• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Azért kíványcsi lennék, hogy ezt a palackot egyáltalán hogyan töltötték meg? Reduktoron keresztül visszanyomtava a gázt? Viszont akkor nem kizárt, hogy gajra lett vágva a nyomáscsőkkentő. Vagy valami tűszelepes palack lehet? Paintballosok használnak ilyent . Ez esetben viszont akkor le lehet csavarni, az eladó meg rakott valamit a reduktor alá, hogy benyomja a szelepet.:cool:
Ez nyomo szelepes palack. Van benne egy zar. Olyan mint egy visszacsapo szelep. Ha betekered a reduktort, az benyomja, de tomiti is. Mint annak idejen a kemping gaz palack.
 
Köszönöm ez hasznos infó. Néztem a palack gyártását. 2010. A gyártó 5 évet ajánl."Megromolhat" a co2 a palackban?
 
Köszönöm ez hasznos infó. Néztem a palack gyártását. 2010. A gyártó 5 évet ajánl."Megromolhat" a co2 a palackban?
Nem. Mechanikai problema mar lehet ha letapad a zarszelep. Mivel reduktor van rajta en ezt minimalis gondnak konyvelnem. Erosen erik egy egyszerubb de alap co2 szett neked. A lenyeg, ne felj a magasnyomastol. Kicsit ugy erzem tartasz tole, de szinte kizart, hogy egy palackbol az 50 bar egyszerre jusson ki. Ha minden nelkul csak a csappal szabad folyast engedsz neki, az is hamarabb fagy le mint eltavozna. Nem egyszeru egy palackot kiuriteni ugy, hogy teljes szabadon engedessel.
 
Köszönöm a bátorítást, de biztos nem olvastál vissza. Ez az első CO2 próbálkozásom :D mert egy teljes rendszer előtt ki akartam próbálni. Csak kicsit kalandosabbra sikerült mint gondoltam.
 
A palackban tuti gáz van, érezni ahogy lötyög ezért is mutat szép 70 bar értéket az almérője.
Ha a almérő 70 bárt mutat,akkor ott valami "gáz" van, mert a almérő a munka nyomást mutatja, vagyis a kisebb nyomást, mert az a szabájozható. A fő mérő, a palckban lévő nyomást mutatja és azt nem lehet szabáljozni, csak nyit meg zár.
 
"20 literhez 15-20cm kerámia, 60 literhez 20-25, 200 literhez 30cm, 300 literhez 40, 500 literhez 50cm kerámiaátmérő kell"

Itt Viktor természetesen mm-re gondolt, nem cm-re.
Sziasztok. Ugye az nem gond hogy a 300l akvihoz 50mm-est vettem?
 
Üdv!
Megérkezett a CO2 rendszerem, amihez pót tömítő gyűrűt kértem (jobboldalt, a fehér lapon látszanak). Sajnos az eladó nem mondta, hogy hol a helyük, most, vagy máskor kell beszerelni valahová... Gyanítom, hogy nem most.
Ha tudna valaki ebben segíteni..., ha lehet fotóval stb., szájbarágósan, mint a buksi gyereknek. :)
Köszönöm.
 

