• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

élesztős co2 hatásossága

De az úgy jó. A cukrot össze kell főzni a zselével! Az élesztőt kell bedurrantani egy kevés cukorral. Max 1 evőkanál cukor, kb 3 dl langyos víz, meg az élesztő ;)

Akkor viszont nem tudom,hogy miért purcant ki ilyen hamar. Mondjuk a zselé nem volt annyira kemény,mint a tiéd, és annyi cukor se volt benne :)
 
Valószínűleg az volt a probléma. És szerintem az is hasznos, ha nem öntöd ki az egészet a wc-be hanem a már meglévő élesztőt használod fel újra, ami általában a flakon alján helyezkedik el, ha kifullad a rendszer.
 
Valószínűleg az volt a probléma. És szerintem az is hasznos, ha nem öntöd ki az egészet a wc-be hanem a már meglévő élesztőt használod fel újra, ami általában a flakon alján helyezkedik el, ha kifullad a rendszer.


Köszi,megpróbálom a következőt ezzel a módszerrel:)
 
Sziasztok!
Kérdésem: Lehet az élesztős CO2 rendszert tűszeleppel szabályozni? Főleg az éjszakai elzárás és a reggeli nyitás lenne a fontos!
Nem robban a rendszer?
 
elég ha kivezeted éjszakára a "levegőbe" vagy beteszel egy porlasztót és így "semlegesíted" az éjszaki co2-zést.
 
Sziasztok!
Az élesztős CO2 elegendő 112L-be porlasztókővel beoldva, easy life carbo-val, easy life profito-val kombinálva?
Szia!
Én egy nettó 75 literesben használok élesztős CO2-őt, abban elég. Viszont én kerámia diffúzorral porlasztok, mely nagyon kis méretű buborékokat csinál, melyet az áramlás visz az aksiban. A porlasztókő nem tudom, hogy mekkorára porlaszt vagy milyen egyáltalán, de ha levegőporlasztóra gondolsz, akkor az biztos, hogy nem elég.
Szerintem 112 literben igencsak határeset. Ha drop checkert használsz, az meg fogja mutatni, hogy elég-e a beoldás vagy sem. A Pro-fito és Carbo jó páros, én is használtam, de komolyabb növényeshez CO2 mellett már nem elég. Ahhoz már "illik" GA mikro-makro-carbo triót használni.
 
Az élesztős CO2 elegendő 112L-be porlasztókővel beoldva, easy life carbo-val, easy life profito-val kombinálva?
Nekem szintén 112 literre megy az élesztős, sima porlasztóval, viszont Green Aqua Micro macroval. Erőteljesen látszik a hatás, bár megvallom, talán valóban nem jut el a tank minden szegletébe, illetve vigyázz vele, mert könnyen algásodhatsz. Szerintem tanulópénznek kiváló.
üdv kb
 
Szia!
Én egy nettó 75 literesben használok élesztős CO2-őt, abban elég. Viszont én kerámia diffúzorral porlasztok, mely nagyon kis méretű buborékokat csinál, melyet az áramlás visz az aksiban. A porlasztókő nem tudom, hogy mekkorára porlaszt vagy milyen egyáltalán, de ha levegőporlasztóra gondolsz, akkor az biztos, hogy nem elég.
Szerintem 112 literben igencsak határeset. Ha drop checkert használsz, az meg fogja mutatni, hogy elég-e a beoldás vagy sem. A Pro-fito és Carbo jó páros, én is használtam, de komolyabb növényeshez CO2 mellett már nem elég. Ahhoz már "illik" GA mikro-makro-carbo triót használni.

Hát igazából én most csak próbálkozom mert kicsit leromlott a víz minősége az utóbbi időben és a növényeimen is megjelent némi barna alga. Tegnap mikor beraktam a cuccot nehezen indult be már pár óra után láthatóan tisztult a víz.
CO2-97500.jpg

Ez a rendszer most így néz ki, még fejlesztésre szorul most még nincs komoly élővilág ebben az akiban. Egyenlőre csak tesztel néztem az egész jó volt, drop checker még beszerzés alatt van. Egy másik oldalon olvastam, hogy valaki 240 L-be használja már régóta és működik. Mondjuk ez már kicsit mese szerű, de létezhetnek csodák?
 
Víztisztító hatását nem ismerem, nekem láthatóan megugranak tőle a növények, de egyrészt nem az összes (nem tudom áramlás probléma-e , bár ex 1200 szűr lilyvel), másrészt ecsetesedem, de ez azt gondolom természetes mert bőven kordában tartható mértékben,másrészt, nem mentem co2 után fénnyel, úgy meg azért sok neki a co2 táp. Én azt mondom ne ódzkodj tőle, ha nem tetszik az eredmény kikapod a porlasztót, aztán 1-2 hét alatt helyreáll az eredeti állapot ha nem tetszik.Ez persze csak saját tapasztalat, de szerintem nagyon nem lőhetsz mellé.
 
Hát én is ezért kezdtem ezzel a megoldással, mert venni egy komoly berendezést hát úgymond nem olcsó. És nem is vagyok benne biztos hogy jó ötlet lenne. Mert az egész aki a 10 éves fiamé, illetve az ő szobájában van.
 
