• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Várjál Atti, mert hatalmas különbség van az akváriumtulaj és az akvakertész között.
Pont ez az. Én inkább tartom magam akvakertésznek. Sokkal jobban leköt az akváriummal és az akváriumon belüli dolgokkal foglalkozás, mint a külső technikával. Tehát szívesen tisztítom a befolyókat, az akvárium üvegét, metszem a növényeket. Nem mondom, hogy nem szeretem, de nem tartozik a kedvenc műveleteim közé az előszűrő tisztítás. Persze nem egy nagy dolog, de ha az Eheim-nak is lenne olyan előszűrő rendszere mint az Oase-nak, szerintem sok akvarista megköszönné.
Nem mondom, hogy mindenkinek kell egy ilyen all-in-one szűrő, de én el tudnám képzelni. Kevés a helyem, tehát igyekszem minél kompaktabb megoldásokat alkalmazni, ezért került ki első körben az akvárium belső fűtő és lett helyette egy külső, aztán lett a 250T, ami persze baromi drága, de nekem ez így megérte.
 
A véleményeteket szeretném kérni.
Nekem csak egy low-tech akváriumom van, mert évek óta még csak most jutottam el odáig, hogy teljesen alga mentesen tudom üzemeltetni és minden oké az akváriumban.
Jelenleg egy Juwel Rio 125 LED akváriumom van egy Eheim 2426 eXperience 350-es szűrővel. Most, hogy minden oké az akváriummal azt tervezem, hogy veszek egy Juwel Rio 180 LED akváriumot :)
Szóval, szerintetek ez a szűrő elbírja a 180-as akváriumot?Vagy esetleg hagyjam benne majd az akváriumban a gyári belső szűrőt? Jelenleg a szűrő hibátlanul viszi a 125-ös akváriumot (nincs benne a gyári belső szűrő) de a 180 egy kicsit nagyobb.

Szerintem elég a 180-asra is.
Persze nagyban függ attól is mennyi hal lesz benne, mennyi lesz a bomlás termék.
 
de ha az Eheim-nak is lenne olyan előszűrő rendszere mint az Oase-nak, szerintem sok akvarista megköszönné.
szerintem meg nem...
ez az előszűrő, pont egy hibaforrás. sajnos nem egyszer futottam bele, hogy ott szívta a levegőt, a légtelenítő pumpa már nem egyszer adta meg magát és annak a cseréje nem pár fillér, nem mellesleg hiánycikk. Akkor inkább lenne egy hibaforrása a tömlőcsatlakozó adapter azt helló...
és azt is nézzük, hogy ennyi idő alatt nem rukkoltak elő semmi újjal.
1szó mint 100 én az új akvákhoz már biztos nem fogom használni, úgy adom el őket mint a pinty. 😁
 
OK. Újrafogalmazom a kijelentésemet.
Ha az Eheimnak lenne egy hasonlóan praktikus, de nem meghibásodó előszűrő rendszere mint az Oase-nak, szerintem sok akvarista megköszönné.

Az egy dolog, hogy az Oase szűrőknél ez meghibásodik, az Eheim azért Eheim, hogy találja ki/tervezze meg/gyártsa el rendesen. ;)
és ez már tényleg off mert nem ide tartozik de...
őszintén szólva, nekem úgy tűnik te nagyon OASE párti vagy 😁 , így biztos nem veszel EHEIMet... ha ezt az előszűrős dolgot mondjuk betervezné, akkor se vennéd meg, mert az holt biztos, hogy kétszer annyiba kerülne mint amit használsz. ;)😁
 
Én annak tudnék nagyon örülni ha tudna hűteni
A többitől eltérően ez egy elég brutál elvárás :)

A CO2 beoldásról is érdekelne, hogy mire gondoltál. Hogy csatlakoztatható lenne a CO2 rendszer, vagyis kvázi egy beépített reaktora lenne? (gondolom, a palackot/reduktort stb. csak nem építenéd bele..) Na de az is miért lenne jó? Helyet nem spórolnánk vele, hozzáférhetőséget szintén biztosan nem. Ellenben az eddigi használjuk/nem használjuk opció helyett kötelező lenne használni. Persze, lehetne akár egy átkapcsolási lehetőség is, hogy vagy azon át megy a víz, vagy nem, de az - természetesen kulturáltan beépítve a testbe - nagyon megdobná a szűrő méreteit és súlyát is. Tényleg érdekelne, hogy itt mire gondoltál.
 
