• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 szivárgás?

Mi csak a cicisre esküszünk :) Van ám marketing náluk :)
A minap, volt már egy olyan hozzászólás valamely topicban, "hogy mindenki azzal főz, amije van".:D Ezzel azt akarom mondani hogy ezzel a kettővel dolgoztam mostanában, és a másodikból van most itthon.:) Valójában csak egy példát akartam osztani.;)
 
Érdemes a ruduktort is alaposan átnézni szivárgás oldalról. Nekem az első reduktorom egy használt hegesztéstechnikai volt, és a nyilal jelzett résznél eresztett. Igazából nem is tudom, hogy hogyan rakták itt össze, mert szét sem tudtam ezen a részen tekerni.
20247315_6d0d2f908cc1c1cc4c40ba38655b09d8_l.jpg
 
Utoljára módosított:
A piros nyilnal bivaly erővel szétcsavarozható.
Hidd el megpróbáltam mindent! ;) Melegítés (természetesen kibelezve) és félméteres csőfógóval kérlelve se indult meg. Gyanítom, hogy elöbb tört volna bele, mint, hogy meginduljon. De a lényeg, hogy itt is van egy lehetséges szivárgási pont, ahogy a reduktor bármely részén ereszthet.
 
Hidd el megpróbáltam mindent! ;) Melegítés (természetesen kibelezve) és félméteres csőfógóval kérlelve se indult meg. Gyanítom, hogy elöbb tört volna bele, mint, hogy meginduljon. De a lényeg, hogy itt is van egy lehetséges szivárgási pont, ahogy a reduktor bármely részén ereszthet.

Időnként előfordul, hogy beragasztják az idomokat. Ezeket nem fogod tudni szétszedni ha ilyen megoldással készült.
 
Hidd el megpróbáltam mindent! ;) Melegítés (természetesen kibelezve) és félméteres csőfógóval kérlelve se indult meg. Gyanítom, hogy elöbb tört volna bele, mint, hogy meginduljon. De a lényeg, hogy itt is van egy lehetséges szivárgási pont, ahogy a reduktor bármely részén ereszthet.
Esetleg forrasztással nem javítható? Egy ilyen kütyü legalább 10e Ft (legalábbis én enyiért vettem őket). Ha 1-2 E Ft-ért megforrasszák, talán nem lesz akkora a veszteség. Más javítási módot nem nagyon tudok elképzeni 100 bar környékén.
 
Nalam ugyan ilyen volt a helyzet. Otthon mindennel probalkoztam, nem indult. Elvittem egy heggeszto cegbe. Satuba belefogtak es erőlkodve de kihajtottak. Alatta egy műanyag gyűrűt(szemering?) kellett cserelni, hogy ne eresszen.
 
Időnként előfordul, hogy beragasztják az idomokat. Ezeket nem fogod tudni szétszedni ha ilyen megoldással készült.
Én is erre gondoltam, azért is próbáltam melegíteni, mert akkor kiég a ragasztó

Akkor azért megforrasztottam ónnal. De az akkori tapasztalatlanságaim miatti bealgásodás, meg a reduktor miatt, 2-3 hét alatt elszökő gáz okán is elegem lett a CO2 adagolásból, és eladtam a palackot. Reduktor még megvan valahol. Viszont mikor ismét úgy döntöttem, hogy másodjára is nekifutok, akkor inkább vettem egy Papilont.
 
Az a kék fehér palack van nekem itthon, holnap átviszem.
Én nem a cicist vettem :)
Hátööö, ha se nem cicis, se nem tenyészbikás, még fontolóra kell vegyem. :D
Amúgy hgörög isten vagy, és köszönöm, hogy eljössz segíteni! :love:
 
Sziasztok, ezt a topicot találtam gyorsan, kérlek nézzétek el, ha már ezredik hasonló bejegyzés, de rendesen meg vagyok ijedve.

