• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Szerintem sokan egy szót se értettek abból amit pár napja elkezdtem írni mivel nem tudják milyen a Chihiros RGB-je. Én pedig azt feltételeztem igen.

View attachment 61332

Talán fogalmazzuk úgy, hogy nincs RGB-je a Chihirosnak. Egy ADA mikor egy chipbe rakja a 3 szint a végeredmény fehérnek látszik. S megteheti, hogy ugyanazon a lapkán a G-t és a B-t lecsökkenti a Red-et meg feltolja, de csak 10%-al. Ettől minden led fehérnek látszik mert a többi szín is ott van mellette max pár százalékkal alacsonyabban. Magyarán olyan spektrumot hoz létre amilyet akar,

Chihiros RGB-je nem más mint pár színes led összedobálása. Ez is jobb mint a semmi!

S ezt kezdtem el magyarázni, hogy nem látom értelmét így az RGB-nek. De mivel nagyon kevesen láttatok (talán) ilyet így ti az ADA RGB-jét vettétek alapul. Ami normális mert az az igazi.

S ekkor kezdtem el magyarázni, hogy C. RGB-nek így semmi értelme jobb lenne csak pár igazi pirost megtartani. Felesleges a zöld meg a kék mert az a fehérben normális arányban van.

De persze, hogy van értelme egy jobb RGB vagy WRGB lapkát fejleszteni...lássuk mi lesz belőle.

Chihiros RGB-je egy vicc az ADA-hoz képest. Mindenképpen raknék mellé egy A plust. S kicsit kétkedve fogadom a WRGB-t a Chihirostól...de majd meglátjuk. Talán már találni pár tesztvideót a YT-on hisz már forgalmazzák.
Nekem is baratibb az ada feheren vilagito, de minden szint leado valtozata. Hasonlo rgb-t csinaltam En is, de az enyem nem programozhato.
Boritottal mar szet chihiros rgb-t? Nem lehet, hogy a chihirosnak az rgb-je ami rgb, csak egyszeruen chippenkent programozhato, igy elore bekonfigolt szineket ad le?
 
Bennem a hiba, de nekem az első színei jobban tetszenek. Az elsőben a növények zöldek a másodikban sárgák.

Amúgy bittang jó ez a barlang. Gratula. Kár, hogy bontod.
Dehogy is hiba... Az elso kepen valoban szebb a zold, viszont szinte minden zold ugyanolyan zold. Pedig a novenyek meg zoldben is kulomboznek. Ezt az rgb jobban vissza adja. A masik a szikla. Ami eredeti szineben nem kek hanem szurke.
Koszi amugy.
 
Nekem is baratibb az ada feheren vilagito, de minden szint leado valtozata. Hasonlo rgb-t csinaltam En is, de az enyem nem programozhato.
Boritottal mar szet chihiros rgb-t? Nem lehet, hogy a chihirosnak az rgb-je ami rgb, csak egyszeruen chippenkent programozhato, igy elore bekonfigolt szineket ad le?
De jókat írsz, pont ez ugrott be ma, hogy szét kellene szedni és lehet, hogy meglepődnék.


Dehogy is hiba... Az elso kepen valoban szebb a zold, viszont szinte minden zold ugyanolyan zold. Pedig a novenyek meg zoldben is kulomboznek. Ezt az rgb jobban vissza adja. A masik a szikla. Ami eredeti szineben nem kek hanem szurke.
Koszi amugy.
Igen igazad van, ott egységesen zöld minden.
 
De jókat írsz, pont ez ugrott be ma, hogy szét kellene szedni és lehet, hogy meglepődnék.



