• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Szia.
Tömités. Az olyan és megfelelő
Túlnyomás elleni védelem. Nem babrálni piszkálni remélhetőleg sose fog működni.
Két tekerésnyi elég rá aztán mehet bele ha nem teszl úgy is tömít csak meg kell húzni mert gyárilag nincs..
Ha reaktor van elég a 1,5bar ha difi akkor lehet szükséges a 3-4 bar is.
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
 
Sziasztok,szeretnék egy kis segítséget kérni. Maradt pár részlet, ami még nem világos nekem.

View attachment 41584
  • A sárgával jelölt fehér színű alkatrész egy kemény műanyag... ez maga lenne a tömítés, vagy kell vennem bele gumitömítést?
  • A lilával jelölt rész nem tudom mire való...
  • A pirossal jelölt részt páran írták, hogy betekerik teflonszalaggal. Mindenképp ajánlott így tenni? + Mennyire kell erősen betekerni a menetbe? Ésszel, vagy amíg atomrobbanás se hozza le?
  • A kék pedig ha totál el van zárva s úgy nyitom meg a palackot, majd lassan nyitom kifele, úgy helyes? Ha jól vettem ki, kb. 2 bar nyomást kell megcéloznom.
Elég amatőr kérdések, de életemben nem kerültem közel ilyen eszközökhöz eddig; bármi apró részlet számíthat.
Szia!
A műanyag tömítést eszedbe ne jusson kicserélni gumira! Ott minimum 60 bar nyomás van.
 
Szia!
A műanyag tömítést eszedbe ne jusson kicserélni gumira! Ott minimum 60 bar nyomás van.
Nem lett kicserélve, maradt a műanyag.

Sikerült beüzemelni a rendszert. A reduktoron azonnal felugrott az egyik mérő 60 bar-ra; azonban a kimeneti nyomást mérő óra még beüzemelés előtt is nem 0-án állt, hanem kb. 0,7-en. Ez beüzemelés után is maradt ugyanazon az értéken. Ez...normális? Bármit bárhogy állítok, az nem mozdul semerre. Nem zavarna különösebben, mivel a bubik mennek szépen egyébként, csak ahogy írták kb. 3-4 kéne lennie, ha diffúzort használok :S (Aquario Neo akril CO2 difi, kicsi, amim van)
 
Nem lett kicserélve, maradt a műanyag.

Sikerült beüzemelni a rendszert. A reduktoron azonnal felugrott az egyik mérő 60 bar-ra; azonban a kimeneti nyomást mérő óra még beüzemelés előtt is nem 0-án állt, hanem kb. 0,7-en. Ez beüzemelés után is maradt ugyanazon az értéken. Ez...normális? Bármit bárhogy állítok, az nem mozdul semerre. Nem zavarna különösebben, mivel a bubik mennek szépen egyébként, csak ahogy írták kb. 3-4 kéne lennie, ha diffúzort használok :S (Aquario Neo akril CO2 difi, kicsi, amim van)
Le kéne' cserélni az órát, mert ellenőrizetlen nyomás esetén, akár mi is történhet. Pl. szétnyomja a csöveket, vagy a diffuzort.
 
Nem lett kicserélve, maradt a műanyag.

Sikerült beüzemelni a rendszert. A reduktoron azonnal felugrott az egyik mérő 60 bar-ra; azonban a kimeneti nyomást mérő óra még beüzemelés előtt is nem 0-án állt, hanem kb. 0,7-en. Ez beüzemelés után is maradt ugyanazon az értéken. Ez...normális? Bármit bárhogy állítok, az nem mozdul semerre. Nem zavarna különösebben, mivel a bubik mennek szépen egyébként, csak ahogy írták kb. 3-4 kéne lennie, ha diffúzort használok :S (Aquario Neo akril CO2 difi, kicsi, amim van)

Palackon a szelepet 4 teljes fordulattal nyisd ki.
A hálózati nyomást akkor nézzük amikor a porlasztón már átment a gáz.
Mágnesszelep legyen áram alatt, hogy átengedje a gázt.

Ha ezek után sem megy feljebb a mutató, akkor 2 dolog van.
Valahol ereszt a rendszer vagy rossz az óra. Utóbbi olyan mint a fehér holló ezt kizárnám most még.
 
Sziasztok,szeretnék egy kis segítséget kérni. Maradt pár részlet, ami még nem világos nekem.

View attachment 41584
  • A kék pedig ha totál el van zárva s úgy nyitom meg a palackot, majd lassan nyitom kifele, úgy helyes? Ha jól vettem ki, kb. 2 bar nyomást kell megcéloznom.

Ez nem csap! Hanem ezzel állítod be a kimenő nyomást. Ha ezt most fullra kitekerted, akkor azért olyan alacsony a kimenő nyomásod! Kezd el finoman befelé tekerni, és látni fogod, hogy a kimenő nyomás órájának mutatója is eljezd felfelé menni.
 
