• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első 128 literes akváriumom lépésről lépésre - avagy...

Szia Norbi!

Akkor jól értem hogy Amanók nem maradtak (mit értesz a lecserélésen)?
Mert hatékonyságban verhetetlenek!

A.ttila
Szevasz Attila,
valóban lecseréltem őket, már máshol szedegetik az algát, és csereberéltem szegedi akvakertész kollégákkal ezt-azt, így jutottam a piros garnélákhoz. Az egyetlen egy Crossocheilus siamensisnek is mennie kellett, mert nagyon zavart (illetve zavarta a többi halat) a heves területvédése, így csak a hengelik és a hemigrammusok maradtak, illetve még az oto csapat. Valóban hasznosak az Amanok, viszont szerencsére nem sok algával küzdök, így azzal a piros garnélák is elboldogulnak. A néha felbukkanó fonal algákat manuálisan begyűjtöm, az üvegen megjelenő zöld pontalgát pedig elég 2-3 hetente letörölni. Az Amanokkal kapcsolatban engem is utolért a nyitott akváriumok hátránya, mert találtam egy-két kiszáradt garnélát itt-ott a lakásban a bútorok alatt. Persze ekkor már a feleségem is gyakorolt egy kis nyomást rám, hogy ha lehet, én szedjem őket össze még az akváriumban, nem szeretné ő a porszívóval megtalálni őket. :) Így aztán menniük kellett.
 
A Red cherry és a Sakura valójában ugyan az csak a Sakura teli piros erős piros szép egyenletes színváltozat.
tehetnél fel friss képeket az aksiról szívesen megnézném,hogy áll mostanság :)
 
DSC_7103.jpg

Gratulálok a szép növényekhez! Esetleg meg tudnád mondani, hogy mi a neve ennek a magasra (vízfelszínre) növő kerekded levelű növénynek?
 
Köszönöm!
Sajnos az akvárium most nem így néz ki, küzdök az algákkal. :(
Az a kerek növény elvileg Hydrocotyle verticillata lenne (így vettem), de mégse az, hanem a Hydrocotyle vulgaris. A kettő közt az a különbség, hogy a H. verticillata nem nő fel a víz felszínéig, és sűrűn elágazik, bokrosodik, míg a H. vulgaris (a képen is) teljesen felnő a vízfelszínig, nem ágazik el, hanem a talajban futó indájából kb. 10-15 cm-enként kihajt egy szár egy kerek levéllel, ami törekszik a felszínig.
Sajnos sok üzletben nem ismerik a különbséget a két növény között, így nem egyértelmű, hogy melyik név alatt melyik változatot is adják.
Én már megszabadultam tőle, és az összeset átadtam Deeday kollégának. Nála érdeklődhetsz, talán még van neki.
 
Van bizony nem is kevés :) Megindult szépen mind a 2 oldalon hagytam belőle :) Imádom még mindig a kedvenc növényem !!!
tehetnél fel már valami friss képet nem gondolod ? Meglesném már Én is az aksidat olyan régen láttam....
 
...tehetnél fel már valami friss képet nem gondolod ? Meglesném már Én is az aksidat olyan régen láttam....
Akkor közkívánatra pár fotó az akváriumról. Ha már fényképeztem, kedvem támadt az én szerény körülményeim között egy kicsit makrózni a lakókról és legvégül pedig következzen egy "különleges" lakó. :)
Az akvárium látott már szebb napokat is, jelenleg az algával küzdök, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

IMG_5009.JPG


IMG_5013.JPG


IMG_5014.JPG


IMG_5015.JPG


IMG_5016.JPG


IMG_5031.JPG


IMG_5037.JPG


IMG_5044.JPG


IMG_5070.JPG


IMG_5071.JPG


IMG_5076.JPG
 
Nagyon szép. Kimondottan tetszik a fára futtatott Hydrocotyle. Le a kalappal...! Viszon jól látom,hogy sp japan ki került az aksiból végleg? Még 1 kérdés a jobb oldali fa előtt az az egyenes levelű növégy az mi?

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Nagyon szép. Kimondottan tetszik a fára futtatott Hydrocotyle. Le a kalappal...! Viszon jól látom,hogy sp japan ki került az aksiból végleg? Még 1 kérdés a jobb oldali fa előtt az az egyenes levelű növégy az mi?
Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
Blyxa japonica
2-3 tövet tudok adni, ha összefutunk.
 
Hehe 2 hete vadászok rá :) Ha neked holnap délután megfelelne arra leszek a környéken rádcsörögnék és el karikáznék. Neked valami növény esetleg? Tóalma? Tettem fel róla ma friss képet lesd meg ha gondolod.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Szia!
Végig olvastam a blogodat, és hát le a kalappal. Észrevettem itt az utolsó képeken,hogy a növendék sakuráid neked is ilyen csodálatos foltokban virítanak. Nekem is van 1-2 ilyen egyed, ezek szerint nem csak nálam nem egybefüggő pirosak ennyi idősen?
Az akvához meg... Gratulálok! :D
 
Szia!
Végig olvastam a blogodat, és hát le a kalappal. Észrevettem itt az utolsó képeken,hogy a növendék sakuráid neked is ilyen csodálatos foltokban virítanak. Nekem is van 1-2 ilyen egyed, ezek szerint nem csak nálam nem egybefüggő pirosak ennyi idősen?
Az akvához meg... Gratulálok! :D

A sakuráknak piros a lába is, és a hímek is teljesen pirosak. Ezek vagy leromlott sakurák, vagy szép RC-k.
 
Ha fenn akarod tartani az erős színezetet, akkor bizony 3 havonta szelektálni kell, mert kb 4 hónaposan érik el az ivarérettséget, így elkerülhető, hogy a gyengébb minőség szaporodjon. A kiszelektáltak mehetnek másik akváriumba, más akvaristához, akinek nem olyan fontos a szín, vagy végső esetben lehet belőlük eleség is. :(
 
Hát igazatok van de az a gond hogy Sakura Sakura párosból is elég kevés az ami valóban Sakura. Így elég sokat ki dobna az ember:) Szerintem Norbinak mind1 csak legyen egy kis mozgás az aksiba.
 
Hát igazából a Sakurákat vettem, az RC-ket kaptam. Az összeívásból lehetnek ilyen szép színű példányok, mint feljebb. Egyébként Tamásnak igaza van, a szín annyira nem számít, a mennyiség fontosabb.
 
Ez a következő akváriumom mondat erősen sejtet valamit ;)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Ez a következő akváriumom mondat erősen sejtet valamit ;)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.

Nem, nincs semmi mondanivaló még a sorok mögött, csak próbálok előre tekinteni a jövőbe. Álmok és elképzelések vannak, megvalósítás leghamarabb is csak 2013-ban, talán a 2. félévben. Az addig tartó időszakra még további tapasztalatszerzés, illetve a különböző növények megismerése van betervezve.
 
Back
Oldal tetejére