Már vagy fél éve nincs működő akvám (költözés után, amint kiöregedtek a lakók, le lett engedve s azóta nem idítottam (még) újat). De szándékom jeléül még akkoriban [fél éve] be lett szerezve egy 2kg-os palack a GA üzletéből.

Konyhában, 21℃ körül volt tárolva fűtés szezonban, nyáron hasonló volt a hőmérséklet. Semmi gond nem volt, most kb 10 perce hangos bummra rándultam össze, s tapasztaltam, hogy süvít a palack... A macskák rémülten elviharzottak, kutya retteg, párom is megijedt, hogy mi ez a hang... Azonnal kinyitottam az ablakokat bukóra, a palack fele már jeges, már jóval halkabban is sziszeg, de azt még mindig...

Nem akarom, hogy az állataimnak baja legyen (földön gyűlik össze a gáz ha jól tudom, mi emberek feje magasan szívja a levegőt), mi a teendő ilyenkor? Elég beszédes, hogy jeges a palack, nyilván puszta kézzel nem célszerű hozzányúlnom, de ilyenkor egyáltalán merjem megfogni ronggyal s elvinni máshova? hasonló hőmérsékletű, biztonságos helyem nincs, csak hidegebb (kb. 6-15℃-os előszoba) Ilyen esetben mit lehet tenni? Jobb, ha bukott ablak mellett hagyom a konyhában s csak elblokádolom, hogy az állatok ne menjenek a közelébe? Napokba telik, mire magától kiürülne?
 
Sziasztok, ezt a topicot találtam gyorsan, kérlek nézzétek el, ha már ezredik hasonló bejegyzés, de rendesen meg vagyok ijedve.

Már vagy fél éve nincs működő akvám (költözés után, amint kiöregedtek a lakók, le lett engedve s azóta nem idítottam (még) újat). De szándékom jeléül még akkoriban [fél éve] be lett szerezve egy 2kg-os palack a GA üzletéből.

Konyhában, 21℃ körül volt tárolva fűtés szezonban, nyáron hasonló volt a hőmérséklet. Semmi gond nem volt, most kb 10 perce hangos bummra rándultam össze, s tapasztaltam, hogy süvít a palack... A macskák rémülten elviharzottak, kutya retteg, párom is megijedt, hogy mi ez a hang... Azonnal kinyitottam az ablakokat bukóra, a palack fele már jeges, már jóval halkabban is sziszeg, de azt még mindig...

Nem akarom, hogy az állataimnak baja legyen (földön gyűlik össze a gáz ha jól tudom, mi emberek feje magasan szívja a levegőt), mi a teendő ilyenkor? Elég beszédes, hogy jeges a palack, nyilván puszta kézzel nem célszerű hozzányúlnom, de ilyenkor egyáltalán merjem megfogni ronggyal s elvinni máshova? hasonló hőmérsékletű, biztonságos helyem nincs, csak hidegebb (kb. 6-15℃-os előszoba) Ilyen esetben mit lehet tenni? Jobb, ha bukott ablak mellett hagyom a konyhában s csak elblokádolom, hogy az állatok ne menjenek a közelébe? Napokba telik, mire magától kiürülne?
Szia, bar mar 2 napos a kerdes, de lehet hogy hasznos lehet az info: Dani pont 2 kilos palackkal peldalozott: https://akvakertesz.hu/threads/co2-szivargas.1550/post-65054
A fagyasi serules inkabb okozhat ilyenkor gondot. A tortentek utan izgi lesz ujra rabeszelni a parodat a co2 hasznalatra. :)
 
Sziasztok!
Költözés közben leesett az Oxyturbo reduktorom palacknyomást mutató órájáról a plexi. Visszapattintottam. Kell számítanom szivárgásra? :D
 
Sziasztok!
Költözés közben leesett az Oxyturbo reduktorom palacknyomást mutató órájáról a plexi. Visszapattintottam. Kell számítanom szivárgásra? :D
Ezeken a manométereken, mint minden ilyenen a plexi borítás csak a mutatót védi. Az a vékony műanyag lapka bepréselve az eredeti helyére, gyárilag sem nyomásállóra van tervezve. Ha a plexi körül szivárgást észlelsz szappanhabbal, akkor a gond mélyebben lesz, az óraszerkezet szigetelései sérültek, ebben az esetben a hibás manométert cserélni kell. Komolyabb szerkezetben olajcsillapítású a mutató, olajelfolyást nyilván nem tapasztaltál, mert ez nem olyan.
 
