• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Valaki lemérte már, hogy a 2215-nek és a 2217-nek mennyi a valós vízmozgatása?
A másik kérdésem, hogy a GA oldalán a 2215-nél GA ajánlás 150 liter a 2217-nél meg csak 100.
Ezt most elírták vagy komoly?
Erre én is kíváncsi vagyok!
 
Valaki lemérte már, hogy a 2215-nek és a 2217-nek mennyi a valós vízmozgatása?
A másik kérdésem, hogy a GA oldalán a 2215-nél GA ajánlás 150 liter a 2217-nél meg csak 100.
Ezt most elírták vagy komoly?
 

Attachments

  • Screenshot_20201203_210243_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201203_210243_com.android.chrome.jpg
    156.9 KB · Megtekintések: 13
Valaki lemérte már, hogy a 2215-nek és a 2217-nek mennyi a valós vízmozgatása?
A másik kérdésem, hogy a GA oldalán a 2215-nél GA ajánlás 150 liter a 2217-nél meg csak 100.
Ezt most elírták vagy komoly?
Én használtam a 90P-hez(182 liter) 2db 2217-t és nem volt cunami az akváriumban.
A valós teljesítményük alapján a 2217-re max 100 litert mondanék. A vödör is kicsi és a pumpa sem túl fickós, ráadásul a fojtást nagyon nem szereti.
 
Új szűrőnél a szűrőhöz kapott szén lapot vagy mi a szöszt bele kell tenni?A képen úgy van, hogy az kerül legfelülre a perlon fölé.
 
Hát, nagyön örülök, hogy lecseréltem a JBL szűrőmet Eheim 350-re.Beüzemelés után kb 2 óra műlva csak néztem, hogy milyen szép lett a víz.
Ma reggelre meg olyan lett mintha nem is volna benne víz.Csak azt nem értem, hogy a JBL e902 ezt miért nem tudta, amikor csak 130 l/h a diferencia a kettő között.
Arról nem beszélve, hogy a JBL azt írja, hogy 900 liter óránként, aztán meg csak 408 liter jön le.A Eheim meg 620 és 540 jön le óránként.
 
Hát, nagyön örülök, hogy lecseréltem a JBL szűrőmet Eheim 350-re.Beüzemelés után kb 2 óra műlva csak néztem, hogy milyen szép lett a víz.
Ma reggelre meg olyan lett mintha nem is volna benne víz.Csak azt nem értem, hogy a JBL e902 ezt miért nem tudta, amikor csak 130 l/h a diferencia a kettő között.
Arról nem beszélve, hogy a JBL azt írja, hogy 900 liter óránként, aztán meg csak 408 liter jön le.A Eheim meg 620 és 540 jön le óránként.
Nem véletlen , hogy 50 éve gyártják már, nem módosítottak semmit csak faceift volt!:cool:
 
Jelenleg egy Eheim Classic 350-es szűrőm van és elég csendes.A Eheim Classic 600 hangosabb?A Classic600 és az Experience 2426 közül melyiket vennétek?Az akvárium 125 liter.
Valamivel hangosabb a 600-as (aminek eltérő átmérőjű a szívó és nyomóága!) Szekrényben üzemeltetve nem hallani. Mindkettőhöz ugyanolyan rotor kell. Perlont valamivel egyszerűbb a classicokhoz vágni.
A 2426 modernebb kialakítasú, és 16/22-es mindkét ága. Ha már van üvegszetted a 350-hez akkor az nem lesz jó csak szűkítővel a 2426-hoz.
Utóbbinal az ülepítő részbe pakolt szivaccsal kb. ugyanannyi (vagy valamivel nagyobb szűrőanyag kapacitása van, mint a 600-nak.
Mindkettő szürő üzemelni fog?
Ha nem, megtartod a 350-et tartalék szűrőnek?
Amennyiben igen, én 600-ast vennék a fentiek miatt.
 
Valamivel hangosabb a 600-as (aminek eltérő átmérőjű a szívó és nyomóága!) Szekrényben üzemeltetve nem hallani. Mindkettőhöz ugyanolyan rotor kell. Perlont valamivel egyszerűbb a classicokhoz vágni.
A 2426 modernebb kialakítasú, és 16/22-es mindkét ága. Ha már van üvegszetted a 350-hez akkor az nem lesz jó csak szűkítővel a 2426-hoz.
Utóbbinal az ülepítő részbe pakolt szivaccsal kb. ugyanannyi (vagy valamivel nagyobb szűrőanyag kapacitása van, mint a 600-nak.
Mindkettő szürő üzemelni fog?
Ha nem, megtartod a 350-et tartalék szűrőnek?
Amennyiben igen, én 600-ast vennék a fentiek miatt.
Elvileg ma viszik el a 350-es szűrőt és nem tudtam még dönteni az experience és a 600-as között.Valamit holna pmindenképen vennem kell.Nincen üveg kifolyóm mert ez csak egy low tech akvárium CO2 nélkül.
 
Elvileg ma viszik el a 350-es szűrőt és nem tudtam még dönteni az experience és a 600-as között.Valamit holna pmindenképen vennem kell.Nincen üveg kifolyóm mert ez csak egy low tech akvárium CO2 nélkül.
Könnyebb karbantartás, gyárilag biológiai szűrőanyag a 2426-ban....ráadásul most még olcsóbb is. Szerintem nem kérdés, hogy a 2426 a jobb választás neked.
 
Csak azt nem értem, hogy ha kosaranként 2 liter szűrőanyag fér bele, akkor miért írják, hogy 4,9?
2 kosár van benne gyárilag, de az alsóban 3db szivacs van, amit simán ki lehet dobni és helyére biológiait önteni. Én egyet azért bent hagytam alul a törmelékek felfogására. Szóval 2x2L + ülepítőrész + a tetején marad egy kis hely a víznek, hogy a szűrő zavartalanul szívhassa a vizet....kijön az a 4,9.
 
Sziasztok!
Végig olvastam majdnem mind a 46 oldalt azonban nem találok infót teljestmény vesztéssel kapcsolatosan.
Eheim Classic 350 et használok egy ~300L-es növényesnek indtott (Feb. 5.) akvában ahol eddig nem volt baj sem a nyomással, sem a tisztasággal. Az elmúlt 1-2 hétben viszont az esőztető inkább csepegtető lassan.
Inditás óta már 3 alkalommal szét lett szedve és a szűrőanyagok át lettek öblitve ami miatt nem vagyok túl boldog, de ezek sem oldották meg a bajom.
Szűrőanyagok lentről felfelé: gyári szivcacs 2db, 2liter mátrix, perlon (utolsó szétszedésnél kikerült), aktivszén szűrő.

Előre is köszönöm a segitséget.
 
Sziasztok!
Végig olvastam majdnem mind a 46 oldalt azonban nem találok infót teljestmény vesztéssel kapcsolatosan.
Eheim Classic 350 et használok egy ~300L-es növényesnek indtott (Feb. 5.) akvában ahol eddig nem volt baj sem a nyomással, sem a tisztasággal. Az elmúlt 1-2 hétben viszont az esőztető inkább csepegtető lassan.
Inditás óta már 3 alkalommal szét lett szedve és a szűrőanyagok át lettek öblitve ami miatt nem vagyok túl boldog, de ezek sem oldották meg a bajom.
Szűrőanyagok lentről felfelé: gyári szivcacs 2db, 2liter mátrix, perlon (utolsó szétszedésnél kikerült), aktivszén szűrő.

Előre is köszönöm a segitséget.
Rotorház is szét lett szedve?
Tengely nem lóg? Mágnes elfordul a rotoron?
 
Back
Oldal tetejére