Ismerős a helyzet, csak én a kedvesemmel együtt szunnyadok ebben a szobában, és tényleg nem olcsó, de ő is inkább féltőlr, én meg már igazán rágtam a fülét. Ebből lett eme kompromisszum. Nem kell ezt túlragozni.Kipróbálod, ártani nem árthat, max több munkád lesz, nekem is gyakran kell carbozni az ecsetet. De mint az életben valamit valamiért. Ha megfelelő az áramlat, jól körbejárja az akit és mint nálam mondjuk 2 palackból megy a co2 akkor valami hatása azért lesz én azt hiszem.
 
Hát reménykedem hogy beválik, köszi a biztatást.
Persze, működhet, viszont "kac"-nál is két palackról megy. Minél nagyobb egy akvárium, annál nehezebben tudod megoldani, hogy a beoldás tökéletes legyen, ill. hogy a CO2 eljusson mindenhová. Ilyenkor az alga többnyire az ingadozó CO2 miatt szokott megjelenni. Ennek kiküszöbölésére szoktak nagyobb aksikban két palackkal dolgozni és két diffúzorral. Az is nagyon fontos, hogy a CO2-vel a növények jobban fejlődnek, így ahhoz kell igazítani a tápozást, a világítást és a szűrést is.
Tudom, hogy nagyon bonyolultnak hangzik, de megoldható, hidd el. Én is alga nélkül boldogulok élesztős CO2-vel.
Az sem utolsó szempont, hogy az élővilágban (halacsok) ne tegyünk kárt, tehát túladagolni sem szabad a CO2-t! Sokan próbálkoztak mindenféle csapokkal lezárni éjszakára a CO2-t, de ez általában nem szokott működni, így a legegyszerűbb megoldás az, ha egy levegőztetővel kihajtod a CO2-t az aksiból.
A CO2 beoldásával szebbek lesznek és jóval gyorsabban nőnek a növényeid, mert nekik ez jelenti a tápanyagot a tápozáson kívül. Ez majd megfelelő lökést adhat ahhoz, hogy a későbbiekben komolyabban foglalkozz az aksiddal és arra ösztönöz, hogy minél szebb aksid legyen szép növényekkel. Mindegyikünk így kezdte.
Az élesztős CO2 gyakorlatilag az első lépés, lehet vele kísérletezni és eredményt elérni, de a végső megoldás mindenképpen egy nagynyomású rendszer. Biztonságos, kényelmes és hatékony.
Ez egy "sokösszetevős" egyenlet, de ha bármi gondod van, szívesen segítünk.
 
Köszönöm. Bár én nem a növényes akvarisztikával akartam foglalkozni elsődlegesen, de szeretném a minden élőlény jól érezné magát ebbe bele értem a növényeket is. Persze értem én hogy ez kevés most még de ha lesz időm a hét második felében ezzel foglalkozni megcsinálom a második adagot is meg beszerzek kerámia porlasztót. Most már csak az a kérdés hová tegyem értem hogy az áramlás viszi de nálam a szűrőből jön az O2 ha mellé teszem akkor mindjárt ki is szellőztetem, bár napközben ha a nővények elég O2-termelnek nem is biztos hogy kell szerencsére elzárható egy csappal a levegőztető. Éjszakára pedig a halacsok védelmében egyszerűen ki szoktam venni, persze ha kerámia porlasztó lesz ez már nem olyan egyszerű gondolom.
 
Köszönöm. Bár én nem a növényes akvarisztikával akartam foglalkozni elsődlegesen, de szeretném a minden élőlény jól érezné magát ebbe bele értem a növényeket is. Persze értem én hogy ez kevés most még de ha lesz időm a hét második felében ezzel foglalkozni megcsinálom a második adagot is meg beszerzek kerámia porlasztót. Most már csak az a kérdés hová tegyem értem hogy az áramlás viszi de nálam a szűrőből jön az O2 ha mellé teszem akkor mindjárt ki is szellőztetem, bár napközben ha a nővények elég O2-termelnek nem is biztos hogy kell szerencsére elzárható egy csappal a levegőztető. Éjszakára pedig a halacsok védelmében egyszerűen ki szoktam venni, persze ha kerámia porlasztó lesz ez már nem olyan egyszerű gondolom.
Napközben nem kell az oxigén, hiszen a növények CO2-t vesznek fel és O2-t termelnek, valamint jól látod, nem szabad kihajtani a CO2-t a vízből, mert akkor nincs értelme az egésznek. A szellőztetés csak éjszaka menjen!
Nem tudom, hogy milyen szűrésed van, de ha a rövid falon van a szűrő, akkor a CO2 diffúzort a vele szemközti rövid falra tedd. Így a lefelé irányuló áramlás alul tovább viszi az aksiban a bubikat.
Majd mindenki úgy kezdte, hogy nem akar növényes akváriumot, aztán nézd meg mennyien vagyunk! Ha sok és megfelelő növényed van, s ha jól érzik magukat, akkor az az aksiban lévő többi élőlény hasznára is válik, s persze a látvány is gyönyörködtet. Majd azt veszed észre, hogy csak ülsz előtte és le sem tudod venni a szemed róla.
 
Resun powerhead a hátfalon van de a rövid oldalra van irányítva az áramlat és vele szemközti falon van a palack.
 
Back
Oldal tetejére