Palackon a szelepet 4 teljes fordulattal nyisd ki.
A hálózati nyomást akkor nézzük amikor a porlasztón már átment a gáz.
Mágnesszelep legyen áram alatt, hogy átengedje a gázt.

Ha ezek után sem megy feljebb a mutató, akkor 2 dolog van.
Valahol ereszt a rendszer vagy rossz az óra. Utóbbi olyan mint a fehér holló ezt kizárnám most még.
Nem tudom, mennyi jelentősége van, de az óra is kicsit "ferdébben" áll,mint a másik, ami rendesen megy. Tényleg csak egy hajszálnyival, de meg van "dőlve". Nem lett erőbehatásnak kitéve, mióta átvettem. Holnap alaposan átnézem a csatlakozásokat, hátha szivárgás van tényleg. A palack nem "tekerős", hanem lenyomós (nem tudom a szakkifejezést rá), mint a tűzoltó készülékeken. A mágnesszelep időzítőn van, áram alatt. Működési idő alatt átengedi a gázt, mert ment a buborékszámláló és üzemelt a difi is. Amíg nem oldódik meg ez az anomália, érdemes lenne elzárni a gázt a palackon is s üzemen kívülre helyezni abszolúte?
 
Sziasztok. Első nagynyomású rendszerem, kérem a tapasztaltakat hogy nyugtassanak meg mindent jól kötöttem e össze:
a mágnesszelepnek van egy rezonáló hangja mintha ciripelne. Visszaolvasva a kommenteket volt másnál is ilyen, tényleg ki kell tisztítani vagy így is üzemelhet?
 

Attachments

  • 20180828_152924_HDR.jpg
    20180828_152924_HDR.jpg
    220.7 KB · Megtekintések: 6
Sziasztok. Első nagynyomású rendszerem, kérem a tapasztaltakat hogy nyugtassanak meg mindent jól kötöttem e össze:
a mágnesszelepnek van egy rezonáló hangja mintha ciripelne. Visszaolvasva a kommenteket volt másnál is ilyen, tényleg ki kell tisztítani vagy így is üzemelhet?
Nálam is szokott néha zúgni, a reggeli bekapcsoláskor, de olyankor ki szoktam húzni a konnektorból, és újra be dugom. Nem tudom hogy mit befolyásol ez a mozdulat, de elhallgat.
 
Nálam is szokott néha zúgni, a reggeli bekapcsoláskor, de olyankor ki szoktam húzni a konnektorból, és újra be dugom. Nem tudom hogy mit befolyásol ez a mozdulat, de elhallgat.
Köszi a választ, kipróbáltam de ugyanúgy ciripel. Ha éjszaka is menne lehet hogy zavarna a hang. Még egy kérdés: a buborékszámlálót hogy kell feltölteni normálisan vízzel? Én egy visszafolyásgátlóra raktam a co2 csövet amit alulról kötöttem be a buborékszámlálóra majd felülről töltöttem fel injekciós tűvel. A tűszelep megnyitáskor némi víz továbbment a csőben a diffúzor felé. Ez baj?
 
Köszi a választ, kipróbáltam de ugyanúgy ciripel. Ha éjszaka is menne lehet hogy zavarna a hang. Még egy kérdés: a buborékszámlálót hogy kell feltölteni normálisan vízzel? Én egy visszafolyásgátlóra raktam a co2 csövet amit alulról kötöttem be a buborékszámlálóra majd felülről töltöttem fel injekciós tűvel. A tűszelep megnyitáskor némi víz továbbment a csőben a diffúzor felé. Ez baj?
Láttam olyat hogy alatta meg felette is volt visszafolyás gátló. De én csak a bubi számláló alatt használtam egy ideig. Most már nem használok. A feltöltést mindig RO vizel töltöttem, hogy olyankor mikor fogy ki a víz belőle, ne vízkövesedjen az oldala. Az nem baj ha egy kis víz bele kerül a csőbe, a nyomás majd kinyomja.
 
Láttam olyat hogy alatta meg felette is volt visszafolyás gátló. De én csak a bubi számláló alatt használtam egy ideig. Most már nem használok. A feltöltést mindig RO vizel töltöttem, hogy olyankor mikor fogy ki a víz belőle, ne vízkövesedjen az oldala. Az nem baj ha egy kis víz bele kerül a csőbe, a nyomás majd kinyomja.
A buborékszámláló előtt és utána is van visszafolyásgátló. Utoljára tényleg egy nagyon buta kérdés: de ugye magában a diffúzórban kell lennie némi víznek ( aquario )?
 
Üdv!

