• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 palack csere, vigyázzatok!

R_win

Kertész szaki
Sziasztok!
3 éve ugyan azzal a céggel cseréltetem a 10kg-os törpét. Most ők nem vették fel ezért kerestem egy másik céget a "barátod" oldalon. Kijöttek, a sofőr ránézett a palackra és közölte hogy Kínai és nem cseréli ki! Jaa és fizessek a kiszállásért! Mi van? Felhívtam a másik céget aki eddig cserélte, holnap jönnek.
Azért ez elgondolkodtató! Veszek egy palackot cseréltetem évente 2x és ki tudja mit adnak cserekor!
Ha esetleg nem jó helyre írtam....
 
Sziasztok!
3 éve ugyan azzal a céggel cseréltetem a 10kg-os törpét. Most ők nem vették fel ezért kerestem egy másik céget a "barátod" oldalon. Kijöttek, a sofőr ránézett a palackra és közölte hogy Kínai és nem cseréli ki! Jaa és fizessek a kiszállásért! Mi van? Felhívtam a másik céget aki eddig cserélte, holnap jönnek.
Azért ez elgondolkodtató! Veszek egy palackot cseréltetem évente 2x és ki tudja mit adnak cserekor!
Ha esetleg nem jó helyre írtam....
De semmi matricázás nem volt rajta, pl, hogy kié a két nagy szolgáltató közül? Nekem most Messer van, de volt Linde is, és mindkettő tele van cimkézve, és töltötten a védőkupak, a cég nevével ellátott ragszallaggal van betekerve. Mikor meg kiürül, akkor a helyi tüzépen cseréltetem.
 
De igen, rajta van a Lindés cimke és a nyitón is volt, de erre azt mondta a sofőr, hogy ilyet bárki tud.
59cb7fcc1274715e348c1b185aa2496b.jpg
 
Utoljára módosított:
Tegnap kicserélte az a cég a törpét, amelyikkel eddig mindig szoktam. Nem mondták, hogy kínai a palack, amit ők hoztak 2018-ban. Akkor is és most is a képeken láthatóan kaptam. Mondjuk ezen is az szerepel, hogy bérpalack, amit eredetileg adtam az meg saját volt. Még jó, hogy nem fizettem a másik cégnek 3500Ft-ot, kiszállási díjként!
 

Attachments

  • 20190522_080018.jpg
    20190522_080018.jpg
    182.2 KB · Megtekintések: 95
  • 20190522_075754.jpg
    20190522_075754.jpg
    140.6 KB · Megtekintések: 97
  • 20190522_075824.jpg
    20190522_075824.jpg
    162.9 KB · Megtekintések: 92
  • 20190522_075912.jpg
    20190522_075912.jpg
    172.6 KB · Megtekintések: 91
Tegnap kicserélte az a cég a törpét, amelyikkel eddig mindig szoktam. Nem mondták, hogy kínai a palack, amit ők hoztak 2018-ban. Akkor is és most is a képeken láthatóan kaptam. Mondjuk ezen is az szerepel, hogy bérpalack, amit eredetileg adtam az meg saját volt. Még jó, hogy nem fizettem a másik cégnek 3500Ft-ot, kiszállási díjként!
Tegnap kicserélte az a cég a törpét, amelyikkel eddig mindig szoktam. Nem mondták, hogy kínai a palack, amit ők hoztak 2018-ban. Akkor is és most is a képeken láthatóan kaptam. Mondjuk ezen is az szerepel, hogy bérpalack, amit eredetileg adtam az meg saját volt. Még jó, hogy nem fizettem a másik cégnek 3500Ft-ot, kiszállási díjként!
Tegnap kicserélte az a cég a törpét, amelyikkel eddig mindig szoktam. Nem mondták, hogy kínai a palack, amit ők hoztak 2018-ban. Akkor is és most is a képeken láthatóan kaptam. Mondjuk ezen is az szerepel, hogy bérpalack, amit eredetileg adtam az meg saját volt. Még jó, hogy nem fizettem a másik cégnek 3500Ft-ot, kiszállási díjként!
Szia! Linde nem ad el palackot, az "saját" nem lehet, illetve de, lehet, csak akkor az nem hivatalos! :) Linde csak bérbe ad palackot! :)
 
