• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok!
Végig olvastam majdnem mind a 46 oldalt azonban nem találok infót teljestmény vesztéssel kapcsolatosan.
Eheim Classic 350 et használok egy ~300L-es növényesnek indtott (Feb. 5.) akvában ahol eddig nem volt baj sem a nyomással, sem a tisztasággal. Az elmúlt 1-2 hétben viszont az esőztető inkább csepegtető lassan.
Inditás óta már 3 alkalommal szét lett szedve és a szűrőanyagok át lettek öblitve ami miatt nem vagyok túl boldog, de ezek sem oldották meg a bajom.
Szűrőanyagok lentről felfelé: gyári szivcacs 2db, 2liter mátrix, perlon (utolsó szétszedésnél kikerült), aktivszén szűrő.

Előre is köszönöm a segitséget.
Próbáld meg kitakarítani a csöveket. Elég sok kosz meg tud tapadni belül, ez visszafogja az áramlást.
 
Lehet, hogy ez a baj. Bár 1 hónap alatt nem szabadna elkoszolódnia, se a csőnek, se a szivattyúnak. de valami csak nem stimmel... Szét kellene szedni a motort, ahogy @eMZé írta. Lehet, hogy valamit beszívott.
Köszönöm, megpróbálok mindent!
Gondolom a motornál egyértelmű amit látnom kéne :)
 
Köszönöm, megpróbálok mindent!
Gondolom a motornál egyértelmű amit látnom kéne :)
Azért ez nem egy űrrakéta, pofon egyszerű szerkezet.
- Kézzel megforgatva a rotort könnyen forog?
- A mágnes együtt forog a lapátokkal? Nem engedett el a ragasztó?
- Olvastam itt a fórumon (bevallom elsőre nem akartam elhinni), hogy a mágnes is le tud mágneseződni. Igaz nem egy hónap után, hanem évek alatt.
Ennyit tudtam hozzátenni.
 
Azért ez nem egy űrrakéta, pofon egyszerű szerkezet.
- Kézzel megforgatva a rotort könnyen forog?
- A mágnes együtt forog a lapátokkal? Nem engedett el a ragasztó?
- Olvastam itt a fórumon (bevallom elsőre nem akartam elhinni), hogy a mágnes is le tud mágneseződni. Igaz nem egy hónap után, hanem évek alatt.
Ennyit tudtam hozzátenni.
Köszönöm a sok segítséget, azonban még nem oldódott meg sajnos.

A könnyen forgás nem tűnik könnyűnek, a mágnes ereje miatt, megpörgetni nem tudom.
A lapátok együtt forognak a mágnessel és szerencsére nem látok olyan alkatrészt ami külön mozogna.

Tegnap már nem volt energiám, de mégegyszer átmosom a csöveket és benézek a gyors elzárókba, hátha ott akadt meg valami.

Lehet, hogy ez a baj. Bár 1 hónap alatt nem szabadna elkoszolódnia, se a csőnek, se a szivattyúnak. de valami csak nem stimmel... Szét kellene szedni a motort, ahogy @eMZé írta. Lehet, hogy valamit beszívott.
Viszonylag sok barna anyag jött le a rotorról és a belső részekről, azonban nem tünt annyinak ami gátolná a mozgásában.
 
@eMZé @elektrorudi @Rudi50 @Kovács Géza
Köszönöm mégegyszer, újra minden a legnagyobb rendben. Az összes javaslatot kipróbáltam és meg is csináltam.
Valószínűleg a csőben felgyülemlett barnás fene tudja mi volt az egyik fő baj, mert a tisztítás után elég sok távozott belőle.
Találtam Hólyagcsigát a szűrőanyagokra feltapadva amit nem értek hogyan lehetett, mert a szívókosáron van sűrü garnélavédelem is.
 
@eMZé @elektrorudi @Rudi50 @Kovács Géza
Köszönöm mégegyszer, újra minden a legnagyobb rendben. Az összes javaslatot kipróbáltam és meg is csináltam.
Valószínűleg a csőben felgyülemlett barnás fene tudja mi volt az egyik fő baj, mert a tisztítás után elég sok távozott belőle.
Találtam Hólyagcsigát a szűrőanyagokra feltapadva amit nem értek hogyan lehetett, mert a szívókosáron van sűrü garnélavédelem is.
Jó pap is.... :cool:
 
eheim-rotor.jpg
Azt jól értem, hogy a piros nyilak irányába nem szabad semennyire sem mozognia? vagy egy nagyon picit szabad? (bocs ha hülye kérdés, de életem során még egyszer sem volt új rotor a kezemben)

Az egyik eheim 2211 rotorom zörgő hangot is ad, az gondolom az egyértelműen csereérett. tengelyt is érdemes cserélni ilyenkor? vagy csak ha látható kopás van rajta?

