• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dilemmám a világítással

A gond ott kezdődik hogy ha növelni akarod a fényt akkor be kellene ruháznod egy CO2 rendszerre is, mert minél jobban emeled a fényerőt annál jobban igénylik a növények az állandó szenet CO2 formájában. Szerintem felesleges lecserélni a 24W-ot 36-ra mert csak algásodás lesz a vége. ;)
 
Cecska said:
A gond ott kezdődik hogy ha növelni akarod a fényt akkor be kellene ruháznod egy CO2 rendszerre is, mert minél jobban emeled a fényerőt annál jobban igénylik a növények az állandó szenet CO2 formájában. Szerintem felesleges lecserélni a 24W-ot 36-ra mert csak algásodás lesz a vége. ;)
Köszönöm a választ!Hallgatok a profikra ,co2 sajna nem lesz,akkor a 24 watt is marad,de beszerzek egy tuti reflektort,mert elég gyenge ami a gyári tetőben van! :thumbup:
 
Nekem a 225liter(100*50*45magas) fölött van 6*39 t5(85cm fénycső).A lámpám kb 5 centire van az akvárium peremétől,a fénycső 7-8 centire van a víztől.Érdemes lenne fölemelni 15-20 ra?Ha a boltot nézem a 20cm is kevés! :?:
5796677848_4d91f40961_z.jpg

5796120289_d89182f0cc_z.jpg
 
5cm-t mindenképp kevésnek érzem. Még a 4 csöves is nagyon erős ilyen közelről, de a 6 csőnél borzalmasan pengeélen táncolás lehet. Szerintem hosszútávon nem lehet algamentesen tartani egy ilyen akváriumot.

Én mindenképp felemelném.

A boltban sokat játszunk a világítások magasságával. Csak így lehet egészségesen tartani az alatta lévő élővilágot, ha a világítási időtartam fix és a fényből sem lehet levenni a növények miatt.
 
5cm-t mindenképp kevésnek érzem. Még a 4 csöves is nagyon erős ilyen közelről, de a 6 csőnél borzalmasan pengeélen táncolás lehet. Szerintem hosszútávon nem lehet algamentesen tartani egy ilyen akváriumot.

Én mindenképp felemelném.
Csak négy csövet használok,és így is algásodok rendesen.Te milyen magasságot tartanál jónak?Sajnos csak fúrással tudom emelni a lámpát,így nem tudok játszani vele!
 
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy odyssea compact 65w-os lámpába hogy jön ki a 65w? Sehol a nem találtam a neten 65w-os compact fénycsövet. 2db lenne benne? Meg a méretét sem találtam sehol, 60cm-es armatúrában van, akkor végig ér benne vagy rövidebb? Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy odyssea compact 65w-os lámpába hogy jön ki a 65w? Sehol a nem találtam a neten 65w-os compact fénycsövet. 2db lenne benne? Meg a méretét sem találtam sehol, 60cm-es armatúrában van, akkor végig ér benne vagy rövidebb? Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!
Van ilyen, Odyssea gyártmány:
4x 65W Power Compact Fluorescent Bulbs
Compatible with most major brand power compact fluorescent fixtures.
This listing is for 4 bulbs - straight pin. (....)
Features:
  • Type: Power Compact Fluorescent
  • Wattage: 65W
  • Length: 21.00"
  • Socket Type: 4 Pin / Straight (....)
  • CE Certified
Available Spectrums:
  • 6500K - Natural daylight. Perfect for planted setups.
  • 10000K - Crisp white color, full spectrum daylight.
  • Actinic 460nm - Emits blue hue. Ideal for coral photosynthesis.
  • 50/50 Combo - Half 10000K. Half Actinic 460nm.
  • 50/50 Combo - Half 12000K. Half Freshwater.
 
Van ilyen, Odyssea gyártmány:
4x 65W Power Compact Fluorescent Bulbs
Compatible with most major brand power compact fluorescent fixtures.
This listing is for 4 bulbs - straight pin. (....)
Features:
  • Type: Power Compact Fluorescent
  • Wattage: 65W
  • Length: 21.00"
  • Socket Type: 4 Pin / Straight (....)
  • CE Certified
Available Spectrums:
  • 6500K - Natural daylight. Perfect for planted setups.
  • 10000K - Crisp white color, full spectrum daylight.
  • Actinic 460nm - Emits blue hue. Ideal for coral photosynthesis.
  • 50/50 Combo - Half 10000K. Half Actinic 460nm.
  • 50/50 Combo - Half 12000K. Half Freshwater.
Köszönöm szépen! Mondjuk külföldi oldalt pont nem néztem. :) Jó lenne, ha cserélni kell a fénycsövet akkor itthon is beszerezhető legyen. Még a tungsram webshopban sem láttam, perdig ott azért jó sok fél-fajta van. Pl az aquael-nek is a csiptetős lámpájába ha cserélni kell, akkor milyet tudok belerakni? 2pines, 4pines? Szétszedni még nem mertem amíg működik, de ahhoz sem találtam még 11w-os fénycsövet.
 
Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. 60x60 alapterületű 35 magas akvárium öt szeretnék függesztve világítani. Lesznek benne víz fölötti növények is egy csobogó közelében. Melyik függesztett lámpa a jó nekem? ATI vagy elég lehet a twinstar?
 
Sziasztok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre: 60P felé ADA Aquasky RGB vagy ATI 4x24W (dimmelhető) T5 armatúra normális csövekkel?

Fizikailag mindkettőre van lehetőség, árban kb azonos kategória. Érdekel mit gondoltok.
 
Sziasztok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre: 60P felé ADA Aquasky RGB vagy ATI 4x24W (dimmelhető) T5 armatúra normális csövekkel?

Fizikailag mindkettőre van lehetőség, árban kb azonos kategória. Érdekel mit gondoltok.
Szerintem ADA. Gyönyorű színek vannak alatta.
LED, tartós és ADA....
 
Back
Oldal tetejére