• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diversa Intenso LED lámpák

mbence

Főkertész
Kicsit nehezebb ezekről a lámpákról adatot találni, úgyhogy bedobom ide is:
  • Led intenso 4,3 Watt 216 Lumen 17 cm
  • Led intenso 5,7 Watt 288 Lumen 22 cm
  • Led intenso 7,2 Watt 360 Lumen 27 cm
  • Led intenso 10,1 Watt 504 Lumen 41 cm
  • Led intenso 13,0 Watt 648 Lumen 51 cm
  • Led intenso 15,8 Watt 792 Lumen 61 cm
  • Led intenso 21,6 Watt 1080 Lumen 81 cm
  • Led intenso 27,4 Watt 1368 Lumen 101 cm
  • Led intenso 33,1 Watt 1656 Lumen 124 cm
Én a 100cm-es változatot próbáltam, elég szép a kivitelezése, jó stabilan áll, jól állíthatóak a lábai, alig melegedett, de sajnos ahogy a fenti táblázatból is látszik, nagyon gyenge fénye van.
Növényes akváriumhoz egyiket sem ajánlanám.

led-intenso-długieWEB.jpg
 

Attachments

  • led-intenso-długieWEB.jpg
    led-intenso-długieWEB.jpg
    16.4 KB · Megtekintések: 2
Kicsit nehezebb ezekről a lámpákról adatot találni, úgyhogy bedobom ide is:
  • Led intenso 4,3 Watt 216 Lumen 17 cm
  • Led intenso 5,7 Watt 288 Lumen 22 cm
  • Led intenso 7,2 Watt 360 Lumen 27 cm
  • Led intenso 10,1 Watt 504 Lumen 41 cm
  • Led intenso 13,0 Watt 648 Lumen 51 cm
  • Led intenso 15,8 Watt 792 Lumen 61 cm
  • Led intenso 21,6 Watt 1080 Lumen 81 cm
  • Led intenso 27,4 Watt 1368 Lumen 101 cm
  • Led intenso 33,1 Watt 1656 Lumen 124 cm
Én a 100cm-es változatot próbáltam, elég szép a kivitelezése, jó stabilan áll, jól állíthatóak a lábai, alig melegedett, de sajnos ahogy a fenti táblázatból is látszik, nagyon gyenge fénye van.
Növényes akváriumhoz egyiket sem ajánlanám.

View attachment 40096

Az adatok alapján a leggagyibb kínai cuccnak tűnik az 50 lumen/watt-os hatásfokával. 3030smd-nél 110 a jó, a legjobbak pedig 130-at is tudnak. 20/30 lumen/literhez fel kell tenni párat :/
 
Jó a meglátásod, csak hát egy egyéves posztra válaszoltál :)

Másnak még hasznos lehet :)

Én mostanság csatlakoztam, és más fórumokban van első összefoglaló hozzászólás, a topikgazda / moderátor írhatna ilyesmi összefoglalókat, mert hamarabb kap a kezdő válaszokat az alap kérdéseire itt, mint a 167 oldalas topikokban.

Én most led világításról olvasgatok, és van vagy 10 topik neki. Nem könnyű :) persze jobb, mint a semmi.
 
Ja, jó, oké, a'szittem nem vetted észre :)
Jó ötlet (lenne) ez a topik-összefoglaló, csak hát ez az akvarisztika nem egy egzakt tudomány. Persze vannak ágazatai, amikben az ismeretek viszonylag állandóak (pl élőlények tulajdonságai), de általában nem ezek a nagy terjedelmű topikok, hanem a technikai részekről, módszerekről szólók. Vsz van ok-okozati összefüggés is :)
Másik dolog, hogy a növényes akvarisztika javarészt esztétikáról szól, hiszen leginkább a szemünket etetjük vele. Az esztétika meg ugye eléggé szubjektív, tehát ez is gátat szab egy objektív összefoglalásnak.
 
Én most led világításról olvasgatok, és van vagy 10 topik neki. Nem könnyű
A topikok átolvasása kiterjeszti az ismereteidet és lehet, hogy a végére érve már megváltozhatnak az igényeid is. De ha magabiztos vagy és nem akarod hogy megváltozzanak, akkor sem muszáj végigolvasnod mindent. Az összefoglalókkal rendelkező fórumokon általában van egy-egy kérdés-lista, hogy a kérdéseidet hogyan tedd fel, vagyis miket sorolj fel, ha korrekt válaszra számítasz. Ezt itt is megteheted. És ha ügyesen összefoglalod az igényeidet, akkor nagyon sokan fognak tudni neked testreszabott iránymutatást és javaslatot tenni. Pl ledvilágítás témában kb:
- mi a prioritásod (illetve alap elvárásod) esztétikai/teljesítménybeli/szín-hatékony/költségbeli megfelelőségben?
- gyári megoldást szeretnél, vagy DIY megoldást?
- gyári megoldás esetén vannak-e igényeid a forrással szemben? (pl használt, garanciás itthoni, vagy "bizonytalan" kínai beszerzés)
- látszó, vagy elrejtett lámpát szeretnél, illetve miként helyeznéd el az akvárium fölött?
- fix méretű lámpát szeretnél, vagy olyat, amit többfajta méretű akváriumon is tudsz használni?

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de biztos van még egyéb szempont is. De ha akár csak ezekre a kérdésekre adott válaszok különböző metszeteit is veszed figyelembe, máris láthatod, hogy nem lenne egyszerű egy jó összefoglaló megírása...
 
Back
Oldal tetejére