És az igaz, hogy minden szűrőhöz kell egy tartalék rotort otthon tartani? :) tényleg ilyen hirtelen le tudnak robbanni, hogy egyáltalán nem keringet utána?
 
Utoljára módosított:
View attachment 153115
Azt jól értem, hogy a piros nyilak irányába nem szabad semennyire sem mozognia? vagy egy nagyon picit szabad? (bocs ha hülye kérdés, de életem során még egyszer sem volt új rotor a kezemben)

Az egyik eheim 2211 rotorom zörgő hangot is ad, az gondolom az egyértelműen csereérett. tengelyt is érdemes cserélni ilyenkor? vagy csak ha látható kopás van rajta?

És az igaz, hogy minden szűrőhöz kell egy tartalék rotort otthon tartani? :) tényleg ilyen hirtelen le tudnak robbanni, hogy egyáltalán nem keringet utána?
A válasz: igen és nem.
Az ugye tiszta, hogy a tegely fixen áll, és azon forog el a rotor? A tengely és a rotor egyáltalán nem kotyoghat egymáshoz képest. Ha kézzel finoman próbálod a tegelyt a forgó részben mozgatni, akkor nem szabad, hogy kotyogást érezz. Ezt nem tudom számokban kifejezni, hogy hány század mm-nek kell lenni az illesztésnek, de a tegelyen könnyen kell forognia a rotornak, de nem kotyoghat semennyit. Ha zörgő hangot ad, és nem lehet beazonosítani a zajforrást (pl. nincs benne kosz), akkor sajnos elkopott. Együtt kell cserélni, mert valószínű, hogy már mindkettő kopott valamennyire. Külön-külön csak akkor szokták cserélni, ha egyértelmű, hogy melyiket kell. Pl. eltörött a tengely vagy lemágneseződött a rotor.

Azt nem tudom, hogy a 2211-nél mi a helyzet, de van egy kis 5W-os EHEIM szivattyúm. Azon a lapátok és a mágnes egymáshoz képest nem mozdulnak el. Viszont van JEBO rotorom is, ott egymáshoz képest 170°-al eltud fordulni (gyárilag) a rotor és a lapátok. Gondolom ez azért csinálták, hogy biztosabban eltudjon indulni a szinkron motor. Sajnos ez hallatszott is rajta. Nagyon zajos volt. :confused:

Ami elromolhat, az el is romlik. ;) Azt neked kell tudnod, hogy kibír-e a rendszered annyi időt, amíg pótolod a hibás alkatrészt / szűrőt? Nálam olyan az öko rendszer, hogyha három napig egyáltalán nem szűrném, vagy nem világítanék, akkor sem lenne különösebb probléma.
Van, aki viszont UPS-t használ, mert "Úr Isten, mi lesz velem, ha egy fél órás áramszünet lesz?"
 
View attachment 153115
Azt jól értem, hogy a piros nyilak irányába nem szabad semennyire sem mozognia? vagy egy nagyon picit szabad? (bocs ha hülye kérdés, de életem során még egyszer sem volt új rotor a kezemben)

Az egyik eheim 2211 rotorom zörgő hangot is ad, az gondolom az egyértelműen csereérett. tengelyt is érdemes cserélni ilyenkor? vagy csak ha látható kopás van rajta?

És az igaz, hogy minden szűrőhöz kell egy tartalék rotort otthon tartani? :) tényleg ilyen hirtelen le tudnak robbanni, hogy egyáltalán nem keringet utána?
Amennyiben alapos takarítás után is zörög, akkor javasolt cserélni kompletten.
Próbáltam csak külön a tengelyt, utána egy rövid ideig megszűnt a zörgés. A vége rotorcsere lett. Tehát érdemes egyben cserélni.
Tartalék rotort egyébként nem kell feltétlenül otthon tartani, de tengelyt mindenképpen.

A nyilakat nem értem. A Eheim Classic rotorokon a mágnes picit elforoghat, attól még használható.
Ha a tengelyt tudod mozgatni (nem csak elforgatni) a rotorban akkor az kuka...
 
