• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Persze, használok. Gh8-Kh4. Nagyjából.

APT 1 zero. 6ml/nap. Nitrátot nem kapnak, egy kevés foszfátot pótolok, 1ml/nap. Carbót kizárólag a moha írására, ha látni akarom a köveket. CO2, DIY reaktor.

A baloldali az Rotala colorata. Metszésből kaptam @mmccannon Marytől. Itt már egy kicsit túlpirult. Igazából rózsaszínes piros. A jobb oldalon Rotala butterfly van, az főként a fejeknél rózsaszínű, egyébként sárga és világoszöld. Ez is Marytől van. Mögötte átsejlik a Rotala blood red, ami magasabb nitrát mellett is vörös lesz. Ez idehaza nem kapható. Én @scarp -tól vettem, aki Németországból vásárolt pár szálat nagy nehezen.

Hajlamosak elterülni, ha sok a fény. A H'ra nagyon hamar fekszik. A Colorata viszonylag sokat megy felfelé, a Blood red hamarabb fekszik, de átmenet a H'ra és a Colorata közt terülés szempontjából. A Butterfly az csak felfelé megy a tapasztalataim szerint. Gyorsaságban a Colorata a legdurvább, utána jön a Blood red, H'ra, és Butterfly, ami már viszonylag lassabb. Én ezt a 4 fajtát tartottam eddig, amióta van Blood red, azóta nem tartok H'ra-t.

Köszi a kimerítő választ. A foszfátnál mit jelent az 1 ml/nap? kb. hány mg/L (ppm) ?
Érdekesek ezek a Rotalák. Nem akarom szétoffolni a naplót, de a jobb szemléltetés végett berakom a két különböző zöld Rotaláról a képeket.
Két szálból indult mind a kettő...
 

Attachments

  • 1J0A3330.jpg
    1J0A3330.jpg
    522.6 KB · Megtekintések: 18
  • 1J0A3332.jpg
    1J0A3332.jpg
    213 KB · Megtekintések: 18
Csinos kis kert :love: 👍 A neonon meg a peti helyett valami apróbb lakó sokat segítene az arányokon.
De mekkora változás van az utolsó dec kép óta! Látszik, hogy nem csak a beiglivel foglalkoztál az ünnepek körül :D🏆🐠
Köszönöm. 🙂
A fotó miatt 2 Chihi ült az üvegen. Meg letakartam fotokartonnal a széleket, hogy értelmeset csináljon a telefon. És kellett volna még egy hét a rotala blood rednek, hogy a nyírás pont jó legyen. Kénytelen voltam bent hagyni a nyiszáláskor visszaültetett fejeket, hogy valami kinézete legyen. Emiatt (is) pulisabb a jobb oldali piros szekció. 3 áramszünetet is kaptam januárban, ami miatt kénytelen voltam eseti jelleggel carbót is használni, az itt-ott megjelenő nemkívánt algák miatt. Persze nekünk a fórumon csak 1 hónap volt összekapni, én meg nem akartam régebbi fotót. 🤷
 
Back
Oldal tetejére