• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

élesztős co2 hatásossága

Szia!
Estére "kapcsold ki" a CO2-t.
Sőt, a megvilágítás időtartamától függően kell, hogy üzemeljen.. :)
Világítás felkapcsolása előtt, kb 1-2 órával indítsd.
Kikapcsolása előtt, 1-2 órával szüntesd meg a CO2-t.
Legalábbis én így csinálom :)


Oké,ez jó ötlet.Gondolom elég,ha a csappal lezárom,de a nyomás nem fogja szétvetni a flakont?
Bocs a naiv kérdésekért,sosem csináltam még ilyen rendszert:)
 
Ha úgy van elkészítve a rendszered, hogy van egy "szűrő" flakonod, akkor elég a szűrő flakon kupakját letekerni amikor "kikapcsolod" az ellátást. :)
Nálam a szűrő flakon majdnem tele van vízzel, így viszonylag hamar kész is a nyomás.
 
Ha úgy van elkészítve a rendszered, hogy van egy "szűrő" flakonod, akkor elég a szűrő flakon kupakját letekerni amikor "kikapcsolod" az ellátást. :)
Nálam a szűrő flakon majdnem tele van vízzel, így viszonylag hamar kész is a nyomás.

Akkor így kiküszöbölöm a Co2 szobába jutását?Szűrőflakon nélkül biztonságosan elzárhatom a csapot?
Köszi a gyors választ :D
 
Ha a szűrőflakonról letekered a kupakot, nem fontos elzárni a csapot.
De tégy mégis így, zárd el... Megelőzvén, hogy véletlenül is a víz kijusson az akiból.
Nem küszöbölöd ki a gáz szobába jutását, ha belegondolsz... ;)
Nekem kb 3m*3m-es szobám van.
112l-es aki bent. Annyi, hogy az ablakom résnyire nyitva van télen, nyáron.
Első emelet, így nincs is hideg.. A víz 23-24 fokos. :)
Egyébként meg, ha nincs is nyitva az ablakom, akkor sem hiszem, hogy bármi gond lenne abból a CO2 mennyiségből amit egy ilyen pici flakon nyújt.
De ebben erősítsen meg egy szaki is.. :)
 
Ha a szűrőflakonról letekered a kupakot, nem fontos elzárni a csapot.
De tégy mégis így, zárd el... Megelőzvén, hogy véletlenül is a víz kijusson az akiból.
Nem küszöbölöd ki a gáz szobába jutását, ha belegondolsz... ;)
Nekem kb 3m*3m-es szobám van.
112l-es aki bent. Annyi, hogy az ablakom résnyire nyitva van télen, nyáron.
Első emelet, így szinte nincs is hideg.. :)
Egyébként meg, ha nincs is nyitva az ablakom, akkor sem hiszem, hogy bármi gond lenne abból a CO2 mennyiségből amit egy ilyen pici flakon nyújt.
De ebben erősítsen meg egy szaki is.. :)


Igen,én is ezen agyalok,mert ugye a gáz belélegzése problémákat okozhat.Lehet,hogy ez a rendszer nem nekem való, vagy csak túlparázom a dolgot? Nem akarom megmérgezni magunkat reggelre, bár a növényekért... :D
 
Hát figyelj, nekem volt már úgy is, hogy az ablakot bezártam. Probléma nem volt.
Pláne, ha nagyobb a szoba.
Szakértőbbek mint én?
Mit szóltok?
 
Akkora CO2 nem keletkezik, ami gondot okozhat. Nekem már egy hete pöfög a CO2 magába, nincs bevezetve az akiba, kiönteni nem volt kedvem, így a szobámba tolja a CO2. Nincs valami nagy szobám, és még élek. Nyugodtan enged ki estére. Ha mégse akarsz vele egy légtérben aludni, akkor óvatosan vidd ki a szobából estére.
Amúgy most hogy belegondolok durva arányt találhattam el, mert 8-10 napja biztos, hogy pöfög, 1 bubi/seccel, volt hogy intenzívebben is.
 