Igen igazad van, ott egységesen zöld minden.
Ez egy regebbi rgb panelem. Eleg nagy es latni benne kihivast. Vezerlovel mukodik, amit pc-n kell programozni. Ha akarod az rgb mindharom szine vilagit es fehernek latod, ha akarod a ch rgb szineit is letudod vele produkalni. Ha nagyon belecsapsz a lecsoba, ledenkent a piros 50 arnyalata, vagy barmelyik szin barmennyi arnyalatat produkalni tudod vele, es ezt akar egyszerre, akar egyesevel. 256 ledbol all, es barmennyi panelt osszeilleszthetsz. A baj vele, angolul nemtudok, a program amivel konfigolod hasonlo a photoshophoz. Nekem bonyolult.
IMG_20180818_123040.jpg IMG_20180818_123047.jpg
 
Szerintem sokan egy szót se értettek abból amit pár napja elkezdtem írni mivel nem tudják milyen a Chihiros RGB-je. Én pedig azt feltételeztem igen.

View attachment 61332

Talán fogalmazzuk úgy, hogy nincs RGB-je a Chihirosnak. Egy ADA mikor egy chipbe rakja a 3 szint a végeredmény fehérnek látszik. S megteheti, hogy ugyanazon a lapkán a G-t és a B-t lecsökkenti a Red-et meg feltolja, de csak 10%-al. Ettől minden led fehérnek látszik mert a többi szín is ott van mellette max pár százalékkal alacsonyabban. Magyarán olyan spektrumot hoz létre amilyet akar,

Chihiros RGB-je nem más mint pár színes led összedobálása. Ez is jobb mint a semmi!

S ezt kezdtem el magyarázni, hogy nem látom értelmét így az RGB-nek. De mivel nagyon kevesen láttatok (talán) ilyet így ti az ADA RGB-jét vettétek alapul. Ami normális mert az az igazi.

S ekkor kezdtem el magyarázni, hogy C. RGB-nek így semmi értelme jobb lenne csak pár igazi pirost megtartani. Felesleges a zöld meg a kék mert az a fehérben normális arányban van.

De persze, hogy van értelme egy jobb RGB vagy WRGB lapkát fejleszteni...lássuk mi lesz belőle.

Chihiros RGB-je egy vicc az ADA-hoz képest. Mindenképpen raknék mellé egy A plust. S kicsit kétkedve fogadom a WRGB-t a Chihirostól...de majd meglátjuk. Talán már találni pár tesztvideót a YT-on hisz már forgalmazzák.

Nekem segítettél vele, én kifejezetten 45 centis Chihiros rgb-ben gondolkodtam. Már nem annyira ...
Köszi
 
Az új lámpát elküldi nekünk is a gyártó a kövi 1-2 hétben, hogy teszteljük. Ha meg akarjátok majd nézni.
Hááát persze , hogy megszeretnénk [emoji6]
1 magyar nyelvű videóban tudnátok részletezni a tapasztalatokat?
 
Utoljára módosított:
Azta rákerestem a Chihiros-ra, hogy konkrétan mit jelent japánul és kiderült ez egy szimpla női név. Azt vártam, hogy "napfény" vagy "erős lámpa"...ehhez hasonló gagyi megnevezés-t leplez.
Lehet nem jó írányba keresgélek?
https://www.instagram.com/chihiro_chang/
Éljenek a cosplayesek. :D
Gyakori olyan mint nálunk a Kata.
 
Lehet, hogy a GA forgalmazza majd a Chihiros-t? :D :D

Szerintem a jelenlegi rendszer amit a gyártó kitalált nem alkalmas rá, hogy boltban megvásárolható legyen.
Egész addig amíg kínából vám nélkül, szállítási költség nélkül és minden más nélkül meg tudod rendelni, nincs értelme foglalkozni vele.
Ez a márkának sem jó, de maguknak csinálták a problémát. A másik gondom a garancia. Amíg Kínából rendeled elfogadod, hogy a felmerülő hibák esetén valszeg új lámpást veszel.
A boltba meg hoznád vissza, hogy oldjuk meg neked. Na ezt tuti nem.

Ennyiben jobb egy Twinstar, ONF stb.
 
Back
Oldal tetejére