• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Nincs ilyen, hogy nem szeretik. Más nyomás kell a fehér diffúzoroknak, más az aquarionak, más a bazookának és az inline difinek is az optimális működéshez.
Nagyjából emelkedő sorrendben írtam. Fórumon rákeresve már leírtam korábban melyiknek mennyi kell.

Bármelyik ragasztott diffúzor szétmehet, ha a ragasztás megadja magát. Az élesztősőd még 2 palack mellett is elmarad egy rendes nagynyomású palackos rendszertől. Biztosan nem ez volt a gond. Egyszerűen hibás volt a porlasztó ragasztása.
Nálam a képen megjelölt részen kezdett annó ereszteni a co2 cső és a szár között.
Annó azt hittem, hogy rosszul csináltam valamit ezért 3x is vágtam a csőből és újra rá húztam forró vízbe mártva.
Tegnap este visszacseréltem. Most nem melegítettem összerakás előtt, majd pár nap múlva kiderül, hogy ereszt e megint.
De azt már most látom tisztán, hogy jobban lime zöld reggelente a DC a fehér diffusorral ugyan annál a tűszelep beállítás mellett.
IMG_20230606_143909.jpg
 
Én lassan 1,5 éve használok inline diffúzort. Egy Qanvee kínait meg van egy ilyen Co2 art is nem olyan régóta. Én szeretem ezt a megoldást. Takarítani macerásabb, mert szét kell szedni a csövezést meg a difit is, de cserébe ritkán kerül erre sor. Ha tervezel venni, mindenképp vegyél mellé egy plusz csere betétet, hogy ne álljon az egész karbantartás a betét áztatása, tisztítása miatt. Csak kicseréled a betétet, a rendszert összerakod aztán a használt betétet később beáztathatod majd.
Köszi ez jó infó.
És köszi a tippet is, ha veszek akkor veszek egyből betétet is a tisztítás miatt.
Azt olvastam, hogy nem javasolják a buborékszámláló folyadék használatát előtte.
Ezzel kapcsolatban van bármi tapasztalatod?
 
Köszi ez jó infó.
És köszi a tippet is, ha veszek akkor veszek egyből betétet is a tisztítás miatt.
Azt olvastam, hogy nem javasolják a buborékszámláló folyadék használatát előtte.
Ezzel kapcsolatban van bármi tapasztalatod?
Miért nem? Az a tapasztalatom vele, hogy használok és nem tudom minek kéne történnie így :)

Szerk: ja és visszafolyásgátlót mindenképp tegyél ahogy a képen is van, mert ha kikapcsol a gáz szép lassan visszafolyik a víz.

IMG_20230606_150916.jpg
 
Utoljára módosított:
Miért nem? Az a tapasztalatom vele, hogy használok és nem tudom minek kéne történnie így :D
Ez a CO2Art weboldaláról van.
Gondolom ők azzal számolnak, hogyha elkottázol valamit a tűszelep beállításánál akkor teli tudod nyomni a betétet a sűrűbb folyadékkal, vagy rosszabb esetben olajjal és azt meg vagy ki tudod belőle takarítani, vagy nem...
De nyilván normál használat mellett ez lényegtelen, csak akkor lényeges ha User Error van... 😁
IMG_20230606_151048.jpg
 
Ez a CO2Art weboldaláról van.
Gondolom ők azzal számolnak, hogyha elkottázol valamit a tűszelep beállításánál akkor teli tudod nyomni a betétet a sűrűbb folyadékkal, vagy rosszabb esetben olajjal és azt meg vagy ki tudod belőle takarítani, vagy nem...
De nyilván normál használat mellett ez lényegtelen, csak akkor lényeges ha User Error van... 😁
View attachment 176406
szerintem 1 dolog miatt aggódj, hogy a tömítések meglegyenek... sunyi módon tud kiesni belőle és ha nem veszed észre akkor vakarhatod a fejed, hogy miért működik rosszul a cucc.
 
szerintem 1 dolog miatt aggódj, hogy a tömítések meglegyenek... sunyi módon tud kiesni belőle és ha nem veszed észre akkor vakarhatod a fejed, hogy miért működik rosszul a cucc.
Hat ez nekem nagyon előnyös!
A rotor és tengely cserénél 1 órán keresztül kerestem az új kerámia tengelyt!
Teljesen pontosan meg egyezik a színe a fugával... :)
 
Sziasztok,
Diffúzor méret kapcsán lenne kérdésem. Az mennyire problémás ha egy kisebb, 40l-es üvegben nagyobb átmérőjű /24mm/ porlasztót használunk? Hisz a bubi számot ugyanúgy állítom be mint egy kisebb, fele akkora esetében…
Köszi
 
Sziasztok,
Diffúzor méret kapcsán lenne kérdésem. Az mennyire problémás ha egy kisebb, 40l-es üvegben nagyobb átmérőjű /24mm/ porlasztót használunk? Hisz a bubi számot ugyanúgy állítom be mint egy kisebb, fele akkora esetében…
Köszi
szerintem, csak esztétika kérdése, mára már nincs jelentősége a bubuszámnak, finomhangolást használunk inkább (lehet, több kell, lehet kevesebb) a DC és a pH megmondja, mi a jó. De a pH különbség az biztos.
 
Back
Oldal tetejére