• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Beszéltem a Fisch-el.
Rotor csere.
A vezérlő érzékeli a rotor mágnesességét és nem indul el, Ha alacsony akkor bizony rotor csere.
Viktor van most nektek ilyen polcon? 760322 a cikk száma.

Megmondanám, de épp az Anthemben váltom meg a a világot valahol level 14-en. 😋

Csörögj be a boltba és megnézik. Itt a fórumon ilyesmit nem tudunk intézni.
 
Beszéltem a Fisch-el.
Rotor csere.
A vezérlő érzékeli a rotor mágnesességét és nem indul el, Ha alacsony akkor bizony rotor csere.
Viktor van most nektek ilyen polcon? 760322 a cikk száma.
Nagyon kíváncsi vagyok a rotorcsere eredményére. Feltétlenül írd meg!
100x inkább szenzor hibára gyanakodnék (nem tudom, hogy induktív, vagy Hall cellás), minthogy lemágneseződésre gondoljak. Furcsa...
 
Azért erre még alszok párat. :)
Nem rég vettem ezt a szűrőt hibásan, szó szerint patika állapot, vezérlőjéről levágva a drótok. stb
Direktbe kötve működik kikerülve a vezérlőjét, de nem akkora teljesítményen.
Programozó ismerőssel átnéztük a pic-et amin a programja van az jó, lehet írni, olvasni törölni, újra írni.
Control centerével is kommunikál, és ezt a hibát dobja.
Amit a Fisch is megerősített. (a mágnás elveszti egy idő után a mágnesességét).
 
2078-as, öregebb darab.
Utolsó tisztítás után pár hónappal azt vettem észre, állandóan kalibrál. Nem volt gond a flow-val de gondoltam egy takarítás nem árt. Hát valóban nem, de nem is használt, a jelenség megmaradt. Elkezdi fokozatosan növelni a telejsítményt és a max közelében, vagy a max-nál pár perc után kezdi megint. Manualra kapcsolom ugyanez, kb. 5 zöld led-nél még stabil, 6-7-nél már nem marad meg sokáig. Az egy dolog, hogy 5-nél is nagyon szépen dolgozik, de azért idegesít a dolog. Van valakinek ötlete, mi mehet ilyenkor tönkre?

Nincs rajta semmi folytás, uv, reaktor, stb, a csövek rövidek, tiszták, az inlet is patyolat. A tömítések jók, nem levegősödik, mikor felpörög, szinte ropog az egész ház, olyan vákumot csinál. A fej ugyan tele van vízzel, de ez nem egyedi, ahogy olvasom, meg így is van már ki tudja mióta.

köszi előre is!
 
2078-as, öregebb darab.
Utolsó tisztítás után pár hónappal azt vettem észre, állandóan kalibrál. Nem volt gond a flow-val de gondoltam egy takarítás nem árt. Hát valóban nem, de nem is használt, a jelenség megmaradt. Elkezdi fokozatosan növelni a telejsítményt és a max közelében, vagy a max-nál pár perc után kezdi megint. Manualra kapcsolom ugyanez, kb. 5 zöld led-nél még stabil, 6-7-nél már nem marad meg sokáig. Az egy dolog, hogy 5-nél is nagyon szépen dolgozik, de azért idegesít a dolog. Van valakinek ötlete, mi mehet ilyenkor tönkre?

Nincs rajta semmi folytás, uv, reaktor, stb, a csövek rövidek, tiszták, az inlet is patyolat. A tömítések jók, nem levegősödik, mikor felpörög, szinte ropog az egész ház, olyan vákumot csinál. A fej ugyan tele van vízzel, de ez nem egyedi, ahogy olvasom, meg így is van már ki tudja mióta.

köszi előre is!

Szia, csak az eheim tudja bekalibrálni!
Nekem is van az enyémet leszervizeltettem náluk! Azt tudom hogy kicserélték az összes tömítést plusz a légtelenítő alatti tömítést is
És bekalibrálták újra ami egy félórával több szervízt vett igénybe!
Sajnos nem örökös darabok áldozni kell a karbantartásukra! Nameg az agyukra is! Egy óra után megkérdeztem sokáig tart még a szűrő szervizelése mert véges az időm!
Csak anyit mondott a szervízdolgozó hogy hagynia kell járni a szűrőt a kalibrálás végett hogy ne szabályozza vissza magát!
De nem bántam meg hogy megcsináltattam 60€ került,de Most van egy új 78e m!
 
Utoljára módosított:
Szia, csak az eheim tudja bekalibrálni!
Nekem is van az enyémet leszervizeltettem náluk! Azt tudom hogy kicserélték az összes tömítést plusz a légtelenítő alatti tömítést is
És bekalibrálták újra ami egy félórával több szervízt vett igénybe!
Sajnos nem örökös darabok áldozni kell a karbantartásukra! Nameg az agyukra is! Egy óra után megkérdeztem sokáig tart még a szűrő szervizelése mert véges az időm!
Csak anyit mondott a szervízdolgozó hogy hagynia kell járni a szűrőt a kalibrálás végett hogy ne szabályozza vissza magát!
De nem bántam meg hogy megcsináltattam 60€ került,de Most van egy új 78e m!

Köszönöm, akkor szerintem még használom így, amíg nem romlik tovább a helyzet, 2 okból:
Eurót írtál, szóval ez valósínűleg német szervíz és nem magyar... bár itthon is meg kéne oldaniuk. (az összeg nagyon korrekt)
7 liter Matrix-ot kellene nem berohasztanom valahogy, míg dolgoznak rajta.
 
