• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 eloszlása az akváriumban

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek. Remélem érthetően le tudom írni a helyzetet. Vásároltam egy co2 szettet, üzemkész. 180-as aki, tetra1200-as szűrő, üveg esőztető a hosszú hátfalüveg közepén. A flow nekiütközik a frontüvegnek és onnan ~40 fokos szögben kétfelé, lefelé képzi az áramlást. Gyakorlatilag a teljes akit átjárja így, csak a hátfalhoz tartozó két alsó sarok tűnik csendesnek. Ilyen setupnál van valakinek bevált helye, hogy hová érdemes tenni a diffúzort? Most melóban vagyok, este rakosgatom ide-oda, próbálgatom. Így fejben végig gondolva a lehetőségeket a frontüveg közepe lenne ideális. Az meg nem túl esztétikus, bevált.
Lehet buta a kérdés és biztos ki kell tapasztalgatnom, ezen agyalok egész nap.
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek. Remélem érthetően le tudom írni a helyzetet. Vásároltam egy co2 szettet, üzemkész. 180-as aki, tetra1200-as szűrő, üveg esőztető a hosszú hátfalüveg közepén. A flow nekiütközik a frontüvegnek és onnan ~40 fokos szögben kétfelé, lefelé képzi az áramlást. Gyakorlatilag a teljes akit átjárja így, csak a hátfalhoz tartozó két alsó sarok tűnik csendesnek. Ilyen setupnál van valakinek bevált helye, hogy hová érdemes tenni a diffúzort? Most melóban vagyok, este rakosgatom ide-oda, próbálgatom. Így fejben végig gondolva a lehetőségeket a frontüveg közepe lenne ideális. Az meg nem túl esztétikus, bevált.
Lehet buta a kérdés és biztos ki kell tapasztalgatnom, ezen agyalok egész nap.
Ezt innen nem igazán lehet megválaszolni, ki kell próbláni. A dekorok is befolyásolhatják az áramlást. Rakosgasd ide-oda, figyeld, és ahol a legjobb, hagyd ott.
 
Oldalüveg?

Egyébként nem tudom az akváriumod méreteit, gondolom a hosszú oldalon van az esőztető, az azért nem szerencsés, mert a frontüvegre nyomja a flow-t és keveri a mulmot, jön az ecset... Oldalüvegen nem megoldható az esőztető? És akkor a szemben levő oldalüvegre mehet a diffi. A szívó ágat rakd az esőztető alá a rövid oldalra.

36756049535_5bbb5a06a0_z.jpg2017-08-23_03-17-43 by Attila Szántó, on Flickr

Ez ugyan csak 50-es de az elv ugyanez.
 
Köszi a válaszokat!

Az aki 100*40*50-es. Lehet átteszem. Volt már ott a gyári esőztetővel, valami nem volt okés. Tartok tőle, hogy elfogy a szűrő az aki másik végére. Bár most volt tisztítva a szűrő is. Megpróbálom.
Köszi. Este dobok egy képet.
 
Megpróbáltam átrakni, remélem nagy galibát nem fogok okozni így.

Ultralight_IMG_0381.jpg

Remélem látszik minden. Bal rövid oldal esőztető, jobb rövid elől difi.
Sajna elszámoltam magam, még kellenek az előteri növények. Utána merek csak tervezni a háttérbe valamit.

Normál esetben az ex1200-nak át kell tudnia forgatni megfelelően az akit 100 centi hosszon is, ugye?

Most várom a dc eredményt, hogy így okés e.
Véleményt, tanácsot vagy kritikát szívesen veszek. És köszönöm az eddigieket is!

T
 
Megpróbáltam átrakni, remélem nagy galibát nem fogok okozni így.

View attachment 39498
Normál esetben az ex1200-nak át kell tudnia forgatni megfelelően az akit 100 centi hosszon is, ugye?
T
Igen, képes rá. A szívóágat én egészen az aljáig levinném, illetve az esőztető is mehet egy kicsit lejjebb, nem kell annyira fodrozni a felszínt, mert csak kiszellőzteti a Co2-őt.
 
Igen, képes rá. A szívóágat én egészen az aljáig levinném, illetve az esőztető is mehet egy kicsit lejjebb, nem kell annyira fodrozni a felszínt, mert csak kiszellőzteti a Co2-őt.
Ok. Lejjebb teszem akkor az esőztetőt.
A szívóágnál az a fejfájàsom, hogy gyakorlatilag a domb tetején tudom csak betenni az ágat és erre még jön a szivacs burkolat az amanok miatt, akik a kicsiben várják ki a sorukat. 2 centi és a talajon ül a szívóvég. Ebben az esetben is azt javasoljátok, hogy toljam lejjebb?

Köszi!(y)
 
Ok. Lejjebb teszem akkor az esőztetőt.
A szívóágnál az a fejfájàsom, hogy gyakorlatilag a domb tetején tudom csak betenni az ágat és erre még jön a szivacs burkolat az amanok miatt, akik a kicsiben várják ki a sorukat. 2 centi és a talajon ül a szívóvég. Ebben az esetben is azt javasoljátok, hogy toljam lejjebb?

Köszi!(y)
A szivacsot nem erőltetném, csak szívás lesz vele. A Tetra (régebbi típus) szívócső végen nem fér be az Amano, Sakura és hasonló bestiák viszont igen. Én szúnyoghálót raktam rá kívülről.
Arra figyelj, hogy most lehetőleg 2 hétig semmit ne változtass, nézd meg mi fög történni. Mindig csak apró lépésekkel, haladj!
 
Hű, ez azért sokkal emberibb kinézetű, mint az a fekete halál. Milyen néven érdemes keresni ebayen vagy amazonon?

Ezer köszönet a segítségekért!

Aquarium filter shrimp


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ebből van olyan verzió is amit a csőre tudsz rakni közvetlenül, és nem kell a tetra okádék szívókosarát sem felrakni. Nekem ilyen van a fenti képen amit linkeltem, rögtön a csőre van rakva. Annak a gumi cucc helyett fém pereme van. Ha már nézegeted. Úgyis műanyag csövezést használsz. Lehet kicsit faragni/csiszolni kell a cső végénél hogy belemenjen a fém perem a belsejébe de kell egy kis DIY is. :D Üveg szívóágnál ez nyilván nem jó oda a gumis kell. Akril/más műanyagnál igen.
Ilyet keress:
 

Attachments

  • szurovedo.jpg
    szurovedo.jpg
    32.6 KB · Megtekintések: 3
Valakinél van a nyomóág alá rakva a difi?
Most vele szembe van, de 120cm az üveg, és ránézésre nem az igazi...

Előre is köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére