• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! Tudnátok ajánlani külső szűrőhöz 16/22 reaktort? Nincs valami nagy választék egyet találtam sera flore CO2 aktiv reaktor 500, de erre azt olvastam hogy gagyi rideg műanyagból van és nagyon könnyen törik a csatlakozója és hangos is. Nekem fontos, hogy halk vagy hangtalan legyen, mert közvetlen az ágyam mellett van az akva.
Ha valakinek van eladó használt is érdekel. Köszönöm a válaszokat!

 
Sziasztok! Tudnátok ajánlani külső szűrőhöz 16/22 reaktort? Nincs valami nagy választék egyet találtam sera flore CO2 aktiv reaktor 500, de erre azt olvastam hogy gagyi rideg műanyagból van és nagyon könnyen törik a csatlakozója és hangos is. Nekem fontos, hogy halk vagy hangtalan legyen, mert közvetlen az ágyam mellett van az akva.
Ha valakinek van eladó használt is érdekel. Köszönöm a válaszokat!

 
Köszönöm, esetleg valami olcsóbb alternatíva? 54 literes akvariumhoz kellene Eheim Professionel 4+ 600 as szűrőhöz.
A szűrőházas diy verziósba kell porlasztó kő vagy csak simán megy bele a co2 tömlő? Láttam így is úgy is. Porlasztóval gondolom könnyebb a beoldás, de gondolom azt időnként takarítani kell mert ha eltömődik mindjárt nem ugyan úgy old be, akkor jobb porlasztó nélkül?
 
Köszönöm, esetleg valami olcsóbb alternatíva? 54 literes akvariumhoz kellene Eheim Professionel 4+ 600 as szűrőhöz.
A szűrőházas diy verziósba kell porlasztó kő vagy csak simán megy bele a co2 tömlő? Láttam így is úgy is. Porlasztóval gondolom könnyebb a beoldás, de gondolom azt időnként takarítani kell mert ha eltömődik mindjárt nem ugyan úgy old be, akkor jobb porlasztó nélkül?
Nekem is aquacare van a 70 literes akváriumon. Egy Eheim prof 4 350t hajtja probléma, hang nélkül. Sajnos olcsóbban reaktort csak házilag összerakva, vagy rosszabb minőségben tudsz csak venni.
 
Köszönöm, esetleg valami olcsóbb alternatíva? 54 literes akvariumhoz kellene Eheim Professionel 4+ 600 as szűrőhöz.
A szűrőházas diy verziósba kell porlasztó kő vagy csak simán megy bele a co2 tömlő? Láttam így is úgy is. Porlasztóval gondolom könnyebb a beoldás, de gondolom azt időnként takarítani kell mert ha eltömődik mindjárt nem ugyan úgy old be, akkor jobb porlasztó nélkül?
Nekem is Diy szűrőházas van kb. 10000 Ft volt összesen.Nekem van benne porlasztó és eddig (4 hónap) alatt nem volt vele gond.Mások csinálják rasszer zsákkal vagy dryvit hálóval tömve.Az 1/2 colos golyós csapba pont bele lehet tekerni a 16/22-es csövet.
 

Attachments

  • IMG_20210410_094518.jpg
    IMG_20210410_094518.jpg
    114.4 KB · Megtekintések: 38
Nekem is Diy szűrőházas van kb. 10000 Ft volt összesen.Nekem van benne porlasztó és eddig (4 hónap) alatt nem volt vele gond.Mások csinálják rasszer zsákkal vagy dryvit hálóval tömve.Az 1/2 colos golyós csapba pont bele lehet tekerni a 16/22-es csövet.
CO2-t hogy vezeted bele?
 
Sziasztok! Költözés után picit több folyadékot tettem a számlálóba, a diffúzorba is került,ami ezáltal természetesen nem működik tovább. Van valamilyen módszer arra,hogy a folyadékot feloldjam valamivel és/vagy eltávolítsam belőle?
 
Sziasztok! Költözés után picit több folyadékot tettem a számlálóba, a diffúzorba is került,ami ezáltal természetesen nem működik tovább. Van valamilyen módszer arra,hogy a folyadékot feloldjam valamivel és/vagy eltávolítsam belőle?
Ki lehet szívni belőle.
 
Az mondjuk egy érdekes mutatvány :D meg sem merem kérdezni, hogy hol láttad Gábor...:D
A tukorben ;)
Egy darab co2 csővel próbáld meg.
Vízben tartom a tiszta diffúzorokat és mindig megy be víz a tárolàs alatt, amit szájjal szívok ki.
🤣🤣🤣
De ha a co2 csovet rarakod, akkor mar a fecsivel is ki tudod szipkazni. Oke oke, az nem olyan jo moka mint amit Te csinalsz, es talan annyi tapasztalatod sincs benne :D
 
A tukorben ;)

De ha a co2 csovet rarakod, akkor mar a fecsivel is ki tudod szipkazni. Oke oke, az nem olyan jo moka mint amit Te csinalsz, es talan annyi tapasztalatod sincs benne :D
Számomra ez nem móka, hanem hatékonyság kérdése. Egyébként - szerintem - ugyanaz mint amikor szívószálon keresztül szívok vizet (pohárból szomjoltás vagy móka okán 😉).
 
Akárhogy próbáltam, nem tudtam kiszívni, természetesen csak fecskendővel próbáltam :) ráadásul a kerámia is már teljesen "olajos"..Mindenesetre megtanultam,hogy a folyadékot nem szabad túlzásba vinni,úgyhogy ennek új diffúzor lesz a vége.
 
Back
Oldal tetejére