• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 3e széria

köszi, nekem sajna nincs rajta usb
..2078... 3e szeria , tehat van. Bal oldalan kis gumicska, amit ki lehet nyitni es alatta van egy 3.5minijack szeru lyuk, ezt hivjak usb interfacenak. Eleg csipos az orig. kabelnek az ara, de az enyemhez ingyen adtak. (kulonben sima usb-to-serial ha valaki koklerolni akar egyet)

EHEIM_4020740_02.jpg
 
..2078... 3e szeria , tehat van. Bal oldalan kis gumicska, amit ki lehet nyitni es alatta van egy 3.5minijack szeru lyuk, ezt hivjak usb interfacenak. Eleg csipos az orig. kabelnek az ara, de az enyemhez ingyen adtak. (kulonben sima usb-to-serial ha valaki koklerolni akar egyet)

View attachment 17259
Köszi, tényleg ott van, fel sem figyeltem rá :) Lehet beújíttok valamikor egy ilyen kábelbe:D
 
Figyeljetek ra kérlek, hogy ez az electronic topic es nem a sima prof3
 
Nos ujabb takaritas es ujabb hiba... ugy nez ki meghal a 2078 szurom. A lenyeg: Takaritaskor eleg nagymennyisegu vizet ontottem ki a fejbol. Szurotakaritas utan, pumpalok mint az allat hogy felszivja a vizet, de csak nem akar indulni a szivattyu. Indul indul, megyorsit, majd a pumpa gombot lathatoan beratnja-kiengedi es mar a motor uresbe jar, viz nem mozog. Akvariumba "tengeri" hatast csinalt, fel masodperc nyom egy picit utana semmi 1/2masodperc. Utana megint nyom es megint semmi. Aztan rajottem hogy ha teeeeljesen alacsonyra veszem a szurot akkor elindul. Igy ment tegnap este, legalabb picit mozgatta vizet. Mihelyt gyorsabbra vettem, akkor lealt. es csak mozgatta a vizet. Ilyet meg nem csinalt. Igyhat ma nagy nap, gyerekek anyanak leadva, es irany szerelni a fejet. Most tovabb mentem es a pumpa reszt is szetszedtem. Hiaba vettem meg az osszes tomitest, alkatresznek, hasznaltam az eheim spray=t, ha nini, itt megint egy gumi alkatresz... es persze ennek a potlasat meg seholsem lattam. Letezik? Ez a hibam vegkepp??
38342280036_eed5504d62_b.jpg

21qbd2J

https://flic.kr/p/GytMcB
https://flic.kr/p/21qbd2J

bocs a kep benazassal. valahogy nem megy betenni
26621818669_f2985149f2_b.jpg
21qbd2J
 
Nos ujabb takaritas es ujabb hiba... ugy nez ki meghal a 2078 szurom. A lenyeg: Takaritaskor eleg nagymennyisegu vizet ontottem ki a fejbol. Szurotakaritas utan, pumpalok mint az allat hogy felszivja a vizet, de csak nem akar indulni a szivattyu. Indul indul, megyorsit, majd a pumpa gombot lathatoan beratnja-kiengedi es mar a motor uresbe jar, viz nem mozog. Akvariumba "tengeri" hatast csinalt, fel masodperc nyom egy picit utana semmi 1/2masodperc. Utana megint nyom es megint semmi. Aztan rajottem hogy ha teeeeljesen alacsonyra veszem a szurot akkor elindul. Igy ment tegnap este, legalabb picit mozgatta vizet. Mihelyt gyorsabbra vettem, akkor lealt. es csak mozgatta a vizet. Ilyet meg nem csinalt. Igyhat ma nagy nap, gyerekek anyanak leadva, es irany szerelni a fejet. Most tovabb mentem es a pumpa reszt is szetszedtem. Hiaba vettem meg az osszes tomitest, alkatresznek, hasznaltam az eheim spray=t, ha nini, itt megint egy gumi alkatresz... es persze ennek a potlasat meg seholsem lattam. Letezik? Ez a hibam vegkepp??
38342280036_eed5504d62_b.jpg

21qbd2J

https://flic.kr/p/GytMcB
https://flic.kr/p/21qbd2J

bocs a kep benazassal. valahogy nem megy betenni
26621818669_f2985149f2_b.jpg
21qbd2J
Itt töltöttem fel képet én is róla: https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professional-3e-szeria.3328/#post-115425
igen, ez egy olyan alkatrész amit talán a szervízen kívül senki nem kaphat, de van egy olyan gyanúm, hogy nekik sincs. V
 
de van egy olyan gyanúm, hogy nekik sincs. V
Én ezzel a témával már futottam egy kört a szervízzel, és sajnos az derült ki, hogy az Eheim még szervíznek se biztosít alkatrészt a fej belső szerkezetének javításához, kivéve persze azt amit kívülről lehet cserélni, mint a rotort, vagy az adapter.
 
