• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Az a baj hogy a neten nincs róla kép. Régebbi típus. A mostani az u001 de nem ilyen rendszerű. És robbantott ábrát sem találok hogy mi a szöszt is csavargarok. :/ Bár tisztán logikai alapon más nem lehet, mert valami állithatoságot mutat a reduktor viszont más nem mozdítható és ütközésig ki is volt tekerve mínusz irányba. Csak olyan bizonytalan az ember egy 50 báros ismeretlen ízével a kezében c690d873005b77fe13419a1b43305ad5.jpg
 
Ha ütközésig ki van tekerve akkor elvileg teljesen el van zárva ha jól tudom, és mikor befele tekered akkor kezd el növekedni a kimenő nyomás
 
Én is ezt sakkoztam ki, jó pár fordulatot beljebb tekertem de még mindig semmi.... Sztem már 5 mm lentebb van...257c809227bd1e76c560ca90947be567.jpg
 
Én meg parázok :D :D :D Bár biztos bolodbiztosra tervezték de ki tudja hogy az előző tulaj hogy bánt vele ... tekerek még párat
 
Utoljára módosított:
En maskent gondolom. Szerintem a krom henger aminek hatlap az alja, az lehet a szabalyozo. Az imbusz egy kontra csavar amirol hianyzik egy 1mm vastag takaro karika. Kb mint a vizcsap tetejen a piros kek.
 
Hát, nem tudom. Akkor az imbusz csavarnak mi a szerepe? A másik lehetőséget azért vezettem el ( krómos részen van a nyitó rész) mert hátul teljesen egyben van az egész reduktorral, tehát nincs elcsavarható kör alakja, ha mozgatja az ember akkor a palack menetes csatlakozója adja a végét. Az meg úgyis kell, hogy a reduktorba jusson a gáz és ne szökjön el. A műanyag kis tekerőt gondolom a biztonsági szelepnek. De mára ráhagyom... db814ffb3cd68645c157dc417448a939.jpg1b6b2991a7a9943a8f3c0870d7eaca7c.jpg
 
Hát, nem tudom. Akkor az imbusz csavarnak mi a szerepe? A másik lehetőséget azért vezettem el ( krómos részen van a nyitó rész) mert hátul teljesen egyben van az egész reduktorral, tehát nincs elcsavarható kör alakja, ha mozgatja az ember akkor a palack menetes csatlakozója adja a végét. Az meg úgyis kell, hogy a reduktorba jusson a gáz és ne szökjön el. A műanyag kis tekerőt gondolom a biztonsági szelepnek. De mára ráhagyom... View attachment 64127View attachment 64128
Ideje írni a gyártónak egy emilt. Biztos tudnak segíteni.
 
Ő volt az első akihez fordultam. Fogalma sincs. Sztem valahol találta nyugaton. Nem tűnik akvaristának. Azóta kiderítettem hogy a reduktor rossz. Most már csak az a kérdés hogy vegyem le egy teli palackról amin nincs elzáró szelep. :(
 
Miért akarod levenni?
Ha a reduktor rossz, azt ugye fölösleges.
Nyomás ellenében egy új reduktort felszerelni nem lesz egyszerű.
Nem tudod visszaadni és -kérni a pénzt az eladótól?
 
Igazad van, megpóbálom. Bár kevés esélyt adok neki hogy visszaadja. Másfelől szerintem felelőtlenség ilyen cuccot postára adni. Elvinni nem éri meg, postára meg nem akarom adni. Nem szorakozom mások épségével.
 
Ha a imbuszal nem tudod szabályozni a nyomást, akkor az hibás. Az lenne ami szabályoza a almérőt. Ott egy normális tekerő kellene hogy legyen, de ezt a gyártó kisporolta. Hegesztés teknikai boltokba szoktak szervizelni is. Egy próbát megér.
 
Közben azért átolvastam a manualt is. Az imbusz valoban a nyomást állítja a kisnyomású ágon. Gyári érték 1,5. Az imbusz bolondbiztos mert max nyitott állapotban elforog tovább de kattog és megugrik, jelezve hogy ez a max. Másik megszívlelendő gyártói tanács hogy nyitott tüszelep mellett állítsunk ezen a szelepen. Így is tettem és két apró szánalmas sziszegés volt az eredmény. Több nem jött ki ergo az almérő valós adatot mutat. Nem jön át a gáz erre az oldalra. Mivel csak adott ki sziszegést szerintem kosz, oxidáció, víz vagy nem tudom mi tömitheti el, de a lényeg hogy nem szabad tovább szórakozni vele. Írok a gyártónak aztán meglátjuk.
 
Azért kíványcsi lennék, hogy ezt a palackot egyáltalán hogyan töltötték meg? Reduktoron keresztül visszanyomtava a gázt? Viszont akkor nem kizárt, hogy gajra lett vágva a nyomáscsőkkentő. Vagy valami tűszelepes palack lehet? Paintballosok használnak ilyent . Ez esetben viszont akkor le lehet csavarni, az eladó meg rakott valamit a reduktor alá, hogy benyomja a szelepet.:cool:
 
A palackban tuti gáz van, érezni ahogy lötyög ezért is mutat szép 70 bar értéket az almérője. Ez alapján nem gondolnám, hogy valami tett alá az eladó. Írtam a gyártónak, regisztrálom a terméket és generálok egy ticket-et. Majd megmondják teli palack mellett letekerhető-e a reduktor.
 
Back
Oldal tetejére