Attachments

  • CO2_2.jpg
    CO2_2.jpg
    222.9 KB · Megtekintések: 33
  • CO2_3.jpg
    CO2_3.jpg
    259.2 KB · Megtekintések: 34
Utoljára módosított:
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem régen ki akartam cserélni a buborékszámlálóban a folyadékot, mert olyan volt, mint ha tele lett volna apró buborékokkal. A szétszedés közben sajnos sikeresén széttörtem a buborékszámlálót... A gondom az, hogy holnap vasárnap és úgy látom sehol nem tudok venni egy újat.
Mit gondoltok? Holnapra kapcsolja ki a világítást, mivel nem lesz CO2, vagy esetleg buborékszámláló nélkül is össze lehet kötni a rendszert?
A segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem régen ki akartam cserélni a buborékszámlálóban a folyadékot, mert olyan volt, mint ha tele lett volna apró buborékokkal. A szétszedés közben sajnos sikeresén széttörtem a buborékszámlálót... A gondom az, hogy holnap vasárnap és úgy látom sehol nem tudok venni egy újat.
Mit gondoltok? Holnapra kapcsolja ki a világítást, mivel nem lesz CO2, vagy esetleg buborékszámláló nélkül is össze lehet kötni a rendszert?
A segítségeteket előre is köszönöm!
Szerintem egy napra kapcsold ki a CO2-t a fényt pesig vedd viasza 50%ra. Ha csak co2 nélkül maradsz 1 napig sem lesz gond.
 
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem régen ki akartam cserélni a buborékszámlálóban a folyadékot, mert olyan volt, mint ha tele lett volna apró buborékokkal. A szétszedés közben sajnos sikeresén széttörtem a buborékszámlálót... A gondom az, hogy holnap vasárnap és úgy látom sehol nem tudok venni egy újat.
Mit gondoltok? Holnapra kapcsolja ki a világítást, mivel nem lesz CO2, vagy esetleg buborékszámláló nélkül is össze lehet kötni a rendszert?
A segítségeteket előre is köszönöm!
Ha a szelepet közben nem tekerted el, nyugodtan kösd össze a csövet a buborék számláló nélkül, és hagy menjen!
De ha eltekerted, és emlékszel rá, hogy kb. mennyi buborék jött ki a diffúzoron, akkor "szemre" is be tudod állítani. Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor egy kicsivel kevesebbet állíts be, mint ahogy érzed, hogy mennyire jöttek a bubik a diffuzorból. Ha van drop checkered, akkor még egyszerűbb a dolgod.
Ahogy mondani szokták: nem lőnek vele nyulat! ;)
 
Ha a szelepet közben nem tekerted el, nyugodtan kösd össze a csövet a buborék számláló nélkül, és hagy menjen!
De ha eltekerted, és emlékszel rá, hogy kb. mennyi buborék jött ki a diffúzoron, akkor "szemre" is be tudod állítani. Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor egy kicsivel kevesebbet állíts be, mint ahogy érzed, hogy mennyire jöttek a bubik a diffuzorból. Ha van drop checkered, akkor még egyszerűbb a dolgod.
Ahogy mondani szokták: nem lőnek vele nyulat! ;)
Nagyon köszönöm a segítséget! Akkor megpróbálom buborékszámláló nélkül mára, holnap meg veszek egyet.
 
Sziasztok!

Az egyik legutóbbi GA co2-s videónál (
) úgy lett összerakva a setup, hogy a reduktorba csatlakozott a tűszelep, co2 cső, majd mágnesszelep lengőbe, és megint co2 cső.
Az én rendszeremen (sodastream co2) úgy lett összerakva hogy a reduktorba csatlakozik a tűszelep, majd a tűszelepbe közetlenül a mágnesszelep.
tumblr_omvhgmtxz21w5sp68o1_540-jpg.28018

Kérdésem az lenne, hogy a videóban lévő setupnak van -e valami előnye?

Köszi!
 
Sziasztok!

Az egyik legutóbbi GA co2-s videónál (
) úgy lett összerakva a setup, hogy a reduktorba csatlakozott a tűszelep, co2 cső, majd mágnesszelep lengőbe, és megint co2 cső.
Az én rendszeremen (sodastream co2) úgy lett összerakva hogy a reduktorba csatlakozik a tűszelep, majd a tűszelepbe közetlenül a mágnesszelep.
tumblr_omvhgmtxz21w5sp68o1_540-jpg.28018

Kérdésem az lenne, hogy a videóban lévő setupnak van -e valami előnye?

Köszi!
Jó úgy is ahogy te csináltad.
 
Back
Oldal tetejére