Szia! Linde nem ad el palackot, az "saját" nem lehet, illetve de, lehet, csak akkor az nem hivatalos! :) Linde csak bérbe ad palackot! :)
Szia!
Félreértetted. Az első palack volt az enyém (nem Lindés), amit az első alkalommal becseréltek egy másikra, ami már Lindés volt és azóta minden évben kicserélték ilyenre. Lehet, hogy azóta az én palackomra is ráragasztották "Bérpalack" :) Ki tudja?
 
Sziasztok!
Na és honnan lehet megállapítani, hogy kínai-e a palack? Mert nekem van egy 2 kg-os Dennerle és egy 5 kg-os új szerzemény, amihez a nyomáspróba tanusítványa kínai :D A palackon pedig minden magyarul van beütve. Szintén Linde Biogon matrica van rajta...
 
Ha valaki tudja, engem is érdekel!
Közben rájöttem, amikor raktam össze a rendszert. A palack vállán be van ütve kazánfelügyeleti bélyegzővel az ország kódja. Pl. : CZ, HU, stb. Ezek szerint az enyém is kínai, a 2 kg-os meg cseh. Viszont a kínain magyarul van beütve minden: gáz neve, stb.
 
A Kinaiak mindent hamisítanak már egyre jobb minőségben. 😁 Ahol szoktam a palackokat töltetni ott láttam hogy ez nem játék! Minél kissebb annál veszélyesebb!
 
A Kinaiak mindent hamisítanak már egyre jobb minőségben. [emoji16] Ahol szoktam a palackokat töltetni ott láttam hogy ez nem játék! Minél kissebb annál veszélyesebb!
Számomra ez azért meglepő, mert Linde matrica van rajta, de nem Linde-től bérlem, hanem egy bp-i helyről vettem. Nyomáspróbája 2018. Decemberében volt. Megvan hozzá a tanusítvány és a fuvarlevél is. Attól, mert kínai, miért lenne hamisítvány? Ha nem lenne hivatalos, nem más országkódot ütöttek volna bele? Mert, ha ez így nem szabályos, megreklamálom...
 
Nem állítom hogy hamisítvány de érdemes odafigyelni, tanulság az esetem! Tisztázatlan ez az egesz palack biznisz de működik.😁
 
Nem állítom hogy hamisítvány de érdemes odafigyelni, tanulság az esetem! Tisztázatlan ez az egesz palack biznisz de működik.[emoji16]
Na igen. :D 200 literre van most egy 5 kg-os, meg tartalékban egy félig tele 2 kg-os. Szerintem olyan 5 hónao mire kiürül az 5ös, majd akkor reklamálok, hogy magyar palackot küldjenek. A palack amúgy vadi új, nincs benne 2018 előtt nyomáspróba ütve, friss festés. Szerintem honosított palack, de már nem szedem ki a szekrény mögül. A "csap" biztonsági szelepes, ugyan olyan, mint a Linde palackokban. Egyébként meg sem moccant 60 bár-ról a mutató, ugyan úgy, mint a Dennerle palack esetében még a szállítás után sem 30 fokban, szóval nyomás szempontjából rendben van. (Azért a biztonság kedvéért a TV szekrény mögöt van, csak a reduktor külső órája kukucskál ki a szekrény és az akibútor között :D).
 
Na igen. :D 200 literre van most egy 5 kg-os, meg tartalékban egy félig tele 2 kg-os. Szerintem olyan 5 hónao mire kiürül az 5ös, majd akkor reklamálok, hogy magyar palackot küldjenek. A palack amúgy vadi új, nincs benne 2018 előtt nyomáspróba ütve, friss festés. Szerintem honosított palack, de már nem szedem ki a szekrény mögül. A "csap" biztonsági szelepes, ugyan olyan, mint a Linde palackokban. Egyébként meg sem moccant 60 bár-ról a mutató, ugyan úgy, mint a Dennerle palack esetében még a szállítás után sem 30 fokban, szóval nyomás szempontjából rendben van. (Azért a biztonság kedvéért a TV szekrény mögöt van, csak a reduktor külső órája kukucskál ki a szekrény és az akibútor között :D).
Nekem is minden cserénél látszólag vadi újat hoznak, nem egy kopott rozsdás palackot és ez megnyugtató. Nekem elég a 10-es törpe egy évig.
 