Pont úgy vagyok mint Memphis, mert asszony kivettette velem a co2-t, mondván attól algásabb lett a tank, ezért már lassan két hete megy úgy a szerkezet, hogy a szobába tolja a gázt, ráadásul 2 palackos, és eleinte én is kissé aggódtam, de utánaolvastam, elég komoly koncentráció kéne hogy baj legyen szóval én azt mondom ne parázz
 
Vagy ha kiraksz egy gyertyát az ágyadnál egy fejnyivel alacsonyabb polcra, még időben észreveszed ha túlságosan felhalmozódna a CO2 a szobában.....feltéve ha látod mikor kialszik a gyertyaláng. :D Sőt az átlagosnál valamivel nagyobb a CO2 mennyiségnek a légtérben, bizonyos százalékig még gyógyhatása is van. Mivel serkenti a szervezetet a nagyobb, mélyebb belélegzésre így a ritkábban használt a tüdőhólyagocskák is aktívabbak lesznek...ezáltal növekedhet az állóképességed pl. egy futóversenyen, ahol természetesen normál légköri körülmények vannak biztosíva.
 
az enyém már 17 napja megy magába
már csak azért se öntöm ki, kíváncsi vagyok meddig bírja :)
Milyen nyersanyagot, arányt használtál?
 
az enyém már 17 napja megy magába
már csak azért se öntöm ki, kíváncsi vagyok meddig bírja :)
Milyen nyersanyagot, arányt használtál?

Ide azt a receptet! :D

Az enyémben volt 25dkg cukor,2tasak zselében (8deci folyadékból) + egy bögre vízben fél élesztő.Nem volt túl aktív se a bubizás, hamar beindult,hamar ki is fulladt.
 
Budafoki élesztő első körben. 1 liter víz, 4 dl cukor, 1 tasak otker zselé por. felforralom, majd élesztőt langyos vízben startol, olyan 1/3nyi a kockából. Ez megy bele 2.5 literes flakonba, maradékot feltöltöm vízzel, úgy hogy a kupaktól kb 3 4 cm van a cucc teteje. Ha lelassúl, kiöntöm az átlátszó részét, a fehér élesztős részt megtartom, kicsit felturbózom langyos cukros vízben, és mehet vissza. Utoljára nem is adtam hozzá élesztőt, csak azt ami az flakonba maradt.
Azért már kezd lassulni, most kéne újra keverni szerintem. De egyenlőre befejeztem az élesztős dolgot.
 
Budafoki élesztő első körben. 1 liter víz, 4 dl cukor, 1 tasak otker zselé por. felforralom, majd élesztőt langyos vízben startol, olyan 1/3nyi a kockából. Ez megy bele 2.5 literes flakonba, maradékot feltöltöm vízzel, úgy hogy a kupaktól kb 3 4 cm van a cucc teteje. Ha lelassúl, kiöntöm az átlátszó részét, a fehér élesztős részt megtartom, kicsit felturbózom langyos cukros vízben, és mehet vissza. Utoljára nem is adtam hozzá élesztőt, csak azt ami az flakonba maradt.
Azért már kezd lassulni, most kéne újra keverni szerintem. De egyenlőre befejeztem az élesztős dolgot.


Oké,egy buta kérdés: a zselét és az élesztős részt nem kevered össze,csak egymásra töltöd,ugye? :D
 
A zselét felforralom, majd kicsit hűlni hagyom, majd megy a flakonba. Ott hagyom megdermedni, és arra töltöm rá a cukros vízben beizzított élesztőt. Olyan kemény lett a zselé utoljára, hogy hiába fordítottam fejre a flakont, ott maradt az alján. Szóval még ha akartam volna se tudtam volna össze rázni. És szerintem ez a jó.
 
A zselét felforralom, majd kicsit hűlni hagyom, majd megy a flakonba. Ott hagyom megdermedni, és arra töltöm rá a cukros vízben beizzított élesztőt. Olyan kemény lett a zselé utoljára, hogy hiába fordítottam fejre a flakont, ott maradt az alján. Szóval még ha akartam volna se tudtam volna össze rázni. És szerintem ez a jó.

Köszi szépen!
Én összefőztem a cukrot a zselével,dermedés,úgy rá az élesztős lötty.Ezek szerint nem ez volt a jó verzió:)
 
De az úgy jó. A cukrot össze kell főzni a zselével! Az élesztőt kell bedurrantani egy kevés cukorral. Max 1 evőkanál cukor, kb 3 dl langyos víz, meg az élesztő ;)
 
Back
Oldal tetejére