• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Változó, van amit 5600-6500K körüli értékre állítunk, de a legtöbbet egységesen 80% körüli értékre és utána ezt finomhangoljuk.
Tudsz esetleg egy képet csatolni majd a színbeállításokról? Nekem 6500nál még nagyon erős hangolás kell, hogy valami hasonlót sikerüljön kihoznom 🙂
 
Vicces naponta kb 10 emailt kapunk a világ minden tájáról, hogy mondjuk meg mi a beállítás.

Az hogy a növény pl döglött zöld vagy élénk nagyban függ attól is mivel tápozol.
Két napja megy a lámpa, nem szeretnék semmilyen növény színt megítélni ennyi idő után. Tényleg csak a beállítások érdekelnek, mert élőben úgy nézett ki, hogy egész szépen sikerült összehangolnotok a lámpák színárnyalatát.
 
Két napja megy a lámpa, nem szeretnék semmilyen növény színt megítélni ennyi idő után. Tényleg csak a beállítások érdekelnek, mert élőben úgy nézett ki, hogy egész szépen sikerült összehangolnotok a lámpák színárnyalatát.

Kell neki kb 2-3 hét, hogy a növények alkalmazkodjanak az új lámpáshoz. Ezután kezded majd látni a változásokat. Új akváriumnál lehet kicsit több is.
Most pl hasonlóan jártunk amikor a korábbi WRGB II 60-as lámpát slimre cseréltük pár hónapra és utána vissza WRGB II-re. Minden átállásnál kb ilyen idő volt míg javult vagy romlott az eredmény és kb azt láttuk amit kell.
 
Kell neki kb 2-3 hét, hogy a növények alkalmazkodjanak az új lámpáshoz. Ezután kezded majd látni a változásokat. Új akváriumnál lehet kicsit több is.
Most pl hasonlóan jártunk amikor a korábbi WRGB II 60-as lámpát slimre cseréltük pár hónapra és utána vissza WRGB II-re. Minden átállásnál kb ilyen idő volt míg javult vagy romlott az eredmény és kb azt láttuk amit kell.
Szóval szakmai titok és levédett GA brand elem🙂
 
60P re mi a jobb valasztas vivid 2 vagy wrgb2? Kesobb lesz egy 120P upgrade amire lenne meg egy ugyanilyen lampa. A lenyeg az lenne hogy jojjenek a voros szinek (tapozas reszevel tisztaban vagyok)
 
60P re mi a jobb valasztas vivid 2 vagy wrgb2? Kesobb lesz egy 120P upgrade amire lenne meg egy ugyanilyen lampa. A lenyeg az lenne hogy jojjenek a voros szinek (tapozas reszevel tisztaban vagyok)


Nem fair az összehasonlítás, mert az alsó akvárium a képen kb 2 hetes volt csak.

Szerintem nehezebben hozzáférhető az akvárium a vivid minivel ha ilyen karral használod és nem függeszted.
A sarkokban előfordulhat olyan helyzet, hogy a WRGB jobban bevilágítja a pontot.

Én inkább llyen szempontokat néznék, mert az ereje és állíthatósága kb egyforma.

MK7A2268.jpg

MK7A2257.jpg
 
Nem fair az összehasonlítás, mert az alsó akvárium a képen kb 2 hetes volt csak.

Szerintem nehezebben hozzáférhető az akvárium a vivid minivel ha ilyen karral használod és nem függeszted.
A sarkokban előfordulhat olyan helyzet, hogy a WRGB jobban bevilágítja a pontot.

Én inkább llyen szempontokat néznék, mert az ereje és állíthatósága kb egyforma.

View attachment 154213

View attachment 154214
Én is gondolkodom megint egy váltáson. Kezdem megunni a SLIM ide-oda tologatását. 30cm.-re lógatnám, de nem tudom eldönteni, hogy WRGB II 60-ast, vagy 45-öst érdemesebb venni a 60p. akira. Olyan is megfordult a fejembe, hogy mivel 2 60p. van egymás mellett így egy 120as lógatnék a kettő fölé, de azt meg fényerőben soknak tartom.
 
60P re mi a jobb valasztas vivid 2 vagy wrgb2? Kesobb lesz egy 120P upgrade amire lenne meg egy ugyanilyen lampa. A lenyeg az lenne hogy jojjenek a voros szinek (tapozas reszevel tisztaban vagyok)
Nekem a 120P fölött 2db vivid 2 van. Meg vagyok elégedve vele.
 
Sziasztok!

Dennerle 55 literes akváriumra (45×36×34 cm) keresek új világítást. Jelenleg egy egyszerű 1500 lumen-es 8000K-s lámpa van rajta. Kialakítás és állíthatóság miatt keresek helyette újat. Az eddigi kiszemeltek a Chihiros AII 361 vagy 451. A lámpát szeretném függeszteni a Chihiros tartóra, úgy láttam van az A szeriához GA-ban kit, amivel megoldható.
Ez az irány jó lehet egy nem túl igényes növényes akvába?
A 451 esetében nem tudom hogy nézne ki függesztve, mivel a tartó az akvárium mereteiből adódóan beljebb kerülne, mint a lámpa széle, ahol a függesztés van (remélem érthető vagyok 😀 ).
A fentiekről van tapasztalatotok, vagy esetleg tanács, hogy jó irányban gondolkodom egyáltalán?
 
Vettem tavasszal egy 60 cm WRGBII. Akkor az volt az elképzelésem, hogy egy 60 x 45 x 45 cm es növényes akváriumhoz teszem. Most erősen kacérkodok már a 90 x 45x 45 méreten. Szerintetek ehhez az akvárium mérethez jó még ez vagy már kevés? Természetesen függesztve gondoltam a mennyezetről. Gondolkodtam még a 75 x 45 x45 is alternatívaként esetleg. A válaszokat előre is köszi!
 
Vettem tavasszal egy 60 cm WRGBII. Akkor az volt az elképzelésem, hogy egy 60 x 45 x 45 cm es növényes akváriumhoz teszem. Most erősen kacérkodok már a 90 x 45x 45 méreten. Szerintetek ehhez az akvárium mérethez jó még ez vagy már kevés? Természetesen függesztve gondoltam a mennyezetről. Gondolkodtam még a 75 x 45 x45 is alternatívaként esetleg. A válaszokat előre is köszi!
Ha 90es lesz akkor 90es lámpát érdemes hozzá venni. A 60as a 90es akvát kevésbé fogja bevilágítani. De ez függ attól is, hogy milyen növényeket akarsz bele.
 
Ha 90es lesz akkor 90es lámpát érdemes hozzá venni. A 60as a 90es akvát kevésbé fogja bevilágítani. De ez függ attól is, hogy milyen növényeket akarsz bele.
Igen, erre gondoltam én is. Csak abból akarok főzni ami megvan. Azért is kérdeztem rá a 75centisre is mert az reálisabbnak tűnik. Vagy maradjak mindenkép a 60-asnál?
 
Back
Oldal tetejére