Köszönöm, akkor szerintem még használom így, amíg nem romlik tovább a helyzet, 2 okból:
Eurót írtál, szóval ez valósínűleg német szervíz és nem magyar... bár itthon is meg kéne oldaniuk. (az összeg nagyon korrekt)
7 liter Matrix-ot kellene nem berohasztanom valahogy, míg dolgoznak rajta.

Igen német szervíz!
Ráadásul a fő szervíz!
Meg kellene tudniuk oldani!
Ha nem lesz másik szűrőd ahova a mátrixot tovább éltesd én egy vödrörbe kosarastól bele a szűrőanyagot és egy vízForgatvóval tartani az áramlást!
De egy tartalék szűrő sosem árt[emoji6]
 
2078van nekem is. Nekem mar 3eve sajnos normal uzemmodban nem mukodik. Folyamatosan kalibral, de olyan gyorsan elkezdi, hogy nem is gyozom manualisra atkapcsolni. Szerencsere rajottem hogy kabel + PC-n keresztul gyozom atkapcsolni manualisra, majd az enyemet siman fel tudom venni maxra, es igy gyonyoruen elmuzsikal.

en mar az enyemet igy tuningoltam:
 
Igen német szervíz!
Ráadásul a fő szervíz!
Meg kellene tudniuk oldani!
Ha nem lesz másik szűrőd ahova a mátrixot tovább éltesd én egy vödrörbe kosarastól bele a szűrőanyagot és egy vízForgatvóval tartani az áramlást!
De egy tartalék szűrő sosem árt[emoji6]

Vödör víz+valami belső szűrő/vízpumpa tökéletes szerintem... A nagy szűrőkből nekem sincsen tartalék, sőt, a garnis akvák alatt ketyegő rendszerhez sincs, elhasználtam a tartalék szűrőt az újabb és újabb akvákhoz. :)
 
Üdv!

a Professional 4 600 használható értelmes módon 64 literes akváriumban vagy túl erős lenne az áramlás, más gond merülhetne fel? Azt is olvastam valahol hogy szabályozható az áramlás.
 
Sziasztok.
Prof 4+ szűrőknèl a záró kallantyúk repedése elég jellemző probléma, legalábbis találkoztam már pár esettel.. engem is elèrt.. hiába zártam egyszerre a szemköztieket.. mindezt úgy hogy óvatosan a tetőre tèrdeltem.. (1db repedt meg) kell vele foglalkozni? El tud törni teljesen? Gondolom garanciában nem foglalkozik vele a gyártó.
 
Sziasztok.
Prof 4+ szűrőknèl a záró kallantyúk repedése elég jellemző probléma, legalábbis találkoztam már pár esettel.. engem is elèrt.. hiába zártam egyszerre a szemköztieket.. mindezt úgy hogy óvatosan a tetőre tèrdeltem.. (1db repedt meg) kell vele foglalkozni? El tud törni teljesen? Gondolom garanciában nem foglalkozik vele a gyártó.
Szerintem írj az info kukacra, ott hamarabb kapsz választ, és talán még segítséget is, ha pótalkatrész kellene majd.
 
Sziasztok.
Prof 4+ szűrőknèl a záró kallantyúk repedése elég jellemző probléma, legalábbis találkoztam már pár esettel.. engem is elèrt.. hiába zártam egyszerre a szemköztieket.. mindezt úgy hogy óvatosan a tetőre tèrdeltem.. (1db repedt meg) kell vele foglalkozni? El tud törni teljesen? Gondolom garanciában nem foglalkozik vele a gyártó.
Csak úgy általában: ha egy hibátlan anyag valamiért (anyaghiba, kezelési hiba) megreped, akkor várható, hogy a már meggyengült anyagra még nagyobb terhelés hat, és még gyorsabban tovább reped.
A helyedben a lehető leggyorsabban orvosolnám a problémát. Ha teljesen eltörik, akkor úszik a szoba...
Arra nem tudom a választ, hogy garanciális-e (még)? Attól függően, hogy mennyire vagy barkácsolós, meg lehet ragasztani vagy új fület szerezni. Az EHEIM-nek híresen jó az alkatrész utánpótlása.
 
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezem az eheim supportot.(1 hónapos termék kb) Amúgy egy hajszálnyi, függőleges repedés, elvileg ha teljesen eltörne akkor is ellátná a funkcióját
 
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezem az eheim supportot.(1 hónapos termék kb) Amúgy egy hajszálnyi, függőleges repedés, elvileg ha teljesen eltörne akkor is ellátná a funkcióját
Ne az Eheimnek írj, hanem fordul ahhoz, ahonnan vetted. Ha van benne jóindulat, akkor talán még ki is cseréli, vagy megszervízelteti Neked.
 
Eheim 2080-ra váltottam Experience 350 után. Normális, hogy a 2080 meglepően hangos, rezonáló hangot ad (mint egy hűtőszekrény)? Oké levegő lehet még benne, ma raktam össze, új szivacs stb. De ha ráteszem a kezem is érzem, hogy rezonál, lényegesen jobban mint előtte az Experience 350.
 
Eheim 2080-ra váltottam Experience 350 után. Normális, hogy a 2080 meglepően hangos, rezonáló hangot ad (mint egy hűtőszekrény)? Oké levegő lehet még benne, ma raktam össze, új szivacs stb. De ha ráteszem a kezem is érzem, hogy rezonál, lényegesen jobban mint előtte az Experience 350.

2-3 nap múlva érdemes a hangjáról beszélni. De a két szűrő nem egy kategória teljesítményben.
 
Back
Oldal tetejére