Sziasztok!
Elnézést a buta kérdésért, de nekem nem teljesen érthető ez a saját, bérpalack kérdés, sosem volt co2 palackom. PB gázpalack esetén tudom, hogy meg kell venni a palackot, majd ha az kiürül, cserélik a töltet összegéért, de ha jól tudom, utána ha már nem kell többet, nem vásárolják vissza. CO2 esetén mi ennek a pontos menete? Ugyan úgy meg kell vásárolnom egy saját palackot először(mint a sodastream-nél) vagy a bérpalack mást jelent?
 
Teljesen úgy működik mint a PB gázpalack, veszel, így lesz a sajátod és ha telire cseréled akkor láttad utoljára. :)
B verzió: veszel egy palackot (akár leselejtezett tűzoltópalackot) és együttműködő gázossal megtölteted, ha kiürült. Előbbit könnyebb beszerezni, utóbbit nehézkesebb felkutatni. ;) :D
 
Sziasztok!
Elnézést a buta kérdésért, de nekem nem teljesen érthető ez a saját, bérpalack kérdés, sosem volt co2 palackom. PB gázpalack esetén tudom, hogy meg kell venni a palackot, majd ha az kiürül, cserélik a töltet összegéért, de ha jól tudom, utána ha már nem kell többet, nem vásárolják vissza. CO2 esetén mi ennek a pontos menete? Ugyan úgy meg kell vásárolnom egy saját palackot először(mint a sodastream-nél) vagy a bérpalack mást jelent?
Iparigáz viszonteladóknál nem tudsz venni saját palackot, csak bérelni!
Ahogy a nevében is benne van, ezt bérled, tehát van neki bérleti dija is, mint ahogy a kölcsönzött autót sem csak annyiből áll használni, hogy tankolod. Sajna nemigazán találok árakat most, meg a Linde oldalán is sokminden nem jön be valamiért, de úgyemlékszem, hogy csak a bérlet 30-36 ezer forint körül van, 1 vagy 2 évere , plusz töltet, amit nekem egy Messer forgalmazó 10-esért cserél telire (számlával).
Szerencsére a neten mindig találni eladó palackot ;), nekem is saját palackom van amit cseréltetek a lerakatban.
 
Utoljára módosított:
Iparigáz viszonteladóknál nem tudsz venni saját palackot, csak bérelni!
Ahogy a nevében is benne van, ezt bérled, tehát van neki bérleti dija is, mint ahogy a kölcsönzött autót sem csak annyiből áll használni, hogy tankolod. Sajna nemigazán találok árakat most, meg a Linde oldalán is sokminden nem jön be valamiért, de úgyemlékszem, hogy csak a bérlet 30-36 ezer forint körül van, 1 vagy 2 évere , plusz töltet, amit nekem egy Meser forgalmazó 10-esért cserélte a palackomat telire.
Szerencsére a neten mindig találni eladó palackot ;), nekem is saját palackom van amit cseréltetek a lerakatban.
Szia Victor!
Meg szabad tudnom, hol van a lerakat? Mivel látom várpalotai vagy, és én sem lakom messze(Öskü). :)
 
Szia Victor!
Meg szabad tudnom, hol van a lerakat? Mivel látom várpalotai vagy, és én sem lakom messze(Öskü). :)
Többniyre a Kárpátia tüzépen szoktam cseréltetni, de év elején zárva volt, akkor Inotán a Komfort-Bázis Kft-nél cseréltem, Ők Messeresek, Kicsit arrébb a Mék kft (Méhtelep :) ) meg lindés
 
Back
Oldal tetejére