Utoljára módosított:
Nekem egy 2074-es szűrőm van. Olyan másfél-két év után elkezdett folyni a feje. Elkezdtem utánnajárni, kiderült, hogy volt egy széria, amit hibásan raktak össze. Szerencsére az enyém is ebbe a szériába esett bele, ezért szó nélkül kicserélték a komplett fej egységet garanciális keretek között. Vélhetően ott is egy olyan alkatrész volt a ludas, amit nem lehetett kapni pótalkatrész gyanánt. Persze előtte én is minden tömítést, amit csak lehetett és kicsit is gynaús volt, kicseréltem benne...Ennek már kb. 3 éve, azóta félhangok nélkül muzsikál, nincs vele bajom.
 
koszi a hozzaszolast, de nem adnam meg fel a koklanyolast, hogy mukodjon. Draga volt az ahhoz hogy kidobjam. Veletlenul nem tudjatok mi az a pumpa "gumijan"(membranjan) levo feher anyag ami a peremen volt? (Nalam mar teljesen elporladt, es darabokban tort ossze. Csodalkoztam is hogy mik azok a feher darabkak az eloszuroben) Az a kerdes hogy ragasztva volt-e ez a membran, hogy a nyomas ne vesszen el, vagy valami szilikonos anyag, hogy jobban csusszon. Hol van ennek a technikanak mondjuk a fordulatszam meroje? mi lenne ha bedugnam komplett ezt a pumpareszt, a kis lyukat a rotor mellett. Tisztaban vagyok azzal hogy a pumparesz nem mukodne, nem baj csak a szuro menjen :)
 
Szerintem valami membrán védelmi célt szolgáló réteg lehetett...talán teflonból...inkább a "jobban csússzon" lehetett a funkciója, szerintem. A dugaszolás megérhet egy misét, elvégre a jelenlegi állapotnál már (sokkal) rosszabb nem lehet, inkább csak jobb. :)
 
Es az eheim 2078 meg jo ideig elhuzta. Leallt a szure egy hetig, tegnap kapcsolom, de annyi viz folyt belole mint soha. Barkacsolo letemre szerelgettem. Igen megint a fejben a pumpa a ludas, sajnos most jo sok reteg vazelin sem segitett. Rajottem hogy egyszeruen elhajlott a muanyag haza a pumpanak. Hiaba vanna beakasztva a kallantyuk a pumparesznel kb 5mm lyuk tatong. 1.kep:
43222050974_125da1b918_z.jpg

tehat ez javithatatlan:(.
De azert nem adtam fel. Igy a megoldas a kovetkezo lett. Az egesz pumpat kidobtam, maradt a motor amibol felfele kukucskal ket lyuk. Kiscsobol nyomja a vizet, nagybol szivja. A nagy lyukra szepen ramet a 17mm cso, majd egy csap. a Kis lyukat meg siman bedugtam egy levegozteto csovel es egy csavar segitegevel:
43941148291_8855296185_k.jpg
Vegeredmeny egesz pofas lett. Lett egy mukodo szurom, legtelenito csappal, csodalkoztam rajta de eleg konyu volt elinditani a szurot a csap segitsegevel. Szepen lehetett rajta legteleniteni, es rogton indult is a szuro. Picit horkolt az elejen, de szuromozgatas utan elcsendesedett teljesen. Tokeletes.
43035941535_862b437406_k.jpg
Ugyanitt elromlott 3e szerias szurot veszek ;)
 
3 Hete boldog tulaja lehetek egy új eheim 2078-nak. Olyan kérdésem lenne, hogy nincs-e valakinek kölcsön egy USB kábele a géphez mert a programot kaptam a géphez csak magát a kábel-t nem. Külön köszönöm GA-nak a segítséget a szürő választásánál és a töltett összeállításában.
 
Mennyire lehet fojtani egy 2075-öt a saját tolókarjával? Egy 74L-es akvát szűr és 50%-on is elég nagy a hozam. Simán lehet szörfözni a hullámokon. pl 75%-on nem fog hosszú távon kárt szenvedni?
 
Back
Oldal tetejére