• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 5e széria - Wifi-s külső szűrők

Ezeket találtam gyorsban:

Put your finger in the slot below the status button for about 7 or 8 seconds to reset your Wi-Fi.

qA7iJmvYWeU1oespfcYwDQ.jpeg


Then connect your phone to the filter's WiFI:

hbtS3E-4HA4psKjnCVUL7w.png


After that, go to 192.161.1.1 in your web browser. At that point you can rename this Filter's SSID and add a password. If you do this, you then have to connect to this new broadcasted SSID. You can also connect to your filter to your home/business' LAN. If you do this, you will then have to know what IP Address ("IPA") your LAN assigned your filter if you use DHCP. You can also specify a static IPA when connecting, but you have to know that this IPA is available. I've set my router to assign the Filter 192.168.1.1 so that I know where it is. After you connect your filter to your LAN, you then must connect your phone back to the LAN network and access the filter at its new IPA.

---

ha valamiért downgrade kellene:

For a downgrade, proceed as follows:

If the device is connected to the home network, connect to the device as usual and connect via eheimdigital.local/update.

If the device is not connected to the home network, connect to the device as usual and connect via 192.168.1.1/update.

If there are any problems here, please reset the device once.

As soon as it lights up constantly again, select the device via the WLAN settings where the networks are displayed. Here is then displayed: Connected (no Internet access).

Next enter 192.168.1.1/update in the http bar via a browser e.g. Chrome, FireFox, Safari and insert the file in the attachment. Start the update and please let it run completely until the filter lights up constantly again"

---


ha nem találja húzd ki 2-3 percre és próba megint
 
Ami picit más itt mint pl egy chihi esetén. Az eheim nem szállt fel a bluetooth vonalra a technikai problémák miatt amit az eltérő szabványok okoznak.
Wifi persze más érdekességeket hoz pláne úgy hogy nincs rendesen körbejárva a dolog.
 
Ezeket találtam gyorsban:

Put your finger in the slot below the status button for about 7 or 8 seconds to reset your Wi-Fi.

qA7iJmvYWeU1oespfcYwDQ.jpeg


Then connect your phone to the filter's WiFI:

hbtS3E-4HA4psKjnCVUL7w.png


After that, go to 192.161.1.1 in your web browser. At that point you can rename this Filter's SSID and add a password. If you do this, you then have to connect to this new broadcasted SSID. You can also connect to your filter to your home/business' LAN. If you do this, you will then have to know what IP Address ("IPA") your LAN assigned your filter if you use DHCP. You can also specify a static IPA when connecting, but you have to know that this IPA is available. I've set my router to assign the Filter 192.168.1.1 so that I know where it is. After you connect your filter to your LAN, you then must connect your phone back to the LAN network and access the filter at its new IPA.

---

ha valamiért downgrade kellene:

For a downgrade, proceed as follows:

If the device is connected to the home network, connect to the device as usual and connect via eheimdigital.local/update.

If the device is not connected to the home network, connect to the device as usual and connect via 192.168.1.1/update.

If there are any problems here, please reset the device once.

As soon as it lights up constantly again, select the device via the WLAN settings where the networks are displayed. Here is then displayed: Connected (no Internet access).

Next enter 192.168.1.1/update in the http bar via a browser e.g. Chrome, FireFox, Safari and insert the file in the attachment. Start the update and please let it run completely until the filter lights up constantly again"

---


ha nem találja húzd ki 2-3 percre és próba megint
ezt letöltöttem én is az oldalukról.
egyébként igen, az SSID-t megváltoztattam és onnantól már nem találta a router... és offline módban volt, de csak mobilon ment úgy a kezelőfelület. viszont azt meg nem néztem meg, hogy a DHCP-ben milyen címen van.
most értem haza, így újra neki tudok futni. Resetelni tudtam azzal nem volt gondom, ettől függetlenül nem értem azt, hogy miért azonos címre kalibrálnak netes cuccokat.
Köszi a linkelést.
 