Utoljára módosított:
Ezeken a manométereken, mint minden ilyenen a plexi borítás csak a mutatót védi. Az a vékony műanyag lapka bepréselve az eredeti helyére, gyárilag sem nyomásállóra van tervezve. Ha a plexi körül szivárgás észlelsz szappanhabbal, akkor a gond mélyebben lesz, az óraszerkezet szigetelései sérültek, ebben az esetben a hibás manométert cserélni kell. Komolyabb szerkezetben olajcsillapítású a mutató, olajelfolyást nyilván nem tapasztaltál, mert ez nem olyan.
Nagyon szépen köszi! Megnyugodtam :)
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy 2 kg-os palackos rendszer.0-24-be megy a oxyturbo reduktorral.
3. palack csere után nemsokára arra lettem figyelmes,hogy a beállított 70bubi/sec-ből szép lassan közel 0-lett,a mérőóra fixen 60 és 2 barra van beállítva.Ezt mutatja.
Cseréltem tűszelepet,nem lett jobb,cseréltem reduktort,nem lett jobb,cseréltem co2 csövet,nem lett jobb.
Lehet a palackal van a gond?
Köszönöm,ha valaki tud segíteni!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy 2 kg-os palackos rendszer.0-24-be megy a oxyturbo reduktorral.
3. palack csere után nemsokára arra lettem figyelmes,hogy a beállított 70bubi/sec-ből szép lassan közel 0-lett,a mérőóra fixen 60 és 2 barra van beállítva.Ezt mutatja.
Cseréltem tűszelepet,nem lett jobb,cseréltem reduktort,nem lett jobb,cseréltem co2 csövet,nem lett jobb.
Lehet a palackal van a gond?
Köszönöm,ha valaki tud segíteni!
A mérőóra akkor mutathat 60 bar-t, ha van nyomás benne. Leveszed a reduktort, nyomás leesik mindkét manométeren, akkor műkszik. Palack akkor okés. Vedd ki a tűszelepet és nyisd rá a reduktorra a palackot. Ha sziszeg, akkor van 2 rossz tűszeleped...
 
A mérőóra akkor mutathat 60 bar-t, ha van nyomás benne. Leveszed a reduktort, nyomás leesik mindkét manométeren, akkor műkszik. Palack akkor okés. Vedd ki a tűszelepet és nyisd rá a reduktorra a palackot. Ha sziszeg, akkor van 2 rossz tűszeleped...
Ha leveszem a reduktort leesik a nyomás 0-ra,ha kiveszem a tűszelepet nem sziszeg.Az egyik reduktor 1 hetes.Másik helyen azt írták,lehet vizes a gáz,létezik ilyen?
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy 2 kg-os palackos rendszer.0-24-be megy a oxyturbo reduktorral.
3. palack csere után nemsokára arra lettem figyelmes,hogy a beállított 70bubi/sec-ből szép lassan közel 0-lett,a mérőóra fixen 60 és 2 barra van beállítva.Ezt mutatja.
Cseréltem tűszelepet,nem lett jobb,cseréltem reduktort,nem lett jobb,cseréltem co2 csövet,nem lett jobb.
Lehet a palackal van a gond?
Köszönöm,ha valaki tud segíteni!
Diffúzor lehet még eltömődve.
Levennék mindent róla, co2 csövet egy vödör vízbe hogy lásd a bubikat és egyesével visszarakva az elemeket próbálnám megnézni hogy mi az ami lefogja.
 
Back
Oldal tetejére