• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Belső szűrő cseréje, külső szűrőre!

Gaben06

Nézelődő
Sziasztok. Segítséget és véleményt szeretnék kérni Tőletek.

Kb 3 hónapja indítottam a saját akváriumomat. Bruttó 84l netto 72l 60x35x40. Egy EHEIM AquaBall 130 belső szűrő (2402) szeretnék cserélni, külső szűrőre. Sokat olvasgattam a külső szűrőkről, maradnék az Eheim márkánál.

Véleményeteket kérném a fent részletezett akváriumhoz az alábbi külső szűrő jó választás lenne? Nem szeretnék mellé nyúlni, erős és megbízható csendes szűrőt szeretnék.

EHEIM 2271 Eheim Professionel 4 250 külső szűrő​

 
Sziasztok. Segítséget és véleményt szeretnék kérni Tőletek.

Kb 3 hónapja indítottam a saját akváriumomat. Bruttó 84l netto 72l 60x35x40. Egy EHEIM AquaBall 130 belső szűrő (2402) szeretnék cserélni, külső szűrőre. Sokat olvasgattam a külső szűrőkről, maradnék az Eheim márkánál.

Véleményeteket kérném a fent részletezett akváriumhoz az alábbi külső szűrő jó választás lenne? Nem szeretnék mellé nyúlni, erős és megbízható csendes szűrőt szeretnék.

EHEIM 2271 Eheim Professionel 4 250 külső szűrő​

Szerintem igen.
 
Véleményeteket kérném a fent részletezett akváriumhoz az alábbi külső szűrő jó választás lenne? Nem szeretnék mellé nyúlni, erős és megbízható csendes szűrőt szeretnék.

Szervusz!
Én ezt ajánlom: Eheim 2426 eXperience 350
Egyszerű szerkezet, olcsó, és csendes!
És keress rá a "Szűrő választási segítség" topicra. Ott minden kérdésedre megtalálod a választ! ;)
 
Szervusz!
Én ezt ajánlom: Eheim 2426 eXperience 350
Egyszerű szerkezet, olcsó, és csendes!
És keress rá a "Szűrő választási segítség" topicra. Ott minden kérdésedre megtalálod a választ! ;)
Szia. Köszi az ajánlásod. :)
Igen néztem az Eheim 2426-ot. Nem sokkal nagyobb a teljesítménye, szinte ugyan az az ár.
Viszont nekem jobban bejön a 2271-nél a sötét, fekete csövezés. Meg fotók alapján szerintem jobb anyaghasználat. /Bár ez nem biztos/
Valamint az áram fogyasztása is jóval alacsonyabb.
 
Szia. Köszi az ajánlásod. :)
Igen néztem az Eheim 2426-ot. Nem sokkal nagyobb a teljesítménye, szinte ugyan az az ár.
Viszont nekem jobban bejön a 2271-nél a sötét, fekete csövezés. Meg fotók alapján szerintem jobb anyaghasználat. /Bár ez nem biztos/
Valamint az áram fogyasztása is jóval alacsonyabb.
Látom rosszat másoltam, a típus stimmel, de neked elég a 2424es! Annak mindössze 8w a teljesítménye! ;)
 
Látom rosszat másoltam, a típus stimmel, de neked elég a 2424es! Annak mindössze 8w a teljesítménye! ;)
A 2424? Amikor erről kérdeztem akkor, masik fórumon azt mondták ez nekem kis teljesítményű. A Green Aqua oldalán a szűrőválasztási segédletben 60l akváriumhoz ajánlják.

Ha ez Nekem elég, akkor lehet ezt választanám.
 
Eheim-ből nekem személyes tapasztalatom csak a Prof 3-as szériával van, szóval inkább csak általános szempontok alapján teszek ajánlást.
A GA oldalán van egy kis keveredés az ajánlásoknál, több helyen mást írnak. A 2271-re pl max 64 a szűrő leírásában, az ajánlási táblázatban meg 70-et írnak, de ugyanez van sok más szűrőnél is. A 2271-be a leírása szerint csak 3,5 liter szűrőanyag fér. Szerintem válassz olyat, amibe minimum 4 litert be tudsz pakolni. Ebből a megfontolásból a 2273 tűnik jó választásnak, vagy a másik - neked kevésbé tetsző - szériából a 2424 helyett inkább a 2426.
A GA ajánlás is általában két dolog alapján áll össze, a vízforgatás mennyisége és a szűrőanyag térfogat a mérvadó. Előbbi 10-szerese, utóbbi 5%-a legyen az akvárium bruttó! térfogatának.
A pumpateljesítmény véleményem szerint kevésbé fontos mint a szűrőanyag térfogat, én ezért ajánlottam aszerint.
 
Sziasztok. Lehet nem jó helyre írok, de cím alapján talán ide elfér a kérdés.
Egy Eheim PickUp szivacsos belső szűrőt szeretnék cserélni külső szűrőre.
Viszont nincs mit átraknom a régi szűrőből az újba, így a baci kúltúrának annyi lesz.
Ilyen esetben milyen megoldás lehetséges?
Esetleg tudtok valami GA-ban kapható baci kúltúrat ajanlani amit használhatnék?
 
Sziasztok. Lehet nem jó helyre írok, de cím alapján talán ide elfér a kérdés.
Egy Eheim PickUp szivacsos belső szűrőt szeretnék cserélni külső szűrőre.
Viszont nincs mit átraknom a régi szűrőből az újba, így a baci kúltúrának annyi lesz.
Ilyen esetben milyen megoldás lehetséges?
Esetleg tudtok valami GA-ban kapható baci kúltúrat ajanlani amit használhatnék?
A régi szűrőt egy darabig párhuzamosan működtetni kellene, amíg az új beáll. A folyamatot tudod gyorsítani, ha a belső szűrő szivacsát az új szűrőanyag fölött kinyomkodod, tartalmát rácsöpögteted. Így átkerül valamennyi baktérium, már csak meg kell várni, amíg elszaporodnak. Ha így csinálod, nincs szükség baktérium kultúrára.
 
Back
Oldal tetejére