Teljesen új vagyok és egyből rendhagyó kérdésem lenne hozzátok. Hosszas tépelődés után rászántam magam CO2 rendszer beszerzéséhez. Korlátozott keretek miatt használt mellett döntöttem és el is hoztam "látatlanba" csomagként, messziről. Egy JBL ProFora u001 reduktor régebbi változatát vettem meg, üres palackkal csővel beoldóval. Gondoltam neves gyártó és évekig működő cuccokat ad ki a kezéből. A meglepetés akkor ért amikor kiderült, hogy a palack tele van és 60 bar nyomást mutat a bemeneti oldalon, viszont 0 a kisnyomású oldalon. A tűszelepre nem reagál, mert nem is reagálhat ha nem jut el addig a gáz. Magán a reduktoron van egy "-" és "+" irányú jel ami valamiféle megnyitási lehetőségre utal, de a videókon én azt láttam hogy mindkét ágon egyszerre áll fel a szükséges nyomás. Most vagy nagyon jól jártam mert kaptam 500 g CO2-t, vagy nagyon rosszul mert van egy rossz reduktorom és ahhoz hogy meg lehessen javítani el fogom bukni a CO2-t és még további költségeim is lesznek. Bármennyire is kerestem nem találtam olyan manual-t, ami erre a típusra vonatkozott volna igy most tanácstalan vagyok hogy merjem-e piszkálni a reduktor beállításait. Ráadásul a "+" "-" irányú állíthatóságnak van egy spec fejű rögzítő csavarja, ergo nem mindennapi használatra mutatja az állíthatóság irányát. Találkoztatok már ilyen reduktorral? Van valami javaslatotok?

https://drive.google.com/open?id=1eDkD1KImVOHIjL2PtJ_ql_t8aBi6VpPB

https://drive.google.com/open?id=1dsmx7u1_nRWRPXBlb_EMyG9SznFP_Ztp

https://drive.google.com/open?id=1EdFX7BWZu6GCAT74shAwiYxFiJBpwihf
open
open
open
 
Utoljára módosított:
Üdv!

Teljesen új vagyok és egyből rendhagyó kérdésem lenne hozzátok. Hosszas tépelődés után rászántam magam CO2 rendszer beszerzéséhez. Korlátozott keretek miatt használt mellett döntöttem és el is hoztam "látatlanba" csomagként, messziről. Egy JBL ProFora u001 reduktor régebbi változatát vettem meg, üres palackkal csővel beoldóval. Gondoltam neves gyártó és évekig működő cuccokat ad ki a kezéből. A meglepetés akkor ért amikor kiderült, hogy a palack tele van és 60 bar nyomást mutat a bemeneti oldalon, viszont 0 a kisnyomású oldalon. A tűszelepre nem reagál, mert nem is reagálhat ha nem jut el addig a gáz. Magán a reduktoron van egy "-" és "+" irányú jel ami valamiféle megnyitási lehetőségre utal, de a videókon én azt láttam hogy mindkét ágon egyszerre áll fel a szükséges nyomás. Most vagy nagyon jól jártam mert kaptam 500 g CO2-t, vagy nagyon rosszul mert van egy rossz reduktorom és ahhoz hogy meg lehessen javítani el fogom bukni a CO2-t és még további költségeim is lesznek. Bármennyire is kerestem nem találtam olyan maual-t, ami erre a típusra vonatkozott volna igy most tanácstalan vagyok hogy merjem-e piszkálni a reduktor beállításait. Ráadásul a "+" "-" irányú állíthatóságnak van egy spec fejű rögzítő csavarja, ergo nem mindennapi használatra mutatja az állíthatóság irányát. Találkoztatok már ilyen reduktorral? Van valami javaslatotok?
Képeket nem látom, de találkoztunk már a + és - jellel. Ha befelé csavarod akkor jön a gáz, ha teljesen kicsavarod és könnyen forog már, akkor van elzárva. Addig csavard befelé, míg a másik órán kb 2-5 bárt mutat. Utána állíts a tűszelepen. Ha meg rossz a reduktorod akkor sem buksz CO2-t mert a a palack tetején elzárod a csapot és utána leszedheted a reduktort anélkül, hogy szökne a gáz.
 
Köszi, próbáltam már a képeket is csatolni. Remélem elérhetőek lesznek. A palack sajnos eldobható fajta, így nincs rajta elzáró szelep és nem bohóckodnék 50 bar megfékezésével.:) Logikusan én is erre jutottam csak a tetején van egy 4 imbusz csavar illetve alatta sztem 15 mm kulccsal fogható rész. Na ezt rögzíti a hármas horonyfejű csavar.
 
Köszi, próbáltam már a képeket is csatolni. Remélem elérhetőek lesznek. A palack sajnos eldobható fajta, így nincs rajta elzáró szelep és nem bohóckodnék 50 bar megfékezésével.:) Logikusan én is erre jutottam csak a tetején van egy 4 imbusz csavar illetve alatta sztem 15 mm kulccsal fogható rész. Na ezt rögzíti a hármas horonyfejű csavar.
Eldobható palack?
Akkor ez "szükségmegoldás" volt a részedről?
 
Hali. Nem az volt. A reduktor volt a lényeg, amihez létezik adapter és azzal újratölthető palackra is rá lehet tenni. De előbb ki akartam próbálni az egész CO2 és egy belépő szintű szett 40 kezdődik és még kell hozzá ez az...
 
Back
Oldal tetejére