Köszönöm szépen! igen a kotyogás szó nem jutott tegnap éjjel eszembe. szóval nekem kotyog. akkor cserélem, tengellyel együtt.
és akkor még lesz egy kotyogós tartalékom, látszólag jó tengellyel. ami szélsőséges esetben jobb mint a semmi. :)
 
Két gyors kérdés 2211-gyel kapcsolatban:

1. A garnélavédőt teljesen ráhúzzátok a csőre (s így csak a cső vége szív) vagy hagytok x centit túllógni?

2. A szívóágat szépen légtelenítem (a csap nélkül, mert nem tettem rá próba előtt), légmentes marad teljesen a szűrőig. Beindítom az egészet, nincs buborék. Másnap/harmadnapra elkezd buborékos lenni megint a szívóág, s lövésem sincs, miért. Valamit rosszul csinálok, vagy lehet gond, hogy az új rotala fölött van, s azok galádul belefotoszintetizálnak?
 
Két gyors kérdés 2211-gyel kapcsolatban:

1. A garnélavédőt teljesen ráhúzzátok a csőre (s így csak a cső vége szív) vagy hagytok x centit túllógni?

2. A szívóágat szépen légtelenítem (a csap nélkül, mert nem tettem rá próba előtt), légmentes marad teljesen a szűrőig. Beindítom az egészet, nincs buborék. Másnap/harmadnapra elkezd buborékos lenni megint a szívóág, s lövésem sincs, miért. Valamit rosszul csinálok, vagy lehet gond, hogy az új rotala fölött van, s azok galádul belefotoszintetizálnak?
2. A szűrő az akvarium mellett vagy alatt van?
 
Két gyors kérdés 2211-gyel kapcsolatban:

1. A garnélavédőt teljesen ráhúzzátok a csőre (s így csak a cső vége szív) vagy hagytok x centit túllógni?
Szerintem érdemes pár centit hagyni legalább, hogy oldalról is szívjon. és lassabban is tömődik el. én elég sokat hagyok rá maganál.
2. A szívóágat szépen légtelenítem (a csap nélkül, mert nem tettem rá próba előtt), légmentes marad teljesen a szűrőig. Beindítom az egészet, nincs buborék. Másnap/harmadnapra elkezd buborékos lenni megint a szívóág, s lövésem sincs, miért. Valamit rosszul csinálok, vagy lehet gond, hogy az új rotala fölött van, s azok galádul belefotoszintetizálnak?
szerintem csak a töltetben rekedhetett egy kevés levegő. lötyögtesd meg párszor a szűrőházat piszkálás után és kinyomja magából.
szerk: ja a szívóág levegősödik? azt passzolom.... ilyet még nem láttam.
 
Két gyors kérdés 2211-gyel kapcsolatban:

1. A garnélavédőt teljesen ráhúzzátok a csőre (s így csak a cső vége szív) vagy hagytok x centit túllógni?

2. A szívóágat szépen légtelenítem (a csap nélkül, mert nem tettem rá próba előtt), légmentes marad teljesen a szűrőig. Beindítom az egészet, nincs buborék. Másnap/harmadnapra elkezd buborékos lenni megint a szívóág, s lövésem sincs, miért. Valamit rosszul csinálok, vagy lehet gond, hogy az új rotala fölött van, s azok galádul belefotoszintetizálnak?
Ha jól értem, levegős lesz a szűrő? Apró buborékokat fúj ki a nyomó ágon? Ha ez a helyzet, szerintem azért van, mert a garnélavédő miatt nem tud annyi vizet beszívni, amennyit kellene. Ilyenkor a szűrőház gumitömítése mellett levegő kerül a rendszerbe.
 
A vizet kiszívó ágnál az u alakú fordulónál keletkezik buborék. Nem mindig. Ha igen, akkor fokozatosan épül fel (előbb kicsi, majd több.) Kipróbálom mindenesetre a garnélás rész bővítését.
 
Köszönöm mindenkinek, a garnélavédő lehet a hunyó. Lejjebb húztam, s így elég durván megnőtt a vízhozam. Eddig azt gondoltam, a poppy pipe-pal kevés lesz a vízáramlás, most meg azt nézem, hogy kilő a víz belőle szinte. :) (Mondjuk még pont oké a sodrás.) Gondolom, ez a levegősséget is megoldja.
 
Back
Oldal tetejére