• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Hát pedig hidd el, hogy van plusz egy lyuk a cső csatlakozója mellett. Most ledugóztam egy fogpiszkával, remélem kellően tömít.

Az az oldal megy fel a nyomásmérő órába, annak szabadnak kell lenni. Azon a "kijáraton" egész egyszerűen nem lehet szivárgás, szerintem máshol enged a rendszer...
A műanyag kupakosnál még el tudom képzelni, hogy rosszul van meghúzva a rögzítés, de ennél a fémnél ott nincs is menet, csak a külső oldalán magának a nyomásmérőnek a menete (a szivárgás is inkább ott lesz).
 
Az az oldal megy fel a nyomásmérő órába, annak szabadnak kell lenni. Azon a "kijáraton" egész egyszerűen nem lehet szivárgás, szerintem máshol enged a rendszer...
A műanyag kupakosnál még el tudom képzelni, hogy rosszul van meghúzva a rögzítés, de ennél a fémnél ott nincs is menet, csak a külső oldalán magának a nyomásmérőnek a menete (a szivárgás is inkább ott lesz).
De hát leírtam konkrétan hogy mi van... És ez lesz a baj szerintem, hiszen a nyomás különbség hatására kellene a citromsavnak átpumpálódnia. De nem tud, mivel a nyomásmérő lyuka "egyben van" a citromsav ággal, így csak CO2 gáz megy át a szódabikarbónába. A citromsav szintje a csőben mindig a folyadékszinttel volt egyenlő, tehát mint egy közlekedő edényben.
Szóval ledugóztam, de így is mér az óra, tehát a berendezés hibás szerintem.
 
Az az oldal megy fel a nyomásmérő órába, annak szabadnak kell lenni. Azon a "kijáraton" egész egyszerűen nem lehet szivárgás, szerintem máshol enged a rendszer...
A műanyag kupakosnál még el tudom képzelni, hogy rosszul van meghúzva a rögzítés, de ennél a fémnél ott nincs is menet, csak a külső oldalán magának a nyomásmérőnek a menete (a szivárgás is inkább ott lesz).
Nem szivárgás volt, hanem nem volt citromsav utánpótlás. Kicsi kínai barátunk túlfúrta a lyukat oldalról, aztán össze lett nyitva mindkét ág az "A" kupakban (mérőóra és citromsav ág).
Mióta a "rossz" lyukat ledugóztam, hibátlanul dolgozik a rendszer. Tartja (és jelzi) a nyomást és rendben adagolja a citromsavat a szódabikarbónába.
 
Igen en is gondoltam egy lefuvoszelep beiktatasara a nyomasmerohoz :)
bar en olyan 2.5-re szabajoznam a dolgot. Talaltam 2.5-nel szabajzo szelepet, csak a csoatmero nem egyezik (nem tudom mihez valo)
Tudnátok segíteni, hogyan működik ez a biztonsági szelep? Nekem már 4 bar nyomás van a palackban. Az elején eltekergettem picit, mert nem tudtam, mi is az. Most nem tudom, merre állítsam, hogy vissza tudjam csökkenteni A palackban a nyomást.
 
Sziasztok, A tapasztaltabbak segitsegere lenne szuksegem, a rendszerrel kapcsolatban.

Azt tapasztalom, hogy stabil nyomas mellett (1.5-2 bar kozott) belovom a bubiszamlalot 1/sec re, es alig par perc utan belassul a bubiszam, pedig a nyomas marad. Valaki tudja esetleg mi lehet az oka? Bukkfa palcat hasznalok diffinek, ami gyonyoruen porlaszt, de lehet esetleg, hogy par nap utan lefolytja a rendszert?
 
Sziasztok, A tapasztaltabbak segitsegere lenne szuksegem, a rendszerrel kapcsolatban.

Azt tapasztalom, hogy stabil nyomas mellett (1.5-2 bar kozott) belovom a bubiszamlalot 1/sec re, es alig par perc utan belassul a bubiszam, pedig a nyomas marad. Valaki tudja esetleg mi lehet az oka? Bukkfa palcat hasznalok diffinek, ami gyonyoruen porlaszt, de lehet esetleg, hogy par nap utan lefolytja a rendszert?

Szia!

Milyen tűszelepet használsz?
A kínából rendelt olcsó fajta tűszeleppel nálam is volt ilyen. Ezzel nem azt mondom, hogy mind sz@r, de lehet ez is gond.
Illetve ha nem 0-24 megy a rendszer, akkor figyelj rá, hogy a tűszelep és a bubiszámláló közt mindenképp legyen egy visszafolyásgátló (mindenképp jó ha van). Leállítás után a visszaszivárgó folyadék eltömítheti a tűszelepet.

Egyébként kell pár perc indítás után, amíg beáll a stabil bubiszám. Ha pár perc után csökken, akkor nyiss még rá picit (éppen 1-2 mm nyitás is elég lehet). Majd figyeld hogy változik, be fog állni stabilan.
 
Szia!

Milyen tűszelepet használsz?
A kínából rendelt olcsó fajta tűszeleppel nálam is volt ilyen. Ezzel nem azt mondom, hogy mind sz@r, de lehet ez is gond.
Illetve ha nem 0-24 megy a rendszer, akkor figyelj rá, hogy a tűszelep és a bubiszámláló közt mindenképp legyen egy visszafolyásgátló (mindenképp jó ha van). Leállítás után a visszaszivárgó folyadék eltömítheti a tűszelepet.

Egyébként kell pár perc indítás után, amíg beáll a stabil bubiszám. Ha pár perc után csökken, akkor nyiss még rá picit (éppen 1-2 mm nyitás is elég lehet). Majd figyeld hogy változik, be fog állni stabilan.
Koszi a valaszt.
Ha 0-24 ben nyomatom a co2-t annak van valami kovetkezmenye? Mire kell odafigyelni olyankor?
 
Koszi a valaszt.
Ha 0-24 ben nyomatom a co2-t annak van valami kovetkezmenye? Mire kell odafigyelni olyankor?

Elvileg semmi hátránya nincs, leszámítva, hogy sötétben nincs fotoszintézis, így tulajdonképpen pazarlás beletolni a CO2-t, nem hasznosítanak belőle semmit a növények. Hamarabb kifogy a töltet. Viszont nem kell tekergetni, mindig ugyanannyi megy bele, kisebb a CO2 ingadozás is...illetve nincs is ingadozás.
 
Back
Oldal tetejére