A többitől eltérően ez egy elég brutál elvárás :)

A CO2 beoldásról is érdekelne, hogy mire gondoltál. Hogy csatlakoztatható lenne a CO2 rendszer, vagyis kvázi egy beépített reaktora lenne? (gondolom, a palackot/reduktort stb. csak nem építenéd bele..) Na de az is miért lenne jó? Helyet nem spórolnánk vele, hozzáférhetőséget szintén biztosan nem. Ellenben az eddigi használjuk/nem használjuk opció helyett kötelező lenne használni. Persze, lehetne akár egy átkapcsolási lehetőség is, hogy vagy azon át megy a víz, vagy nem, de az - természetesen kulturáltan beépítve a testbe - nagyon megdobná a szűrő méreteit és súlyát is. Tényleg érdekelne, hogy itt mire gondoltál.
A CO2 beoldásnál egy szimpla atomizer-t gondoltam. Kis szűrőkbe, kis akvákhoz, de lehet egy reaktor is megoldható lenne valahogy.
Tehát benne a lenne a szűrőben az atomizer, a mágneskapcsoló és csak a CO2 csövet kellene rákötni. A palackon a reduktor és a számláló.
Egy eszközt kellene bedugni a konnektorba a szekrényben a vezetékek száma negyedére csökkenne.
Nem kellene vágni a kifolyócsövet az atomizernek.
Ez a hűtés tudom hogy irreális elvárás, na de igényeket megfogalmazni szabad :)
 
A CO2 beoldásnál egy szimpla atomizer-t gondoltam. Kis szűrőkbe, kis akvákhoz, de lehet egy reaktor is megoldható lenne valahogy.
Tehát benne a lenne a szűrőben az atomizer, a mágneskapcsoló és csak a CO2 csövet kellene rákötni. A palackon a reduktor és a számláló.
Egy eszközt kellene bedugni a konnektorba a szekrényben a vezetékek száma negyedére csökkenne.
Nem kellene vágni a kifolyócsövet az atomizernek.
Ez a hűtés tudom hogy irreális elvárás, na de igényeket megfogalmazni szabad :)
A beépített reaktor egyáltalán nem légbőlkapott hülyeség. Vannak erre elképzeléseim. Kérdés, hogy ezt meg kell-e építeni DIY ahhoz, hogy egy gyártó elgondolkodjon rajta. 🙂
 
A beszélgetés elkalandozott a topic témájától, megpróbálom visszaterelni.
Szerintem az akvaristák nagy többsége megbízható szűrőt szeretne, korrekt áron. Az Eheim Classic sorozat mindkét vonatkozásban jól teljesített, mert sikeresen ötvözték az egyszerű kialakítást a jó minőségű felhasznált anyagokkal. Az új szűrő a Eheim Classic vonal egyik hátrányát, a kis vödörméretet viszi tovább (számomra ez érthetetlen). Gyanítom, hogy az ára is magasabb lesz, a megbízhatósága még kérdéses (a szoftveres vezérlés plusz hibalehetőséget jelent) . A cég biztos felmérte, hogy ilyesmire mekkora kereslet van (szerintem elég lenne a fejegységen egy +/- gomb is). Ha nem, az legyen az ő gondjuk. Kíváncsi leszek, a nagy sikerre való tekintettel mikor fogják kivezetni a korábbi modelleket.
Egy all-in-one szűrő jó ötlet lenne, de az már a prémium kategória csúcsa (árban is), nem biztos, hogy sokan megvennék.
 
A CO2 beoldásnál egy szimpla atomizer-t gondoltam. Kis szűrőkbe, kis akvákhoz, de lehet egy reaktor is megoldható lenne valahogy.
Tehát benne a lenne a szűrőben az atomizer, a mágneskapcsoló és csak a CO2 csövet kellene rákötni. A palackon a reduktor és a számláló.
Egy eszközt kellene bedugni a konnektorba a szekrényben a vezetékek száma negyedére csökkenne.
Nem kellene vágni a kifolyócsövet az atomizernek.
Ez a hűtés tudom hogy irreális elvárás, na de igényeket megfogalmazni szabad :)
persze meg a halkaját is lökje be... :ROFLMAO: azért egy pillanatra emlékezzünk arra hogy ez egy "felokosított" Eheim Classic szűrő, nem "pro"- nem "csúcsmodell"...
.... kapott egy vezérelhető motort ami nem szükséges, de hasznos is lehet. pl.: nekem kell kb 300 l/óra teljesítmény... arra beállítom és a gép tartja ezt a sebességet, nem kell az idő múlásával engedni a csapon manuálisan. folyamatosan monitorozza magát és adja a kakaót a motornak ha kell. ha meg már nem bírja nyomni a 300 at mert annyira "koszos", akkor dob egy értesítést, hogy "öcsém ideje lenne kipucolni".... persze ez egy hibalehetőség is, de nem olyan új dolog a wifi vezérlés...
Modern classical
 

Eheim csere dugókészlet Pick-Up​

1709051249328.png
Aki tudja mire jó, ha berakom mi változik, miért lett kitalálva?
Előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére