

Egy pár technikai adat:

Üzembe helyezés dátuma: 2015/11/29
Méret: 100x40x45 (180l)
Szűrés: HAGEN Fluval 404 külső - 1300 l/h + JBL CrystalProfi e700 700l/h külső (mindkettőben Siporax és Filterlith és Eheim SubstratPro)
Fűtés: EHEIM Jager 150W /25 fok/
Világítás: Tetőbe épített 2x39W T5 fénycső (napi 8 óra) (van még beépítve +2x39W, de egyenlőre nem merem bekapcsolni)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus - kb. 2,5L
Aljzat: JBL Manado - kb 20L
Dekoráció: Red Moor fa, dragon kő, világos homok
Vízcsere: eleinte hetente kb 50%, utána hetente 30% (korábban ez bevált)
Növények trágyázása: Green Aqua Micro-Macro 5-5 ml/nap, Easy Carbo 3 ml/nap
CO2: 2kg-os palack, reduktor-tűszelep-mágnesszelep egybeépítve, fent említett in-line Atomizer

Növények:
Eleocharis parvula
Rotala rotundifolia
Anubias barteri v.nana
Pogostemon Erectus
Rotala Bonsai
Lilaeopsis mauritiana

Microsorum pteropus Narrow

Így elsőre nagyjából ennyi, most beszúrok pár képet a készülődésről és az 1 napos végeredményről.

Kezdés
View attachment 683

Az asszony nem örült...
View attachment 684

AZ elképzelésem szárazon
View attachment 685
View attachment 686

Félkészen
View attachment 687

És a "kész" állapot:
View attachment 688


Sajnos fotózni nem tudok és jó gépem sincs, elnézésetek kérem.
A nagy kő a fák tetején csak súly... :D A technika elrendezése (szűrő ki-befolyó, fűtő csak ideiglenes, változtatni fogok rajta)

Akinek van észrevétele, akár rossz, akár jó, de építő jellegű, azt szívesen veszem, most még bármit lehet változtatni szinte. Amit én még elképzeltem, hogy egy közepes red-moor fát még betennék a homokpadra benyúlve, és pár apró kődarabot, hogy kicsit összemossa a látványt.

Hát ennyi! :)

VERY GOOOD!!!!! :D dióhéjban ennyi... ;)
 
Nalam manado van a nagy 350-ben, es remekul mukodik. Tisztitasnal szeret rarakodni a novenyek leveleire, de egy kis finom pockolessel lejon (pl hurkapalcaval).
Amugy szep akva, szep inditas. :)
Viszont a hagen szurovel kapcsolatban kerdeznek.
Neked hogy valt be? Van egy 303-as kulso szurom meg az oskorbol, es lehet beuzemelnem, mert a fentebb emlitett tanknal mar combositanom kene a szurest (halas is, nem csak novenyes).
 
Üdv a táborban!;) Kíváncsi leszek a tapasztalataidra, én szeretem.
Az akva amúgy tetszik, csak egy dolgot hiányolok: az a gyönyörű microsorum bokor hova lett?

A bokor itt pihen az asztal alatt egy nagy lavórban. Nem nagyon illett a képbe :D
El fogom ajándékozni, először itt ismerősök között, ha nem akkor szélesebb körben.

És köszönöm!
 
Nalam manado van a nagy 350-ben, es remekul mukodik. Tisztitasnal szeret rarakodni a novenyek leveleire, de egy kis finom pockolessel lejon (pl hurkapalcaval).
Amugy szep akva, szep inditas. :)
Viszont a hagen szurovel kapcsolatban kerdeznek.
Neked hogy valt be? Van egy 303-as kulso szurom meg az oskorbol, es lehet beuzemelnem, mert a fentebb emlitett tanknal mar combositanom kene a szurest (halas is, nem csak novenyes).


Köszönöm!

A szűrőt én is használtan vettem 2012-ben, szóval nem tudom mennyit ment előtte. Ezt azért mondom mert rotort kellett cserélnem kb. 1 évvel ezelőtt, már nagyon hangos volt.
Csövei az átlagostól eltérőek, ilyen flexibilis fajta. Aqua-stop rendszerű, tehát el lehet zárni. Viszonylag halkan dolgozik az új rotorral. Vízfolyási problémáim nem voltak (kopp-kopp) eddig, én a gumi tömítéseket ápolni szoktam.
Ha van, szerintem használd csak egy ideig oda kell rá figyelni, ha öreg ki tudja mi van vele... :D Ha van konkrét kérdésed írd meg...
 
Back
Oldal tetejére