Ugyan nem néztem meg, nem is írtam fel, hogy mit dob neki a router, de tudtommal más címet generál a kütyüknek. Több cucc megy rajta, egyik sem a router címén megy.
Ma nekiugrok mégegyszer, megnézem ha hajlandó csatlakozni rá.
Gondoltam, hogy átírom a digi címét, de azt nem engedi.
jah, azt hittem az a baj hogy ugyanazt a cimet akarja magának amit mar lefoglalt a router. és igen, sajna a digis routert nem tudod adminolni, csak ők, távolról
 
Na úgy néz ki sikerrel jártam. saját SSID hozzáadásánál, a saját hálózatot választottam, ott csatlakozott... ki is dobta az IPA címet amit hozzárendelt. Azt beírva, gond nélkül megy a pc-n.
mobilon kicsit zagyva, mert a cím utáni per jelek, meg kettőskeresztekkel, csak pörög, ha azt kiveszem akkor egyből rá megy. akkor 1 gonddal kevesebb... :)
 
sziasztok!
Ez hol található a készüléken?
"A másik fejlesztés az új terelőgomb az egyik legfontosabb kényelmi szolgáltatás az új Eheim Prof 5e készüléken.
A finom perlonvatta eltömődése esetén a szűrő teljesítménye csökken, a gomb használatával a vízáramot elvezethetjük a perlonvatta mellett,

így pár napig teljes teljesítményen üzemelhet tovább a szűrő, hogy ne kelljen azonnal nekilátnunk a takarításnak."

se gombot, se jelzést nem találok, de még a használati utasításban sincs róla semmi... vagy ezt automatikusan végzi a szűrő?
 
sziasztok!
Ez hol található a készüléken?
"A másik fejlesztés az új terelőgomb az egyik legfontosabb kényelmi szolgáltatás az új Eheim Prof 5e készüléken.
A finom perlonvatta eltömődése esetén a szűrő teljesítménye csökken, a gomb használatával a vízáramot elvezethetjük a perlonvatta mellett,

így pár napig teljes teljesítményen üzemelhet tovább a szűrő, hogy ne kelljen azonnal nekilátnunk a takarításnak."

se gombot, se jelzést nem találok, de még a használati utasításban sincs róla semmi... vagy ezt automatikusan végzi a szűrő?
Szerintem hibásan lett feltüntetve a GA oldalán, mert csak az 5e 350 modellnél van ilyen funkció (ebből a sorozatból). Amúgy a forgatható gomb lesz az a jobb oldalon (Xtender).
1694181676063.png


1694181575084.png
 
Tegnapi esemény.... délben elszállt az internet az egész házban, természetesen a baj mindig akkor jön amikor nem kéne. 1kor indultam dolgozni, net még sehol, a szolgáltató persze nyomja a süket dumáját, hogy te vagy a hülye, húzd ki, kapcsold ki, majd vissza meg stb. mikor már nem csak én ugatok nekik hanem a házban egyre többen, akkor kezd utánanézni. Na ugye, hogy ti vagytok a majmok 😁 kegyesek voltak leellenőrizni a rendszert és rájöttek, hogy kikapcsoltak valamit... na nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mivel már dolgoztam 2órakor állt vissza a rendszer. minden netes dolgom felállt, viszont a szűrő nem csatlakozott vissza a netre. Mivel ezt távolból nem tudom irányítani, kénytelen voltam kivárni míg hazaérek. Paráztam is, meg nem is, mert elméletileg ha be van állítva akkor le is kapcsolhatom a wifit, megy az úgy magától is.
Hazaértem és láttam rendben megy a szűrő, a wifi visszajelző ég.... felmennék a kezelőfelületre, de az IP cím nem elérhető. Biztosíték kivert, hogy akkor most újra kell kalibrálnom mindent este 11kor? Szóval kikapcsoltam a szűrőt, majd vissza és utána visszaállt minden.
Ez szerintetek normális? Mert én úgy gondolom automatikusan fel kellene állnia ilyen esetben, mint az összes többi wifis cuccomnak.
És ha áramszünet lett volna? akkor elfelejt mindent és megy alap 44%-on? Futott már ebbe bele ilyen tulajdonos?
 
Továbbra sem értem ennek a szűrőnek a működési elvét!
Adott egy beállított érték, esetemben 700l/h., de nem pörög azon a beállításon. Az első esetnél lement 480-ra... mondom jó, akkor szűrőtakarítás. Megy a 700... egy hónap múlva 560, megint takarítás, majd a harmadik takarításnál is alacsonyabb volt az általa közölt áramlat, ezért TAKARÍTÁS! Viszont se a perlon, se a szivacs nem volt eltömődve... gyakorlatilag patyolat tiszta volt benne minden, kb. tisztítástól számítva két hét után csökken az érték.
Ma megint akva karbantartás, bekapcsolom a szűrőt, 700 helyett 545-öt mutat. felnyomtam az áramlatot max-ra semmi nem történt, ugyan azon az értéken pöfög, nem hallom, hogy felpörögne a motor, egyszerüen semmi. Ha leviszem minimumra akkor lemegy. Felfelé miért nem???
Kikapcsoltam, majd vissza, most 595-öt mutat.
Valami nem stimmel ezzel a szűrővel.... :mad:
 
Back
Oldal tetejére