• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

A szivacsot kell újra cserélni időnként? Az enyém kb 3 éves. Attól tartok, hogy egy idő után szétmállik.
 
A szivacsot kell újra cserélni időnként? Az enyém kb 3 éves. Attól tartok, hogy egy idő után szétmállik.
Nekem az eredeti szivacs 6 hónap használat után elkezdett szétesni. Hetente mostam ki egyébként. Attól tartok ebben is van szórás... :)
 
Tapasztalataim pár hónap után:

+ Kiválóan lepucolja a 200×55cm-es alapterületet .
+ Csendes
- Napi 3x30 percet megy nálam, mégis pár nap után eltömődik. Nyomja a vizet, de nem a felszínről szív, hanem valahonnan máshonnan.
- Nálam 3cm-t nem lehet leengedni a csuszkáján. Ilyenkor szintén már nem a felszínről szív.

Lehet meg fogom próbálni szivacs nélkül mit csinál.

20201230_133937.jpg
 
Üdv!
Nem tudom valaki találkozott e már ezzel a problémával de szerintem biztosan.
A helyzet az hogy nálam nem folyamatosan üzemel a skim csak akkor amikor plusz áramlás kell vagy fotózás előtt tiszta vízfelszín.
A napokban be akartam újra üzemelni a skimet midőn láttam hogy a vezetékezés ahol a skimbe bemegy és a felső hajlatnál ahol el van vezetve a külső burkolat elöregedett és megtört ,kilátszik alóla a vezetésk de az még nem sérült.
Ilyen esetben ezzel lehet valamit kezdeni vagy inkább szenderítsem jóléte és vegyek egy újat ?
Előre is köszi a válaszokat.
 
Nálam még nem volt ilyen, de másoknál már láttam hasonlót.
Sajnos elöregedik, megkeményedik, törik.
Bátrabbak bevonták valami szilikonos szilárdulós cuccal, de nem akkora érték, jobban jársz egy újjal.
Ami menthető belőle, tedd el pótalkatrésznek.
Nekem van tartalékban több is, küldök egyet szívesen, ha sürgős lenne.
 
Ha le mered vágni a dugvillát, akkor van olyan zsugorcső, aminek a belsejében olvadó tömítő anyag van . Vagy a sziló, ha a tövénél tört. Ha nagyon meg van keményedve az egész vezeték akkor ahogy Csilla írta, csere.
 
Back
Oldal tetejére